Šta je novo?

Windows se nasumično "smrzava"

CRooY3

Poštovan
Učlanjen(a)
18.08.2017
Poruke
20
Poena
54
Prije nekoliko dana sam stavio nove Windowse. Win10 Pro, zadnja verzija, skinuta s Microsoftovih stranica. Napravio i Windows Update tako da je sustav "up-to date", ništa ne fali.

Ali, sustav se nasumično smrzava i to tako da mi u tom trenutku ne preostaje ništa osim prekinuti mu napajanje, ništa drugo ne radi.

Nakon toga sam primijetio da se to događa samo dok sam spojen na internet (ne smrzne se odmah nakon spajanja na net već nasumično, nekad nakon 5 minuta, nekad mu treba i 10 minuta i slično). Imam na external disku piratski CoD 4, to sam instalirao i igranje ne predstavlja nikakav problem, ali sam dok komp nije spojen na internet. krastavac, nešto original sa Steama ili Origina ne mogu skinuti jer me **** internet.

Za internet imam Wireless adapter AirLive WN 370 USB. Za njega su zadnji driveri iz 2011. godinu, za podršku piše Win7 32/64, noviji sustavi se ne spominju. Pomislio sam da je to problem, ali prije instalacije ti su driveri radili na Win10 (ali na 1506 verziji, sada je Windows na 1703 verziji). Onda sam spojio komp preko kabela direkt u router, isti se problem pojavi.

Onda sam dignuo Win7 kao dual boot i tamo se problem također događa (driveri za taj sustav imaju podršku).

Znači
Win10 up-to-date
Zadnji update grafičkih drivera (Radeon 17.9.1.)

Komponente
CPU: AMD Athlon X4 870K
MBO: ASRock FM2A88M Extreme+
GPU: Asus STRIX R7 370 4GB
RAM: 2x4 GB Kingston 1600MHz KVR16N11S8/4
HDD: Western Digital - Caviar Blue 1TB 3.5" 7200RPM Internal Hard Drive
PSU: Corsair VS450, 80+

sfc /scannow - ne nalazi ništa
mdsched.exe - provjerio RAM s ovim, ništa ne nalazi
Provjerio sam i HDD s programima Hard Disk Sentinel i HD Tune Pro, pokazuje da je HDD u odličnom stanju.
Pokušao sam i clean boot, bez uspjeha.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ako već nisi, probaj da se prebaciš sa klasičnog BIOS-a na UEFI. Imao sam sličan problem sa W10 i to mi je rešilo problem... iz nekog razloga W10 neće lepo da se ponaša ako ploča nije podešena na UEFI.
 
Drajveri? temperature? napajanje? probaj da ponovo instaliras graficke drajvere.
Predhodno obrisi sa DDU pa instaliraj ponovo, probaj i sa starijom verzijom drajvera.
Proveri temperature graficke, procesora, drugo napaljanje.
 
Temperature su OK, driveri su svi "up-to-date". Obrisao sam sada drivere grafičke i probao staviti starije, ali dok sam ih skidao opet se smrznuo. Napajanje drugo nemam da isporbam.

Maloprije sam ga malo testirao. Prvo jedno 20 minuta sam ga ostavio bez da je spojen na ijednu wireless mrežu, radio bez problema. Onda je jedno 40 minuta bio spojen na mrežu, ali nisam ništa radio. Zatim sam upalio Origin I krenuo download igre i nakon jedno 5 minuta se smrzne. U tom trenutku, imao sam upaljen Task Manager, I CPU i RAM i HDD i Network, niti jedno iznad 30%.


P.S. može malo detaljnije, kako prebaciti BIOS na UEFI?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Meni to deluje kao da je napajanje. Ako mozes pozajmiti od nekog drugara napajanje samo da probas. Ono sto mozes brzinski prveriti ispravnost hdd-a sa Hard Disk Sentinel-om cisto da budes siguran da nije do hard diska jer kod takvog problema kao sto je kod tebe moze da bude napajanje ili hard disk.
 
HDD nije. Provjeravao sam i Hard Disk Sentinel i HD Tune Pro, pokazuje da je sve u redu.

Provjerim danas napajanje.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Isprobao drugo napajanje, ista stvar, opet se smrzava.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Identican problem sam imao, SATA kabl pravio haos.., ako imas neki rezervni ili za pozajmit, probaj
 
Eto riješio sam. Ni sam ne znam kako.

Problem je bio u overclocku procesora. To je bilo namješteno na Auto, a sad sam promjenio na Manual, ali sam ostavio njegove postavke (3.9GHz i 1.475V) i odjednom proradilo.

Ne razumijem kako onda na Auto postavkama nije radilo, ali neka.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno