Šta je novo?

U11 ili XZ Premium

ICE

Čuven
Učlanjen(a)
30.12.2001
Poruke
1,791
Poena
695
Sta bi bio vas izbor?

S8+ TT
 
2 jako jako slicna telefona, kako po pitanju brzine, tako i kamere, baterije, ekrana... Ista velicina, tu negde i dimenzije. Bukvalno je pitanje samo dizajna, tj koji se tebi vise dopada. Oba telefona su zverine i nema greske ni sa jednim...

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Ниси задовољан са тим ѕ8+?

Баш незгодно питање. Ја више волим Сони, међутим, не бих тек тако отписао HTC. Све зависи шта ти желиш од телефона.
1. Оба су великих димензија
2. Сони има бољи екран, због веће резолуције.
3. HTC има бољи камеру, можда не због самог сензора, колико због софтверске ограничености Сонија.
4. Сони има stock андроид. То је предност, уколико ниси љубитељ китњастих UI. Мада HTC ту није ни близу лош као што су неки други произвођачи.
5. HTC има врхунски звук
6. Трајање батерије је слично

Могуће да сам нешто заборавио. Све у свему, зависи од тога шта је теби примарно.
 
Šta uopšte tražiš? Po tvojim komentarima rekao bih neku eksluzivu, koju nećeš videti na svakom koraku? BlackBerry KEYone?

Što se tiče dva modela iz naslova, Sony ima lošiju kameru, jako sam razočaran primerima koje su postavili ovde na forumu, verujem da imaš moćniji utisak u ruci, kao tenk, to bih rekao po kvakinim komentarima koji je uzeo Sony, a pre njega je imao V20, ako posle njega to kaže... Da Sony ima sjajnu kameru, da, meni bi bio u razmatranju jer vorlim stereo zvučnike, a sa PS4 definitivno bi pao dogovor, ovako me ta kamera odbija. Opet, ni ti zvučnici nisu dovoljan razlog za zamenu posle Vojkanovog klipa gde poredi S8+ i 6P sa dva zvučnika, gde je S8+ bolji, a znam kakav je 6P jer sam ga imao (6P nije nivo HTC, jeste glasan, ali nema taj kvalitet). U11 je neka zlatna sredina, kamera odlična, zvuk, izgled, odličan sistem... sredina. Ja iskreno S8+ ne bih menjao ni za jedan od ova dva, osim ako me nešto strašno nervira na S8 plus. Na kraju imaš dve opcije, ostaćeš na S8 plus, ili menjaš za BlackBerry KEYone/iP X. Ne vidim treću opciju, već imaš najbolje u droid svetu.
 
Znas kako Baraba,kuckali smo pa si u toku,nekada jednostavno ti nesto ne lezi ,znas ono kada svi pricaju ma strava je ,odlicno je a tebi ravno
Jednostavno to je tako,da nije tako samo bi se 2 modela prodavala sto bi bilo bez veze moras priznati

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
@ ICE

Ako se dobro secam ti si vec potpisao novi ugovor u mts-u uz S8+?

Ako je tako onda zadrzi taj S8+ do pojave novih modela 2018. ili po pocetka prodaje IP8+ (verovatno ti odgovara s obzirom da si imao 6s+). Ili mozda V30 ako se pokaze dobro u praksi.

Sony XZP je najbolja kupovina kod operatera ali samo u slucaju da se dobija i PS4s.

A inace U11 vs XZP treba da bude licna odluka, to su dva prilicno izjednacena uredjaja a uz to su verovatno i najbrzi androidi na trzistu sa boljom podrskom od proseka klase, znas vec, light skin UI itd mada je objektivno sony UI malo blizi cistom androidu.

U11 kamera je sigurno bolja za low-light a ima i bolji hdr mod, ako ti je to u vrhu prioriteta. Sve ostalo je dosta slicno mada sony ima 4k displej za koji kazu da nestvarno deluje pri prikazu nativnog 4k sadrzaja, posebno HDR videa + 960fps kamkorder. Verovatno ce sa Oreo apdejtom dobiti i autofocus burst sa XZ1 (10fps snimanje u punoj rezoluciji, do 10 sekundi ukupno) sto je sjajno za snimanje svega sto je u pokretu (deca, kucni ljubimci, vozila itd)

A kakva je kamera u odnosu na S8, G6 u raznim uslovima/modovima mozes da vidis ovde, kaubojske fanboj price ne shvataj ozbiljno :) http://www.gsmarena.com/lg_g6_samsung_galaxy_s8_sony_xperia_xz_premium-review-1612p7.php

Za low-light ''iz ruke'' je svakako losija od S8 (naravno i od U11), pre svega jer nema OIS i to je najveca mana XZP ali je sve ostalo veoma blizu uz veliki minus sto nema broj rucnih podesavanja/raw kao Samsung (LG, htc)
 
Poslednja izmena:
Sestri treba telefon pa bi mozda njoj ovaj S8+ prosledio, a nekako mi ta dva modela deluju kao dostojna zamena. S8+ me nervira zbog nepreciznog fp senzora, vise puta sam snimao otisak i nikako nece iz prve da mi otkljuca, to me prilicno iritira. Moracu svakako da vidim oba telefona i kako deluju u ruci pa da vidim sta mi je ciniti. Ovo mi je sve , cini mi se, prelazno resenje dok ne stigne IP X, dolazim na s8+ sa 6s+ nakon 1.5 koriscenja gde je sve radilo brzo i fluidno kao i prvog dana, dok kod S8+ nakon nepunih mesec dana stuca kad otvaram galeriju sa dosta slika, a kao usporen film kad idem sa slike na sliku. Moram jos dobro da razmislim, hvala na savetima...jesu baterije dobre na ta dva modela?

S8+ TT
 
Pa ne znam zasto te to cudi, ipak su to ''cari'' Samsungovog android skina :)

U11 i XZP su daleko ozbiljniji uredjaji kada su softver i podrska u pitanju, evo za oba modela vec mozes da dobijes info jer ih bar po 5 clanova ima neko vreme a pre toga su imali razne uredjaje.
Procitaj sta je sysninja pisao o U11 u porednjenju sa OP5 i Pixelom, Samsungom itd.

Posle S8+ htc U11 moze ''da te smori'' samo izgledom/bezelima, mozda ce ti smetati i nedostatak amoled crne ali softverski je U11 ispred svakog Samsunga a nema losiju kameru, nijanse su u pitanju.
I da, mozda ce ti smetati nosenje adaptera za slusalice, to je glup potez htc-a po mom misljenju, Samsung, sony, LG i svi ostali koji su zadrzali 3.5mm dzek imaju veliku prednost u vidu tako jednostavnog hardvera.

jesu baterije dobre na ta dva modela?

Koliko sam video autonomije su sasvim solidne-odlicne (zavisi ko kako koristi) i to pre svega zahvaljujuci SD835 pa i optimizaciji sistema. Da imaju raspad SD810/808 trajanje baterije bi bilo primetno losije :)
Uredjaji sa amoledom su bolji za pustanje video sadrzaja, manje trose od svakog IPS-a ali opet ne verujem da prosecan korisnik gleda YT i ostale klipove duze od 1h dnevno.
 
Poslednja izmena:
Što se tiče sporog otvaranja slika na Sams. Da nisu slike na mem. kartici?

Cenim da ćeš sa zvukom više biti zadovoljan sa U11:
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    66.9 KB · Pregleda: 53
Za mene su i u11 i xzp daleko bolji uredjaji od s8+. Kad uzmem neciji s8 u ruke place mi se od sporosti otvaranja aplikacija i fabrickog smeca koje puni taj telefon. Naravno gledano spram xzp. Da ne pominjem samsungove apdejte koji osakate svaki njihov telefon nakon 6 meseci do godinu dana. Kod ostalih stavki su u pitanju nijanse izmedju ova 3 modela...

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
Ivane, nemam karticu jos, slike su na telefonu.
Slusalice slabo koristim tako da mi nedostatak 3.5mm ulaza i nije neki minus, a svakako planiram neke bezicne u narednom periodu.
Svakako cu procitati malo detaljnije teme i utiske clanova o ova dva modela pa cu videti sta mi je ciniti.



