Šta je novo?

Microsoft exchange kalendar - android

Bad Habbit

Slavan
Učlanjen(a)
23.07.2005
Poruke
2,418
Poena
390
Koristim outlook kalendar preko android telefona (izmedju ostalog). Do juce je radio normalno, preko gmail calendar aplikacije. Od juce prijavljuje da ne moze da se sinhronizuje sa serverom. Probavao sam brisem nalog, pa da upisujem opet i dzabe, nece, pa nece. Isti taj nalog mi na ostalim uredjajima iPad i iPhone, radi normalno. Kalendar na androidu je podesen preko exchange naloga.

Zna li neko u cemu je problem i kako da ga resim?
 
Juče je bilo problema sa serverima na globalnom nivou, danas sve funkcioniše normalno
 
Sta onda moze da bude, sto kod mene ne radi? Nemam iskustva sa andoridima previse. Isao sam na dodavanje novog naloga, pa exchange. Upisao user i pass i to je to. Tako sam radio i pre i sve je radilo. Sada pise da ne moze da se sinhronizuje sa serverom i da ce "problemi uskoro biti otklonjeni". Isti nalog, odnosno kalendar mi radi normalno na iPhone-u i iPad-u. Doduse na njima imam da biram exchange i outlook nalog, dok na androidu imam samo exchange. Ne znam da tu nema neke veze. Ili mozda nesto sa verzijom androida? Ovo je valjda android 6.
 
Sta onda moze da bude, sto kod mene ne radi? Nemam iskustva sa andoridima previse. Isao sam na dodavanje novog naloga, pa exchange. Upisao user i pass i to je to. Tako sam radio i pre i sve je radilo. Sada pise da ne moze da se sinhronizuje sa serverom i da ce "problemi uskoro biti otklonjeni". Isti nalog, odnosno kalendar mi radi normalno na iPhone-u i iPad-u. Doduse na njima imam da biram exchange i outlook nalog, dok na androidu imam samo exchange. Ne znam da tu nema neke veze. Ili mozda nesto sa verzijom androida? Ovo je valjda android 6.
Ako nemas onda instaliraj, sve radi... U gmail app setovan hotmail nalog, kontakti, u google calendar je hotmail calendar , sve savrseno radi.
ace665a0bb1d9ac564a1c6e327e4b2b7.jpg
 
Reci mi samo odakle ovo da instaliram? Nema ga na play store-u. I reci mi posto nemam pojma sta instalirm, kkliko je ovo bezbedno, odnosno sta sa ovim zapravo instaliram?
 
Poslednja izmena:
Reci mi samo odakle ovo da instaliram? Nema ga na play store-u. I reci mi posto nemam pojma sta instalirm, kkliko je ovo bezbedno, odnosno sta sa ovim zapravo instaliram?

LOL, pa to je google napravio kako bi pruzio podrsku za exchange servise, naravno da je bezbedno > https://www.apkmirror.com/apk/googl...s-6-4-123892212-release-android-apk-download/

Evo ti link za Play Store https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.gm.exchange
 
Poslednja izmena:
Na play store-u ga nije bilo, ni preko ovog linka sto si ostavio. Instalirao sam ga sa ovog apk linka. Medjutim ne znam sada sta dalje? U nalozima nema nista novo, sto vec nije bilo. Kako sada da dodam outlook kalendar?

Inace, voleo bih da znam zasto ovo fabricko podesavanja, koje je do pre neki dan radilo odlicno, vise ne radi. Cuo sam da su se ljudi zalili na microsoft, da su nesto brljali sa exchange-om. Pretpostavljam da je to razlog, ali ne znam kako i sta se desilo na relaciji microsoft android, posto kao sto sam rekao, na iOS-u mi sve radi normalno i dalje, a ovde je prestalo.

Koji server na androidu treba upisati za exhange? Recimo meni stoji s.outlook.com, a negde na netu sam video da su napisali da je server eas.outlook.com. Mada probao sam obe opcije i ni jedna ne radi.

Evo kako to izgleda kod mene.

[YOUTUBE]XsKZVyxqrvU[/YOUTUBE]
 
Brisi to i setuj preko gmail-a. nisi morao da snimas ...

7d3b1c3aa5f297bd6d379bb31e64fe85.jpg


Ako i onda ne uspes onda instaliraj outlook app.

Meni je

server: eas.outlook.com

port: 443

security type: ssl/tls
 
Poslednja izmena:
Hvala. Proradilo je nekako. Nemam pojma kako. Besomucno sam brisao google kalendar, nalog za exchange, restartovao telefon i u jednom trneutku je samo proradilo. Ne znam kako i ne znam zasto, ali za sada radi. Ako opet bude zezalo pokusacu preko gmail-a. Nije mi to ni palo na pamet.
 
Hvala. Proradilo je nekako. Nemam pojma kako. Besomucno sam brisao google kalendar, nalog za exchange, restartovao telefon i u jednom trneutku je samo proradilo. Ne znam kako i ne znam zasto, ali za sada radi. Ako opet bude zezalo pokusacu preko gmail-a. Nije mi to ni palo na pamet.
Hvala Guglu sto je omogucio preko ove app [emoji3]

efb686e05f57f6f00d847eae6f116363.jpg


pre je moglo samo preko outlook app :) tako da ako u nekom trenutku zeza , znas sta da radis :D
 
Ok, nadam se da nece zezati, ali bar znam neku alternativu. Hvala jos jednom.
 
A možda si bio baksuz jer si pokušavao da dodaš Outlook nalog u trenutku kada je pao Hotmail, live i Outlook. Bilo je preko 24h zastoj u radu ovih servisa.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
@dejan87dex

Ova varijanta sa exchange services mi od pre jedno dve nedelje opet ne radi. Sve je setovano kao ranije. Instaliran exchange services i podesen preko gmail app. Radilo je sve odlicno, ali je onda prestalo. Imas li ideju kako ga opet osposobiti?
 
Nazad
Vrh Dno