Šta je novo?

Miš & PC 286

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ripkid

Cenjen
Učlanjen(a)
17.04.2016
Poruke
798
Poena
115
Drugari ima li možda ko iskustva sa kačenjem serial miša na PC 286 konfiguraciju ? Već 2 dana guglam i pokušavam da ga namestim da radi ali bez uspeha. Sve živo sam probao, različite drivere, kontrolere, čak i miševe ali ni makac. Operativni sistem je DOS 5.0
 
Mozda mis ne radi? Probaj sa drugim.
 
Mozda gresim,davno je bilo,ali koliko se secam dos nije imao podrsku za misa.

Sent from my HT16 using Tapatalk
 
Za DOS ti treba driver za misa. Najcesce neki TSR (terminate and stay resident) program tipa MOUSE.COM. Genius misevi su imali GMOUSE.COM. Ja sam imao neki Highscreen mis i radio je samo ako se koristio njegov drajver. Kasnije sam uspeo da nateram i GMOUSE.COM da radi tako sto sam patchovao samo jedan bajt. Koji je mis u pitanju?

EDIT: Probaj ovo

http://cutemouse.sourceforge.net/
 
Poslednja izmena:
Vi ili ne znate da čitate dobro ili vam nešto fali stvarno, lepo sam napisao da sam probao SVE moguće varijante koje postoje. Ne bih kačio post da nisam, potrebno mi je mišljenje nekoga ko je uspeo da digne miša da radi isključivo na 286 pod DOS-om ako takvi postoje uopšte ovde.

DOS zvanično podržava miša od svoje 6.0 ili 6.22 verzije čini mi se, sa sve svojim univerzalnim MOUSE.COM driverom koji u mom slučaju ne radi kao ni gomila ostalih drivera izmedju ostalog i Cute Mouse, njega sam naravno prvog probao jer je najbolji i zauzima najmanje memorije, takodje ni official driver (probao 2 ili 3 verzije) ne radi. Zamenio sam 2 različita kontrolera takodje i ništa. Miš koji pokušavam da osposobim da radi je Microsoft Serial Mouse 2.1a, imam ih 3 komada i ni jedan neće da makne. Naravno da su testirani pod Windows-om i da normalno rade.

Dakle ili DOS 5.0 ima neki bug sa ovom verzijom Microsoft miševa ili baguje generalno sa miševima. Probao sam da testiram miševe i sa par različitih igara i opet jedno veliko ništa. Oficijelni driver mi prijavljuje stalno prilikom boot-a da ne može da nadje/prepozna miša, čak sam im i menjao različite serial portove. Možda postoji neki patch a da ja to ne znam ili neko podešavanje Bios-a
 
Ja sam ga koristio 90-ih na 286 i na DOS 5.0, povezan preko serijskog porta. Ali vidim da ti kultura komunikacije nije jaca strana pa ne zelim vise o tome da diskutujem sa tobom.
 
Sa takvim bezobraznim stavom ne zasluzujes uopste paznju, a kamoli pomoc u resavanju problema.
 
Ja bih pre rekao da je bezobrazno i omalovažavajuće napisati ovako nešto nekome:

"Za DOS ti treba driver za miša" ili pak "Mozda mis ne radi? Probaj sa drugim"


To je kao da si rekao nekome ko traži savet u vezi kola da ti za vožnju istih treba benzin ili da ako je guma izbušena da možda treba da staviš novu. Takva vrsta pomoći ni meni ni drugima ovde nije potrebna a iz mog uvodnog posta se da zaključiti da nisam neki amater koji je tek tako otvorio temu.
 
Al' si amater u lepoj komunikaciji, zati šuš' i nađi pomoć na drugom mestu!
 
Seems+to+be+a+miss+understanding+sir+the+gif+wasn+t+_1f4bd81d2053db748a15e06be99ee89f.gif
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno