Šta je novo?

Povratak obrisanih fajlova sa interne memorije, da ili ne?

samsung

Slavan
Učlanjen(a)
31.07.2004
Poruke
483
Poena
320
Long story short...
Fon bio na usb kablu, ubacio ga u recovery putem power dugmeta i -, pojavio se onaj mali zeleni android sa plavim "stomakom" :d i ispod onaj status bar.
Shvatim da sam pogresio, nisam to hteo da uradim i ugasim telefon kad posle boota imam sta da vidim.
Nema roota, twrp i sve obrisano : slike, dokumenta...totalni format. :wall:
Elem, satim vec pokusavam da iscupam slike sa raznim programima za Win ali bezuspesno.
Toliko hvaljeni DiskDigger ni ne vidi fon kao i dosta slicnih programa.
ANdroid je 4.4.2
Suma sumarum - da li je uopste moguce povratiti fajlove nakon factory reseta ( verujem da se to dogodilo ) koji su bili na internoj memoriji telefona ili ne?
Naravno, posle incidenta nista nije instalirano niti prebacivano na fon.
 
Poslednja izmena:
Si probao GetDataBack, dosta ga hvale?! Pre par godina sam probao neke programe tobož' specijalizovane za mobilne uređaje (mislim da je u pitanju bio foto aparat), ali nisam bio zadovoljan rezulatima. Takođe, TuneUp Undelete iz paketa TuneUp Utilities se par puta pokazao korisnim. Naravno, šanse su slabe, ali može se pokušati...
 
Ne vredi, nista od tih programa ne vidi telefon jer u usb opcijama telefona nema "internal storage" valjda. Win ga vidi kao takvog ali programi ne .
 
A da probaš ovako nešto, pa onda te programe?

Pogledajte prilog 236758

To ne radi. Počev od tamo neke verzije Androida (4 ili 5?) Google je uklonio opciju USB debugging jer je MS pretio tužbom a Google nije hteo da plati.
Ili da traži neke hakove po dev forumima pa onda da proba sa regularnim Win programima ili neku nativnu Android aplikaciju.

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
USB debugging svakako postoji i na novijim androidima. Možda je uklonjena opcija Connect storage...
 
USB Mass Storage (UMS) je sklonjen evo kako moze da se povrati
https://iwf1.com/how-to-mount-android-device-as-usb-mass-storage-ums/

Sent from mTalk

1. "There's no drive for Internal Storage, only the memory card is there."
Solution: This app does not mount internal storage as UMS due to certain restrictions.
(The Internal Storage is actually present inside the /data partition which is formatted as EXT4/F2FS.)
This app can mount only the memory card. (You can try the USB Sharer app (link at bottom) for that purpose.)
------------------------
Not all the phones support this method.
The ROM's kernel needs to support USB Emulation in it for this method to work..
---------------------------------

Ipak sam je instalirao ali ne radi - prijavljuje da nemam BusyBox, da nemam podrsku za memorijsku karticu itd itd....
Ne znaci mi nista da flasujem neki rom, instaliram BB itd...Treba mi netaknut telefon.
Smor...:(
 
Da li si probao restore image koji sam okačio gore?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Long story short...
Fon bio na usb kablu, ubacio ga u recovery putem power dugmeta i -, pojavio se onaj mali zeleni android sa plavim "stomakom" :d i ispod onaj status bar.
Shvatim da sam pogresio, nisam to hteo da uradim i ugasim telefon kad posle boota imam sta da vidim.
Nema roota, twrp i sve obrisano : slike, dokumenta...totalni format. :wall:
Elem, satim vec pokusavam da iscupam slike sa raznim programima za Win ali bezuspesno.
Toliko hvaljeni DiskDigger ni ne vidi fon kao i dosta slicnih programa.
ANdroid je 4.4.2
Suma sumarum - da li je uopste moguce povratiti fajlove nakon factory reseta ( verujem da se to dogodilo ) koji su bili na internoj memoriji telefona ili ne?
Naravno, posle incidenta nista nije instalirano niti prebacivano na fon.


Ovde RootSrbija, nakon factory reseta, ne može se povratiti ništa od fajlova. Jedino slike, muzika, aplikacije ne.


Evo ti link da povratiš slike sa interne memorije nakon factory reset.
https://www.easeus.com/android-data-recovery/recover-pictures-after-factory-reset-on-android.html
 
Takvih programa prezentovane na isti nacin ( tutorijal i linkovane kljucne fraze ) sam probao bar 15 uz navedeni i rezultat je 0.
 
Neko moje iskustvo u ovakvim situacijama je da se ne moze povratiti nista sa telefona, dok sa kartica moze.

Ja sam gubio dane ranije, pokusavao svasta i uvek je rezultat bio velika nula...

Sa mem.kartice moze da se povrati dosta, cak i uz free programe.

Edit:

Neka me neko ispravi ako gresim, ali Google je od Android verzije 4.3 dodao podrsku za TRIM...i samim tim otezao/onemogucio povratak fajlova sa interne...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno