Šta je novo?

CIFS problemi

yooyo

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
28.06.2005
Poruke
10,877
Poena
730
Imam problem sa podesavanjem CIFS-a. File server je windows. U test okrucenju ima 1Gbit eh, dok u produkciji masina ima 10Gig eth.
Sharuje se jedan folder na windows masini, bez passworda na RAID-u koji moze da izdrzi veliki write bandwidth. U test okruzenju koristim folder na SSD-u.

Sa linux boxa pokrenem
Kod:
dd if=/dev/zero bs=8MB of=/mnt/video/testfile status=progress
i testfile na windows se puni nulama max brzinom... mreza je bukvalno zakucana na 100%. (120MiB/s u test okruzenju)

Sad dolazi problem...

File size na windows je 0. Ako slucajno otvorim properties tog testfile da vidim njegovu velicinu, dd zastane na trenutak i posle toga brzina mu pada na 2MiB/s.

U cemu je problem? Zbog cega se ovo desava?

U produkciji umesto dd se koristi aplikacija za kompresiju video materijala sa jako visokim bitrejtom (120mbit) na vise kanala. Umesto properties fajla se koristi Adobe Premiere ili Avid Composer sa kojima treba da se radi live edit iz tih fajlova. Cim navedeni programi otvore neki od fajlova koji se upravo snimaju, aplikacija za encoding na linux boxu dobije ogranicen bandwidth i nije u mogucnosti da isporuci sve podatke.

Probao sam da iskljucim cache u CIFS-u (cache=none pri mountu shared foldera) i to kao radi, ali cim probamo vise kanala da snimamo odnekud se pojavi nekakav bandwidth limit i situacija je jos gora.
Ako ostavimo cache (loose ili strict) problem je kao sto sam naveo gore.
Meni se cini da otvaranje fajla ili pristup njegovim prperties privremeno blokira upis na file serveru i CIFS to protumaci kao signal od servera da ga flooduje i obara bandwidth.

Ima li neko ideju?
 
Ne znam da li moze pomoci za ovaj slucaj, ali da li mozes pokrenuti Process Monitor na Windows masini? (pre nego sto pokrenes test, mozes podesiti da prati samo File Activity, i podesiti da prati samo file kome pristupas, da ne bude ogromnog viska informacija u logu)
Ako je nesto do cache-a ili pristupa na Windowsu, mogu videti u rezultatima.
 
Probacu i to... file kreira linux box i aplikacija koja snima video file.
 
A logovi na win mašini?

I, zašto ne bi probao to isto na linux serveru?
 
Problem je delimično rešen. Aplikacija koja snima video file je jednom u sekundi updejtovala početak video fajla koji ima 20mb. Cifs je radio u cache režimu i sve dok neko drugi ne zatraži file sve je OK. Čim neko drugi zatraži file, cifs šalje serveru nove kompresovane frejmova i onih 20mb svake sekunde. Na taj način je skoro duplo povećan bandwidth što je izazivalo pomenute probleme.
Kada sam izmenio aplikaciju da updejtuje pocetak fajla svakih 30 sec sve je proradilo kako treba.
Za sada koristimo cache=none,version=3.0,nobrl

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno