Šta je novo?

144hz vs FreeSync/G-Sync

...
 
Inace stavljen nitro+, upaljen FS u drajveru i na monitoru i radi na svim igrama koji su vidljivi u okviru drajvera kao profil. One igre koje se dodatno dodaju ne rade
 
cak i ako je upaljen pod globalnim profilom?jesi probao brisanje svih drajvera za grafiku sa display driver uninstallerom i stavljanje sveze bete sa amd i/ili guru3d sajtova?
 
Naravno da jesam. I globalno i DDU i sve novo i ubacivanje manuelno ali tada ne radi.
 
Nisam neki ekspert, imao sam slican problem sa tearingom u fallout 4, stavio sam vsync na adaptive i resio problem.
Visok fps bez tearinga..

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ali ti je drajver prepoznavao igru u profilima ne?
 
ta infomacija za tearing mi je najbitnija, sa tim sam bio bitku ceo zivot...Nadam se da mogu da igram bez vsynca na 144hz monitoru. Planiram mahom starije igre da igram zato se malo pribojavam terainga ako prebacim 144hz, nadam se da se ne vidi ni preko 144 fps

nasao sam 24GM79G-B za 210e, on ima cak i freesync (koji mi ne igra sada jer sada imam nvidia kartu) i acer gn246hl za 200e koji nema ni free ni g-sync. Mozda bi bolje bilo uzeti LG sa freesyncom pa mozda jednog dana uzmem AMD kartu, razlika je samo 10e.

Brate ako te muci fps sto ces da ''prebacis'' preko 144fps-a imas programa koji ti limitiraju fps na koliko ti hoces... Skines riva tuner statistic server, i u 2 klika limitiras fps na X vrednost koja tebi odgovara.

http://prntscr.com/ku0ugo

inace, ja sam primetio u mass effect andromeda da sa gsync off imam 10 fps vise, samo u toj igrici, meni je gsync ionako off, nemam tearing uopste..
 
Meni i dalje nije jasno, covek pocinje temu , nije ni kupio monitor , vec pita za tearing,

i posle samo jovo nanovo ispade to jedini problem :D i to na 60-70fps...

ja imam lg 34uc79g 2560x1080 na 144hz. Pre toga isto ultra wide 29" 75 hz , 2560 x 1080. TN mi je bio nepodnosljiv,VA paneli su imali trailing itd , ali IPS jos na preko 100 hz, to radi savrseno...

Opet za ovakav monitor treba jak procesor koji moze to da izgura,sad sam na 8700k. Karta po meni minimum 1070, ja imam i 1070 ti i 1080ti , ima tu razlike ali sa obe radi prelepo. memorija opet treba krstena barem 2x8gb na 3000mhz ili 3200.

Sad ima i freesync i gsync podrska na nvidija kartama...

Ono sto hocu reci , recimo igram DOTU 2, fps 240. Naravno meni je uvek vsync off, i pre koriscenja freesync ovaj monitor radi super, i znam da monitori na preko 100hz sve manje ispoljavaju tearing , tj sto vece osvezenje teze ces uociti anomalije koje si vidjao na 60hz.... Da ne spominjem neke nezahtevne igre sa 300-400fps na 144 hz, pa to radi savrseno glatko !

i na kraju sledeci moj savet, proveri ti svoj racunar,monitor resetuj na default, instaliraj nov windows, sredi klok procesora proveri temperature,ispodesavaj lepo drajvere, i to je to...

nije los taj ryzen iz potpisa i ta karta, ali od njih ne ocekuj cudo. Moguce da umeju da stucnu i izbace katkad neke anomalije jer su igre pretezno optimizovane za intela... Moj savet je makar ryzen 5 2600 da bi ti igrale radile kako bolja,ako ces vec ryzen ili intel i5 8400-8600k
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno