Šta je novo?

Koji Fotoaparat Za Video Canon 200D,Canon 77D,Canon 800D ?

Lukisa

Slavan
Učlanjen(a)
25.10.2007
Poruke
613
Poena
320
Pozdrav

Treba mi neki digitalni fotoaparat za snimanje videa 1920 x 1080 @ 60 fps

Nemam neka iskustva sa fotoaparatima,trenutno imam Canon s100

Snimalo bi se pod svetlom u zatvorenom i da dobar ima autofokus,znaci kad se odalji-priblizi predmet ili sta vec da brzo ga autofokusira.

Dao bi 500-800 eur za dobar koji bi mi sluzio duze vreme


Dodao bi mu neki eksterni mikrofon sa baterijom,Rode neki recimo

Pozeljno da se rotira lcd (da moze da se vidi kad snimam samog sebe) i da bude touch screen.

Pozeljno da ima dobar autofokus, moze i da ima (Dual Pixel CMOS AF)


Gledao sam Nikon D3300 AF-P 18-55 ima ga nov za 400 eur ali video sam da ima ocajan autofokus.


Isao bi na neki Canon i nasao sam odgovarajuci: Canon 200D ima sve potrebno nov je oko 630 eur sa EF 18-55mm objektivom (nije IS) cene gledam na Kupujem prodajem

U igru ulaze i Canon EOS 77D i Canon EOS 800D oni su skuplji,ne znam kolika je bas razlika izmedju ova tri modela ali mi deluje canon 200d da je ok kupovina.


Znaci ovako da mi neko pojasni malo oko objektiva EF 18-55mm sa image stabilization i bez ? da li da se uzme telo a posebno negde objektiv?

Mikrofon neki kvalitetan rode izasao bi oko 90 eur. znaci da napakujem objektiv i mikrofon ode cena gore,ali ako se isplati isao bih na to.


Imate li neke predloge za mene,u slucaju da nesto vredi moze se dati i malo vise para.
 
Poslednja izmena:
Sony alpha 6300

Moze i 6000, ali je 6300 bas u videu unapredjen

ako hoces da vidis sebe dok snimas, a5100, idealan za vlogere. Isti je po spec kao a6000, samo sto nema viewfinder.
 
Poslednja izmena:
Dobar kvalitet ima Sony alpha 6300 snimak odlican, malo sam pogledao sta kazu.

Uglavnom ima flip screen koji samo izlazi na gore i nema ugao,recimo ako drzis aparat visoko ne mozes da vidis dobro sta se snima ili ako stojis i drzis ga nisko opet ne mozes dobro,baterija izuzetno losa. Posle 15 min snimanja uzasno se ugreje i pocne da brljavi snimak,odnosno uspori ga.

Canon ima koji se rotira i moze po uglovima,to je odlicna stvar,naravno kome treba. A 5100 nema ulaz za eksterni mikrofon.

Panasonic g7 je isto dobar. Mada nekako mi se cini da Canon ima najbolji Autofokus,sudeci po snimcima i testovima sa youtuba.

Ne znam da li je neko imao priliku da proba Canon 200D posto ga hvale da je ok.
 
Poslednja izmena:
Dual pixel AF kod Canona radi zaista sjajno, eksterni mikrofon, neki STM prajm ili vec kit objektiv i mislim da ce ti to zavrsavati posao.
 
Dual pixel AF kod Canona radi zaista sjajno, eksterni mikrofon, neki STM prajm ili vec kit objektiv i mislim da ce ti to zavrsavati posao.
Da koliko vidim Dual pixel AF je odlican. Eksterni mikrofon sam mislio neki http://www.kupujemprodajem.com/RODE-VideoMic-38268874-oglas.htm?filter_id=144238539

Sad ne znam za objektiv sta i kako u to se nerazumem,ne znam kakav je ovaj sto dolazi standardno sa Canon 200d EF 18-55mm IS uglavnom za snimanje mi treba,neka razdaljina snimanja bi bila skroz blizu na 10 cm do 2 metra i da u tom segmentu dobro radi AF.
 
Nazad
Vrh Dno