Šta je novo?

telefon za 300-400 evra

kolega

Cenjen
Učlanjen(a)
28.09.2011
Poruke
543
Poena
170
Ljudi, da li ima nesto bolje od ovog za 300-400e?

Za oko mi je zapalo par modela:
LG V20 (~350-370e)
LG G5 (~320e)
HTC 10 (~400e)
Huawei P9


HTC 10 mi se najvise vizuelno svidja, ali ima 5.2 ekran i skuplji je od ostalih... Pa ne znam da li vredi. Ima li sta bolje tu oko 300-400e, novo? S7 Edge izgleda kao dobra kupovina ali on je blizu 500.
 
LG V20 DUAL SIM 64GB, 4GB RAM ti je 330€ (NOV sa godinu dana garancije) kod npr Dade na KP!
A ima ga i kod drugih prodavaca za iste pare ;)

Preko te cifre imaš S7 edge ;)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Za 400e već naleti p10 nov po ms i kp tako da bih njega uzeo pre svih pomenutih. Mada isto tako za 400e može da naleti s7e mesec/dva star (praktično nov) sa fiskalnim i validnom garancijom 22-23 meseca.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Xiaomi mi 6 za manje od 400e ima. Ako zelis veci ekran i bolju autonomiju baterije Xiaomi Mi Note 2 imas za 320-330e. E sad prakticno svakibgore pomenuti telefon ima prednosti kod kamere, posebno u low light/nocnim uslovima, pa ako ti je to bas bitno onda neki od gorepomenutih, moj pik bi bio huawei p10, posle xiaomi-ja naravno.
 
Ne bih isao na Xiaomi. Znaci Samsung, LG, Sony, HTC...

V20 mi se jako svidja po toj ceni ali me odbija losa baterija. Sta kazete na Samsung C7 Pro? Na papiru i na recenzijama deluje odlicno, jedina mana je sto je jos uvek nije dobio Nougat.

EDIT: Au covece, ovaj Mi Note 2 izgleda odlicno za ove pare... 6GB Rama, 5.7, fantastican dizajn. Jedino sto mi je cudno da dam 300+ za Xiaomi, nekako sam skeptican. Nikad nisam koristio njihove telefone.

A ima i ovo cudo za 380e. http://www.gsmarena.com/oneplus_3t-8416.php

Meh, decisions, decisions..
 
Poslednja izmena:
Iskreno nemam komentar na takve stvari, skoro je bila polemika oko toga gde su neki ljudi ovde govorili na forumu kako se ne daje vise od 300e za xiaomi. A kada ih pitas zasto, odgovora nema ili je tipa, pa zato sto je Xiaomi....Ustvari ja imam komebtar na to, zove se zatucanostni ogranicenost, kakve veze ima koji je brend ( u ovom slucaju) telefona? Moje subjektivno misljenje je da su to telefoni koji nude najvise za novac, koristio sam tri Xiaomi telefona, i sledeci ce sigurno biti xiaomi. Prosto telefoni nude najvise za novac i to je to. Najveca prednost je autonomija baterije, mada je to izrazeno najvise kod jeftinijih iz Redmi serije.

Ti sad vidi, nije lako jasno mi je, kada vidis nesto novo, sto nisi koristio, ja licno nemam taj problem, gomilu stvari sam tako u tehnici novih/kineskih probao i prezadovoljan sam. Tu izdvajam Xiaomi telefone i Skyworth televizore. E sad sigurno ima i do togabda se nisam nijednom opekao, ali opet nisam se opekao jer sam manje-vise bio svestan i raspitan sta uzimam.

Ako ne Xiaomi, ponavljam P10 od Huawei-a, njega mozes nabaviti za 400e sa dvogodisnjom garancijom operatera.
Opet ima tu i do moje neke ogranicenosti, koja se zasniva na tome da nikad necu kupiti samsung telefon dok furaju onakav softver, skin za android, a i dizajn i izrada njihovih telefona mi se nikada nije svidjala. Sa druge strane sa LG-em sam i ja, a i nazalost gomila prijatelja, imala toliko problema poslednjih godina, a koliko pratim po netu i pre svega postove kolega/korisnika istih, sa ovog foruma, svaki noviji LG prosto mora da ima neku falinku....
Opet, cisto subjektivno misljenje.
 
Poslednja izmena:
Honor 9 bih uzeo u obzir takodje.
 
Kontaktirao sam coveka sa KP za OnePlus 3T, rece mi da se javim u pon. Pratim oglase za S7 E i u opticaju je LG V20.

Huawei P9 i P10, pa i Honor9 imaju 5.2 inca ekran umesto 5.5 i 5.7, sto mi je nekako za 400e deal breaker.

I Redmi Note 2 je dobar. Videcu sta ima na stanju kod ovih sa KP i kod jednog mog ortaka.

Kod V20 me najvise brine baterija. Vidim da se svi zivi zale na nju. Telefon najvise koristim za multimediju (surf, muzika, video, twitch, etc), tako da mi je najbitniji redosled displej-baterija-dizajn-kamera. I naravno, fluidnost i da ne koci u radu, uz mozda poneku partiju fruit ninje (heavy gaming me ne zanima tako da je GPU manje bitan).

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako ti je baterija tako visok prioritet ( kao i svim normalnim ljudima ;) ) odnosno autonomija i zelis dibar ekran od bar 5.5 inca, onda Mi Note 2 bez razmisljanja.

Mozda cak i da pogledas Mi Max 2, tu ces se tek oduseviti sa autonomijom sto zbog kapaciteta baterije, sto zbog sd 625 cipa. Koristim telefon, sa njim, iskreno nista vise mi ne treba, fino radi, cak i Hearthstone fura zadovoljavajuce sto mi je jedina igra na telefonu. Opet ovo je telefon iz klase ili dve ispod, i mozda ti je prevelik, ali za 250e i manje vrh vrhova.
 
Poslednja izmena:
Definitivno mi se sveo izbor na OnePlus 3T i Xiaomi Mi Note 2. Note 2 je odmah dobavljiv, dok bih za 3T trebao cekati jedno vreme. Zakacio sam se za 3T jer je dobio brutalno dobre recenzije, a i iskreno dizajn mi je savrsen. Mislim, od Samsunga bih za te pare mogao uzeti C7 PRO, ali je to telefon sa dosta losijim specifikacijama i objektivno je ruzniji od ova dva.

Nisam znao da su "Kinezi" toliko preuzeli trziste da je Xiaomi tik iza Huaweija po market shareu. To mi ipak uliva vise poverenja u njih nego sto sam imao na prvi mah.
 
Lovi bolje s7e. Odlična baterija, dobra kamera, ekran, dobar dizajn. Meni je on ispred Opt3 i Mi note 2 i još možeš naći sa domaćom garancijom(polovan mesec-dva star telefon).
 
Juce naleteh' na HTC U Ultra za 389E uz dve godine garancije... Pomislih ovo je dzabe, a onda sam video recenzije i shvatio da je to verovatno najpljuvaniji telefon 2017. Drug mi preporucuje HTC 10, vidim da je to proslogodisnji flagship. Ne deluje lose, ali 5.2 ekran... Vidim da i on moze da se nadje za 380e.

Sve u svemu, stvarno ima veliki izbor za ovaj rang.
 
Za te pare možeš da uzmeš neki od ovogodišnjih flagship-ova... moja iskustva sa HTC-om su uglavnom bila loša što se tiče baterije... uvek im je nekako bila suviše slaba i nikad ne gura preko jednog dana.
 
Ustvari 495e posto je uzet u Nemackoj, a Afa je 65, uz garanciju ostvarivu u Segedinskom Mediamarktu koji mi je na sat vremena. Nije idealno, ali u svakom slucaju nije moglo bolje za datu cenu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno