Šta je novo?

laptop nece na ripiterov wifi

worldwideweb

Poštovan
Učlanjen(a)
04.06.2014
Poruke
49
Poena
59
Evo problema. Imam asus laptop i asus ruter rt-n12 d1
Zakacio sam kabl assus laptop na asus ruter,uhvatio signal wifi koji ce da ponavlja,ukucao sifre i naziv,isao na finish sve ok. Izvucem kabl,zakacim android tv na wifi,zakacim win10 mob na wifi,ali asus win 10 laptop nikako na wifi,poveze me i kaze nema interneta,na ostale mreze hoce,a na tu samo preko kabla pa na taj asus ripiter. Sta da radim?
 
u stvari danas nece nista da se zakaci vise :) Pise pun signal ali ne jedan uredjaj nece na njega
 
Vidi da nema neki novi firmware za taj ruter (posebno obrati pažnju na verziju firmware-a i rutera, da ne promašiš i slučajno ne brick-uješ ruter).

Viđao sam ovakve probleme na nekoliko modela rutera raznih proizvođača gde je upgrade firmware-a rešavao problem.
 
Izbacivao je redovno u brozveru
Settings have been updated. Web page will now refresh.
Changes have been made to the IP address or port number.
You will now be disconnected from RT-N12D1.
To access the settings of RT-N12D1, reconnect to the wireless network and use the updated IP address and port number.
firmver apdejtovan nakon pre neuspesne instalacije ali nije pomoglo :) Samo da napomenem da ni win 7 laptop nije hteo na net
E ovako.stavio sam adresu 192.168.10.1 jer je na ruteru u koji ide kabl bila 192.168.1.1 onda su uredjaji dobili net i win 7 laptop takodje,ali win 10 laptop bukvalno dobije na 10 sekundi pa deset nestane i tako u krug. Jutros se apdejtovao win 10 bukvalno najduzi apdejt do sada,isao sam na mrezne postavke i da skenira vezu za "nevolje" Izbacio je da je nasao problem
Rezultat dijagnoze: Problema pronađeno
Osnovni uzrok: Ovaj računar se neprekidno prebacuje između dve ili više bežičnih mrežnih skretnica ili pristupnih tačaka
Detaljni osnovni uzrok: Prekomerni roming (između pristupnih tačaka, u profilu ili na željenoj mreži) Opcija popravke: Izaberite jednu željenu mrežu „Windows pomoć i podrška“ može pružiti više informacija o tome kako da sprečite da se računar neprekidno prebacuje između bežičnih skretnica i pristupnih tačaka.

Isao sam na sredi ne ocekujuci da ce nesto da sredi jer nikad do sad nije sredio nista :D ali za divno cudo za sada ima neta do sad nema problema
 
Nazad
Vrh Dno