Šta je novo?

Upgrade sistema - najvise zbog slusalica , mozda cak i sve

Čkalja

Cenjen
Učlanjen(a)
14.11.2016
Poruke
1,102
Poena
145
Naime , imam slicnu dilemu kao Sumadinac , ali nisam hteo da brljam u njegovoj temi/pitanju , od skoro sam vlasnik Superlux HD681 EVO slusalica , nisam preterano odusevljen zvukom koji dobijam na njima , verujem da je poenta u to gde ih nakacim na kompu....imam od ranije , evo vec 10 dobrih godina ja mislim , Logitech X-540 5.1 Surround System , ne radi bas kao prvog dana , ali odlican je zvuk i drago mi je sto traje vec toliko dugo , imam srece da su zvucnici umereno rasporedjeni po sobi pa je lep dozivljaj slusati muziku i opustati se.

E sada kada sam dobio i malo kvalitetnije slusalice zeleo bih i iz njih da izvucem vise. Zvucna kartica u racunaru je ona koja je sa njim i dosla , nemam pojma ni model ni slicno , ali racunajte da je stara barem koliko i zvucnici znaci...

Zvukom na zvucnicim sam jako zadovoljan , svestan sam da nisu bas kao sto su bili ranije , ali sta je tu je , meni licno i vise nego dovoljno. Generalno zelim da izvucem iz slusalica vise , a ako mogu pa i iz zvucnika. Samim tim verujem da mi je prvi korak menjanje zvucne karte na kompu. Nisam veliki znalac ovih tema i termina pa bi svaka sugestija bila dobra , da li mi treba DAC , da li samo promeniti zvucnu kartu , da li dodati jos nesto ili mozda promeniti nesto , tipa da li su ovi zvucnici koje imam vec ovoliko dugo zastareli i slicno....

Posto nisam ni sam siguran da li nesto treba da menjam , ako postoji mogucnost da samo dodam nesto na postojece komponente i tako dobijem bolji izlaz u slusalicama to bi bilo jos bolje. Nikada do sada nisam menjao zvucnu kartu iz racunara , nije me ni zanimalo toliko ranije iskreno....

Svaka sugestija i savet i kritika su pozeljni....

P.S. Prelistavam teme na forumu , ali hteo sam da okacim i ja svoju temu pa da uporedo mogu da citam svoje savete i da skratim sebi vreme u pretrazi

Inace ne bih bas previse novca da potrosim na upgrade ako bi to moralo da bude vise komponenti , nije mi problem da dam malo vise za zvucnu karticu , ali ne bas previse novca
 
@HSV: Pa valjda može? Bilo bi suludo da ne može. Mislim, po logici stvari ...

@Čkalja: ja bih na tvom mestu uzeo M3 za 6k dok ga još ima i Audigy 2 ZS za 20e za zvučnike i ćao.
 
Poslednja izmena:
@hsv. : opet je razlika 50ak eura , a ne znam da li bih mogao bas tek tako da iskesiram tih 19,20k za STX II iako bi to verovatno bilo najbolje i dugorocno resenje i za neku sledecu masinu....
 
Peja je predlozio trenutno najisplativiju opciju - M3 iz oglasa, za 6k din + A2 ZS za 20e.

Za SL Evo to je super opcija, za zvucnike korektna i ako hoces da napravis apgrejd kada su zvucnici u pitanju onda nadji plovnu DX kartu (40-45e po oglasima) a M3 svakako ostavi kao opciju za slusalice jer ne postoji bolji usb DAC/AMP za te pare :)

Inace postoji i najjeftinija all in one opcija - Xonar DG/DGX karta, polovna za 20-30e ali kvalitet zvuka nece biti na nivou DX (zvucnici) + M3 (slusalice).
 
Poslednja izmena:
A2 ZS je pretpostavljam zvucna kartica , a sta predstavlja M3 ? Pa jel bolje da uzmem A2 ZS ili DX kartu ?

Kako mislis nece biti na nivou ? Ako moze samo za nijansu opsirnije objasnjenje , hvala
 
Aha...pa onda da gledam DX....

U ovom slucaju M3 bi mi posluzio samo kao pojacalo za slusalice , a kartica kao nadogradnja za bolje performanse zvucnika ako sam dobro razumeo ? :)

Hvala vam ljudi puno :)
 
Ne, M3 služi i kao DAC (digitalno-analogni konvertor) i kao pojačalo za slušalice, što znači da osim jačine poboljšava i kvalitet zvuka.

Signal se najpre konvertuje iz digitalnog u analogni oblik a nakon toga se pojačava, sve unutar M3.
 
Pozdrav svima. Pomno pratim temu pošto sam i ja u sličnoj situaciji. Naime, za koju nedelju mi drugar donosi iz nemačke ATH-M50x slušalice pošto su stare Sennheiser HD201 na izdisaju. Imam relativno novu ploču sa integrisanom Realtek ALC887 zvučnom pa se dvoumim da li da pazarim novu zvučnu ili za početak neki DAC. U neko dogledno vreme planiram da uzmem kršteno pojačalo i zvučnike pa me sad interesuje šta činiti. Sluške uglavnom koristim za muziku sa kompa (lossless) pa bih voleo da to bude što kvalitetnije za prihvatljivu cenu.
 
Opet, pitanje je koliko bi para dao. FX-Audio X6 i SMSL M3 su uređaji ispod kojih ne bi trebao da ideš, a ako budžet dozvoljava u igru ulazi i SMSL M6, samo ne znam da li ga ima kod nas.
Druga opcija je STX II ako ti odgovara interna karta.
 
Pa recimo oko 200 evra, mada ako za nešto više para ima neka bolja opcija, dolazi u obzir. Svakako mi nije toliko hitno pa bih voleo da to bude nešto zglavno. Hvala u svakom slučaju.
 
Pozdrav svima. Pomno pratim temu pošto sam i ja u sličnoj situaciji. Naime, za koju nedelju mi drugar donosi iz nemačke ATH-M50x slušalice pošto su stare Sennheiser HD201 na izdisaju. Imam relativno novu ploču sa integrisanom Realtek ALC887 zvučnom pa se dvoumim da li da pazarim novu zvučnu ili za početak neki DAC. U neko dogledno vreme planiram da uzmem kršteno pojačalo i zvučnike pa me sad interesuje šta činiti. Sluške uglavnom koristim za muziku sa kompa (lossless) pa bih voleo da to bude što kvalitetnije za prihvatljivu cenu.

Mali off. Imaš integralnu zvučnu i Hd201 a slušaš lossles? Uspevaš da primetiš razliku?
 
Zavisi od konkretnog snimka i vrste muzike tj. žanra. Lagao bih kad bih rekao da primećujem razliku na rok ili pop muzici ali recimo primetim na džez ili klasici. Odavno nisam ograničen po pitanju prostora tako da mi nije problem da ripujem i čuvam muziku u lossless formatu.
Hvala na preporukama, našao sam par DAC-a u ponudi pa ću izabrati neki od njih. (Cambridge Audio, iFi, SMSL, Fostex).
 
Ako nisi vec narucio slusalice (i ako su pre svega za ''kucnu'' upotrebu) mislim da je bolje da uzmes BD DT990 Pro.
 
Zavisi od konkretnog snimka i vrste muzike tj. žanra. Lagao bih kad bih rekao da primećujem razliku na rok ili pop muzici ali recimo primetim na džez ili klasici. Odavno nisam ograničen po pitanju prostora tako da mi nije problem da ripujem i čuvam muziku u lossless formatu.
Hvala na preporukama, našao sam par DAC-a u ponudi pa ću izabrati neki od njih. (Cambridge Audio, iFi, SMSL, Fostex).

Koji Cambridge Audio? Ako je DAC Magic 100 on nema headamp.

Sa druge strane ako ti odgovara interna karta i važna ti je domaća garancija STX II za 19k je super rešenje.
 
Nazad
Vrh Dno