Šta je novo?

Asus ux410ua

SretenBG

Slavan
Učlanjen(a)
19.09.2008
Poruke
2,941
Poena
445
Jel neko možda poseduje ovaj laptop? Kakvi su utisci? Gledao sam pažljivo sta da kupim u tom cenovnom rangu i mislim da je dobra kupovina. Jedino ako mi je nesto drugo promaklo, otvoren sam za nove predloge. Uzeo bih i5 verziju sa 8gb ram u 256gb ssd. Posto ima mogućnost promene ssd-a, naknadno bih kasnije uložio u nvme i dodatno poboljšao performanse.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da se javim da sam kupio ovaj laptop. Uz njega se dobija sleeve, usb to rj45 adapter, usb to vga adapter i punjac. Ono sto mogu da kazem na prvu loptu je da je odlicno izradjen, da je ekran fantastican sto se tice prikaza boja i kontrasta, baterija drzi odlicno i ne greje se nimalo. Stock podesavanja ekrana su solidna, ali nakon kalibracije je savrsenstvo. Takodje postoji i resenje za kontrolu fena koji iz nekog razloga radi maltene uvek a nema potrebe da bude tako. To se regulise programom notebook fan control i sada je maltene necujan veci deo vremena, pali se samo kada predje 43 stepena. Inace ovaj model se prodaje u nekim zemljama i pod oznakom ux3410ua pa postoje razne recenzije koje su mi pomogle u odluci da ga kupim. Slede linkovi tih recenzija.
https://www.notebookcheck.net/Asus-ZenBook-UX3410UA-Notebook-Review.192282.0.html
http://www.ultrabookreview.com/14533-asus-zenbook-ux430-ux410-ux3410/
 
Ja sam ga uzeo isto nedavno,odličan za sada,probao sam ovaj NFC programčić,ipak se cooler i dalje čuje...
Koji si profil stavio u notebook fan control? AKo može neki skrinšot od podešavanja? hvala
 

Prilozi

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    23.1 KB · Pregleda: 68
Probaj profil za ux410uq


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nemam taj u opcijama...ali sam uspeo da nađem baš za njega... :)
 

Prilozi

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    24.2 KB · Pregleda: 74
Poslednja izmena:
E vidiš ja nemam taj. [emoji4]
Koju verziju si skinuo?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni to ne nudi a imamo isti verziju programa. Bas čudno. Kako ti se sada ponaša ventilator?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Čuje se da radi, sad pokušavam da napravim profil gde će raditi na minimumu...
 
Поздрав.

Јел има неко са овим моделом у најслабијој конфигурацији која може да се нађе код нас (i3 7100u, 4Gb RAM, 256GB SSD)?
Потребан ми је за стандардан канцеларијски рад, након посла, уз повремени рад у мање захтевним апликацијама - тако да верујем да ће ми и више него добро завршити посао.

Оно што ме интересује је трајање батерије са овим процесором и да ли постоји проблем са "бучним" вентилатором?

Од алтернатива разматрам Леново 520-14 моделе, који су изгледа мање бучни и имају одличну батерију, али такође изгледа и да имају лошији екран и завршну обраду (према notebookcheck.net).
 
Поздрав.

Јел има неко са овим моделом у најслабијој конфигурацији која може да се нађе код нас (i3 7100u, 4Gb RAM, 256GB SSD)?
Потребан ми је за стандардан канцеларијски рад, након посла, уз повремени рад у мање захтевним апликацијама - тако да верујем да ће ми и више него добро завршити посао.

Оно што ме интересује је трајање батерије са овим процесором и да ли постоји проблем са "бучним" вентилатором?

Од алтернатива разматрам Леново 520-14 моделе, који су изгледа мање бучни и имају одличну батерију, али такође изгледа и да имају лошији екран и завршну обраду (према notebookcheck.net).

Ja posedujem verziju sa i5 procesorom. Baterija je sjajna, sa i3 procesorom verovatno jos bolja. drzi nekih 7-9 sati u zavisnosti od osvetljenja i koriscenja. Ventilator istina po defaultu radi cak i kad ne treba, ali to se da resiti sa aplikacijom koju sam gore spominjao na pocetku teme. Ekran je odlican, ima gore na pocetku teme i link za kalibrisan profil koji daje veoma tacne boje. Ja sam dodao jos jedan ssd u prazan 2,5'' slot, posto mi je 256GB bilo malo. Trajanje baterije sa dodatnim ssd-om ne utice znatno na trajanje baterije.
 
Хвала лепо на одговру!
У међувремену сам се одлучио за 15' модел Леново 720-15икбр (Интел и5 осме генерације, 8гб рама, 256гб ссд, радеон 550). Написаћу утиске на одговарајућој теми, за сада сам врло задовољан машином.
Асус ћу размотрити кад буде дошло време да се мења лаптоп моје драге :)
Поздрав!
 
Nazad
Vrh Dno