Šta je novo?

Sastavljanje tima amatera - volontera?

Mikkin

Poštovan
Učlanjen(a)
29.08.2017
Poruke
16
Poena
54
Pozdrav.

Moje je ime Milos i imam 21. godinu. Studiram elektrotehnicki fakultet, i ako bas nesto to ne gotivim, Srbija, radis nesto od cega moze da se zivi a ne sta volis. Oni sto zavrse ono sto vole, obavezno budu prvi, al' na birou.

Vec duzi niz godina se bavim web SiS (svim i svacim) ali nikako da krenem i da imam neke beneficije, jer se sve oko novca vrti, na zalost.
Pokusavao sam da sastavim tim, al gle cuda, svi kazu programeri brdo love zaradjuju, a niko nece da radi. Kad provale koliko je to sati za kompom, pobegnu. :D

Pre par godina sam bio u jednom 'timu', ali tada na zalost nisam imao neko znanje da realizujem zadate zadatke. Sad je ipak to malo drugacije.

Po zanimanju sam front-end developer, mada se razumem i u back-end kao i u dizajn, jer ja sam web SiS :D

Iznacu vam neke moje skillove, u cemu sam dobar i sta znam da radim :

Koristim
- HTML
- CSS kao i novije verzije HTML 5 i CSS 3 .
Koristim uglavnom CSS framework Bootstrap, mada i svi ostali framework-ovi CSS-a su slicni.
- JS
- Angular JS - u fazi ucenja, al opet znam po nesto :)
I jos po neki framework-ovi, ali ipak je bolje znati malo, ali temeljno, a ne znati 'sve' a u stvari ne znati nista. :d

Koristim takodje i NodeJS, nedavno sam poceo da ga ucim, i mogu reci da je definitivno buducnost server-side-a. Sjajan je! :)
Koristio sam nekada davno Php, ali on mi je smor nekako ...
Ucim i citam iz dokumentacije Ghost CMS-a zasnovanog na nodeu. I on je sjajan, u toku je izrada prvog Ghost template-a od strane mene.

Ovo sam objavio sam ciljem da pokusam makar da nadjem neke ljude na netu, koji su amateri volonteri, sa ciljem da rade ono sto ih interesuje, a to je sirok pojam Web.

Ostavite dole vase skillove pa mozda se skrpimo za neki tim :) Ako budemo dobri mozemo lako i jednostavno prodavati template na raznim online marketima.
Ako uspem da nadjem neke normalne i pristojne radove koje sam realizovao, okacicu ih. Okacite i vi vase! :)

Sve najbolje!

Btw. Ako neko vec ima tim, a da mu treba nesto od mojih skillova, slobodno neka me PM, radicu i za dzabe. Jer znanje i zdravlje se ne mogu kupiti :)
 
Poslednja izmena od urednika:
A ko će od toga da uzima pare, kamarad?

Ili možda radimo za decu u bangladešu? Gladne u etiopiji? Crveni krst?
 
Ne znam zasto odmah novac, meni je ispred novca znanje. A ako vec dodje do novca, lako se dogovoriti. :)
 
Ne znam sve detalje.. lik iz Niša je napravio projekat koji finansira EU. Okupio je mlade dizajnere, projektante, inženjere, arhitekte, itd. onda grupicom ide od firme do firme nudeći sitne poslove potpuno besplatno... Npr dizajn logotipa, websajtove, uređenje enterijera, itd.
Mladi dobijaju neki novac iz EU (ne znam koliko), dobijaju iskustvo u radu i reference. Pošto se u Srbiji traži da junior ima 5 godina iskustva i da bude fullstack (od kuvanja kafe i trčanja po burek pa do podešavanja keširanja SAN storage), udruživanje entuzijasta radi sticanja znanja i referenci i nije loša ideja.


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Jedan mali savet, kad kazes da si frontend developer to nije isto sto i znati samo html i css (bootstrap xD) i poceti uciti neke od JS framework-a. Plus ako nisi previse odmakao sa AngularJS, kreni na Angular 2/4/5, retko koji novi projekat u firmama krece u AngularJS, kazem ti cisto radi orijenatcije.
 
Nazad
Vrh Dno