Šta je novo?

Laptop 70.000-80.000

Radoszver

Čuven
Učlanjen(a)
01.03.2004
Poruke
803
Poena
630
Pozdrav ljudi,
Moze li predlog lapotpa do 80.000 prvenstveno namenjen 3D studio max-u i autocadu...isao bih pre na intel procesore...posto je opcija ili i3 ili i5 isto da li tu ima nekih modela procesora koje treba zaobici/ili pozeljno izabrati.

Hvala unapred

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
Laptopovi sa i5 6300HQ i i5 7300HQ u domacim radnjama su jako skupi a za to sto si naveo 3D studio max-u i autocad su preporuka takvi procesori , pa je najbolje da kod madjara kupis , recimo neke od ovih: http://www.kupujemprodajem.com/Asus-X550Jx-Gray-Grupa1-S-85-50334901-oglas.htm?filter_id=143818608

Moja preporuka iz liste je za ovaj:

Intel Core I5-6300Hq 4 X 2,30Ghz / 3,20Ghz Turbo, 6 Mb Cache, 15.6" Full Hd 1920X1080 Led Matt, 4Gb Ddr4 2133Mhz, 256 Gb Ssd, Nvidia Geforce Gtx 950M 2Gb Gddr5, Dvd/Rw Supermulti Double Layer

689 Eur

Odmah u startu trazi da dokupis jos 4GB rama.
 
Uvek sam se pitao što toliko podižu cenu laptopovima sa SSD-om. Razlika u ceni između prvog i ovog navedenog je 106 evra, a konfiguracije su iste, osim što prvi ima hdd od 1 TB, a drugi ssd od 256 GB. Za 90 evra se može kupiti Samsung evo 850 250gb i pride ti ostane 2,5-inči hdd od 1 TB koji možeš prodati ili iskoristiti za storage.
 
Prvi laptop deluje zanimljiva ponuda 583 evra + 90 za SSD 256GB recimo i 35 evra za dokup SODIMM DDR4 4GB memorije(ukupno 708 evra to jest oko 84200 dinara) ostaje gratis 1TB koji se moze kupiti HDD fioka za hard disk i koristiti kao eksterni HDD posto laptop nema M.2 SSD izgleda mozda je to mala mana.
 
Uvek sam se pitao što toliko podižu cenu laptopovima sa SSD-om. Razlika u ceni između prvog i ovog navedenog je 106 evra, a konfiguracije su iste, osim što prvi ima hdd od 1 TB, a drugi ssd od 256 GB. Za 90 evra se može kupiti Samsung evo 850 250gb i pride ti ostane 2,5-inči hdd od 1 TB koji možeš prodati ili iskoristiti za storage.
Dodatna zarada naravno, jos se stavljaju i dosta losiji SSD-ovi od tih koje ces kupiti za 90e.

Realna razlika izmedju laptopa sa 256GB ssd-om i 1TB hdd-om je 40-50e.
 
Hvala puno na savetima..nije los ovaj link...recite mi ima li razlike oko brendova...da li je hp,acer asus ili nesto cetvrto?
Takodje.moze pomoc tj pojasnjenje omo hdd i ssd-a..ako sam dobro razumeo..ne moze da se ima i ssd i hdd..pa bi se hdd vadio da se ubaci ssd?

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
Brendovi su nebitni, porede se uređaji iz istih klasa, ako želiš što više performansi za što nižu cenu Acer i jeftine serije HP i Asusa su najčešći izbor.
Novi modeli (valjda) dolaze sa M2 portom tako da lako može da se kombinuje M2 SSD i običan SATA HDD. Vodi računa da je moguća potreba za kupovinom adaptera za montažu HDD ukoliko naknadno dodaješ. Proizvođači deru, iskusio lično pre nekoliko nedelja. Uvek možeš i umesto optike da uradiš 2.5'' caddy, tako da ugradnja i HDD i SSD nije neki problem.
I za kraj najbitnije, ako možeš da se strpiš sačekaj nove modele i5-8xxx. Ako sam dobro shvatio konačno će standardno biti quad-core što je za tvoje potrebe presudno. Do sad su regularni i5 bili dual sa hypertreading, a samo Q modeli su bili quad i ugrađivali se u skuplje modele, radne stanice i sl.
 
Poslednja izmena:
Hvala mitre...a za ovo sto kazes 8xxx nije problem da sacekam nego ce tu biti problem.sigurno cena tako da mi je to mozda i svejedno :)

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
Onda najbolje uzmi neki i5 ili ako uspeš i7 starije generacije npr. i5-6300HQ kao što su ti predložili već. Neće biti nikakve revolucije sa novim modelima. I ako kupuješ preko ugarskih uvoznih kanala kao što ti opet predložiše, gledaj da bude engleski, a ne lokalni raspored na tastaturi. ;)
 
^Tastatura je najmanji problem, uvek mozes da uzmes nove keycapove ili makar neke stikere. Ako ima da kupi neku bolju masinu na lokalnom rasporedu, mislim da je bolje dodati tih 200 dinara za stikere nego uzeti nesto malo slabije.
 
Ljudi sta mislite o ovom modelu :
HP Pavilion 15-cc504nm - 2HP17EA Intel® Core™ i5 7200U (Dual Core) 2.5GHz, 15.6", 128GB SSD, 8GB, 1TB HDD, nVidia GeForce 940MX 4GB DDR3?
 
Ljudi sta mislite o ovom modelu :
HP Pavilion 15-cc504nm - 2HP17EA Intel[emoji768] Core[emoji769] i5 7200U (Dual Core) 2.5GHz, 15.6", 128GB SSD, 8GB, 1TB HDD, nVidia GeForce 940MX 4GB DDR3?
U ovoj konfiguraciji me brine procesor...zna li neko vise o tome kakav je? Varijanta sa 4 jezgra podize ovakav laptop na 120.000 a to je vise nego nerealno

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
Pa nije los, to je dual core sa HT, na nivou i3(starije generacije) za PC, sa nizim taktom.
 
Nazad
Vrh Dno