Šta je novo?

Grafika ne radi na mojoj maticnoj

euclid

Poštovan
Učlanjen(a)
09.09.2014
Poruke
81
Poena
59
Skinem sa jednog kompa grafičku karticu, i stavim je u svoj komp.
Komp neće da se startuje. Pišti 1 dugo 3 kratko. Vratim svoju (slabiju) grafiku - komp radi bez problema.
Vratim drugu grafičku na njeno mesto, pokušam da upalim komp - sve šljaka bez problema...
U čemu je problem nije mi jasno. Pokušao sam sa reinstalacijom drajvera, vađenje baterije... Sve što mi je palo na pamet.

Послато са VIVAX_Fly_V550 уз помоћ Тапатока
 
Neki detalji tipa maticna, graficka, bilo sta?
 
Poslednja izmena od urednika:
Napajanje? Da li si to gledao?
Iskreno nisam proveravao. Komp do duše radi sa trenutnim napajanjem...
Možda ova grafička zahteva više energije a napajanje ne daje dovoljno. Da li si na to mislio?

Послато са VIVAX_Fly_V550 уз помоћ Тапатока
 
Samo da napomenem, da mi na trenutnoj grafičkoj kartici ne radi HDMI izlaz. Možda je i to povezano sa napajanjem?

Послато са VIVAX_Fly_V550 уз помоћ Тапатока
 
euclid: sledeci put kada otvaras ovakvu temu napisi sve komponente koje su u igri pa bi mozda i dobio instant odgovor.
Ovako pojma nemamo koje napajanje imas pa te moramo pitaiti pa dok ti odgovoris prodje nedelju dana od otvaranja teme...
Kao sto ne znamo prethodnu grafu... ili cpu koji imas jer npr 250 vuce 50w a A10 100w... nova grafa ti vuce max 65w te ako imas nekog kineza moze biti problem.. razumes poentu?

Tako da napisi lepo sve sto imas a ne vucemo temu...

I kako znas 100% da ti ne radi HDMI? Probao vise varijanti sa vise HDMI kabla?
 
A da li ta grafika ima ulaz za dodatno napajanje na sebi? Ako nije to onda ti je slabo glavno napajanje za nju...
 
A da li ta grafika ima ulaz za dodatno napajanje na sebi? Ako nije to onda ti je slabo glavno napajanje za nju...
Grafičkoj nije potrebno dodatno napajanje.

Послато са VIVAX_Fly_V550 уз помоћ Тапатока

Napajanje zamenjeno (Chieftec 500w) 100% ispravno, grafička i dalje javlja grešku. Nema slike na ekranu.

Grafička N440gt 100% OK
Matična Asus A55BM-K

Sa grafičkom Gt520 radi bez greške ali ne radi HDMI izlaz.

U čemu je ovde problem?
7fe5ff23f6b3c7c3cba3a54e940ae27d.jpg
a215503d8e7ade889780acf5c248b80e.jpg
0f6ce3f024a782ffbafd928b6932a9af.jpg
70f2a910eb727f548ebc945da3fa78e0.jpg


Послато са VIVAX_Fly_V550 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena od urednika:
Znaci presek stanja:

imao si 520 koja je slabija i ne radi HDMI i hteo da zamenis za 440.
HDMI je radio pa zveknuo ili nikada nije radio? Ako nikada nije radio i posto je HDMI ide sa grafe trebas se poigrati sa drajverima i kablovima... pogotovo HDMI kablovima... ako je radio pa zveknuo oprosti se od HDMI sa te graficke (osim ako*)

440 ne radi na tvojoj maticnoj jer je maticna prosto ne vari ili ti je PCIe slot polumrtav u smislu da ne moze da da dovoljno struje-snage tvojoj grafi, jer ti 520 trosi max 30w a 440 vec 65w...

* Da li si proverio da li radi HDMI na 520 u drugoj masini? Ako radi, 100% je problem u PCIe slotu tj ili je polumrtav tj ne isporucuje dovoljno snage ili ne dobija dovoljno snage od maticne ili samog napajanja (mada si rekao da je napajanje 100% ispravno)
 
Poslednja izmena:
Sa 520 sam prvi put sada probao HDMI izlaz.
Dvi takođe radi (doduše sa adapterom za vga)
Kabal je ok.
Napajanje i grafika(440) ok.
Drajveri ok.

Sutra testiram HDMI sa 440 na drugoj mašini.


Послато са VIVAX_Fly_V550 уз помоћ Тапатока
 
Eto, nadjoh ja vremena da se posvetim sopstvenom problemu. Izvinjavam se svim ucesnicima , zaista sam bio sprecen.
HDMI radi na 440 ...

Zakljucak dodje ovako... Sve je ispravno a nista ne radi kako treba. Ja zaista ne znam sta dalje...
 
igraj se malo sa biosom i setovanjima za boot grafike... iskreno ne mislim da imas taj problem, ja bih pre rekao neka nekompatibilnost ali za sada sve je otvoreno...

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?344467-P67-i-GTX970-vrlo-zanimljiv-problem-need-advice

evo mog starog threada sa problemom gde gtx970 nije hteo da bootuje na p67 pa nikako, a sve ispravno i sve radi, isto tako provereno na drugim masinama, ma sta mu nisam radio... imas i resenje negde pri kraju, probaj, mozda se nesto desi...
 
Ja sam skoro imao istu situaciju.

Naime, crkao mi radeon 7770, isto javlja 1 dug 3 kratka beepa. Odem u igraonicu (svoju), probam 750ti, isto. Probam 650ti, bipne jednom kako treba ali zaglavi na spash screenu ploče bez da mogu da uđem uopšte bilo gde, safe mode, bios i sl. Na kraju stavim od ortaka 9500gt i sve radi normalno... Posle sam probao od ortaka običan 650 i radi normalno. Šta se dešava, ubi me ako znam dan danas. Čekam da mi stigne 1050ti.
 
Nazad
Vrh Dno