Šta je novo?

Samsung 960 EVO 250GB problem

Bolje uzmi novi 850 evo M.2 za te pare. u praktičnom radu se vrlo malo oseća razlika u brzini.
 
Ili "obicni" 850evo od 500GB.

Evo ja sam se bio onomad "napalio" prvo da uzmem 950 pa onda i 960 ali zbog visokih temperatura prvenstveno a onda i zbog bas znacajne razlike u ceni sam odustao.
Ne moram imati bas sve najbolje i najbrze kad ne bi osetio razliku u performansama.

Sad da kupujem po prvi put ssd meni bi opet bio sasvim dovoljan 850evo od 250GB, jedino onima koji stavljaju u laptop ssd ili u desk masinu stavljaju a koriste monogo programa ili im treba mnogo prostora za obradu nekog materijala, bi bilo potrebno vise prostora pa time i neki ssd (Samsung 850EVO) od 500GB ili 1Tb...
 
Taj rad. Ja sam za laptop uzimao 850EVO od 250GB, stavio ga umesto CD citaca, a zadrzao i stari HDD. Sve i da nisam, mislim da bi 250GB bilo sasvim dovoljno. Cloud je mama :D
 
Cloud je maćeha ako imaš limitirani ili spor internet.
 
Imam NVMe SSD iz naslova teme i jedan problem sa njim na relativno novoj platformi B350 matična ploča sa Ryzen 5 2400G procesorom.

MB ASRock Fatality AB350 Gaming-ITX/ac
CPU Ryzen 5 2400G with Vega integrated graphics
RAM DDR4 2 x 4GB ADATA XPG 3000 MHz
SSD NVMe 960 EVO M.2

Problem je u tome što u ovoj kombinaciji BIOS matične ne vidi SSD uopšte, tako da ne mogu da instaliram ni Windows 10 operativni sistem.

Pokušao sam razne kombinacije, BIOS podešavanja... Ništa. Kao da neku jednostavnu stvar preskačem sve vreme. Da li neko ima ideju? Hvala.
 
Nazad
Vrh Dno