S8+ TT
 
Poslednja izmena:
Ja sam promenio telefona vise ni sam ne znam ,nekad dok mi neko ne kaze pa ti si ga imao ja se i ne setim
Samo su mi 4 modela imala wow efekat na mene
S2 t898 ,z ultra i note 3 i lg pro2
Najjaci utisak minje ostavila z ultra
Od tada sanjam sony te dal da uzmem z3 ili z3plus ma necu mali ekran,onda se pojavi z5p majko mila kakav je to model bio ,zver,cena da se u....s
Onda pocinje te ovo ne valja,te ono ne valja ,ja naravno verujem ne razmisljajuci svojom glavom,kupujem modele koje cu lakse preprodati ne razmisljajuci da su i oni puni problema ali popularni
I tako godinama uz povremene izlete
Onda izadje xzp auuu otkinuh na prvu ,ma na render sam vec pao
Rekoh sad kad pocnu,te nema ois,te bazeli,te manual kontrole te raw i ostali k.... palci,odustacu opet,javlja mi se
Ali ostadoh dosledan i nastavim da pratim sta se pise
Onda naravno kako to najcesce biva,neplanirani troskovi itd
Sve se vise udaljavah od xzp ,rekoh sebi opet ostade sony zelja pusta
Nikako da kupim sebi ono sto ja hocu, vecito ili gore navedeni razlog ili prejaka cena
Vec se pomirih sa time da ce s7e biti ponovo model koji cu uzeti jer na zalost z5p nece dobiti nadogradnju (pa je ispao iz kombinacije) smorilo me bas
Kad iskrsnu xzp za dobru cenu ,nov neotpakovan crne boje garancija operatera,nema zezanja uzimaj ili ces opet zazaliti i otici na nesto sto ne zelis da imas
E srece te,zaboravio sam s8 plus kaoni v20,mi 5s plus,s7e zuk2 itd itd mozda preskocih nesto opet kao da ih nije ni bilo(igracke obicne)daleko od toga da je i jedan los telefon ,mozda je i bolji od xzp ali ...ma koga to zanima tu xzp sada ahahaha
Tako da sta izabrati odavno je stvar "srca" a ne mozga jer nema losih
Kao sto Djoka rece "princip je isti sve su ostalo nijanse"


Sent from my G8141 using Tapatalk
 
@ ICE

Ako se dobro secam ti si vec potpisao novi ugovor u mts-u uz S8+?

Ako je tako onda zadrzi taj S8+ do pojave novih modela 2018. ili po pocetka prodaje IP8+ (verovatno ti odgovara s obzirom da si imao 6s+). Ili mozda V30 ako se pokaze dobro u praksi.

Sony XZP je najbolja kupovina kod operatera ali samo u slucaju da se dobija i PS4s.

A inace U11 vs XZP treba da bude licna odluka, to su dva prilicno izjednacena uredjaja a uz to su verovatno i najbrzi androidi na trzistu sa boljom podrskom od proseka klase, znas vec, light skin UI itd mada je objektivno sony UI malo blizi cistom androidu.

U11 kamera je sigurno bolja za low-light a ima i bolji hdr mod, ako ti je to u vrhu prioriteta. Sve ostalo je dosta slicno mada sony ima 4k displej za koji kazu da nestvarno deluje pri prikazu nativnog 4k sadrzaja, posebno HDR videa + 960fps kamkorder. Verovatno ce sa Oreo apdejtom dobiti i autofocus burst sa XZ1 (10fps snimanje u punoj rezoluciji, do 10 sekundi ukupno) sto je sjajno za snimanje svega sto je u pokretu (deca, kucni ljubimci, vozila itd)

A kakva je kamera u odnosu na S8, G6 u raznim uslovima/modovima mozes da vidis ovde, kaubojske fanboj price ne shvataj ozbiljno :) http://www.gsmarena.com/lg_g6_samsung_galaxy_s8_sony_xperia_xz_premium-review-1612p7.php

Za low-light ''iz ruke'' je svakako losija od S8 (naravno i od U11), pre svega jer nema OIS i to je najveca mana XZP ali je sve ostalo veoma blizu uz veliki minus sto nema broj rucnih podesavanja/raw kao Samsung (LG, htc)
Ne, nisam na ugovoru sa mts tj biznis sam korisnik pa telefone uzimam u okviru budzeta koji imam tako da nikad ne dajem keš, zato i mogu da izvoljevam pa da menjam ove azdaje kad god, inace da nije tako drugu pesmu bi pevao[emoji16]
Bas cu od nedelje da odem u poslovnice pa da uzivo vidim oba telefona.

S8+ TT
 
Slusalice slabo koristim tako da mi nedostatak 3.5mm ulaza i nije neki minus, a svakako planiram neke bezicne u narednom periodu.
Svakako cu procitati malo detaljnije teme i utiske clanova o ova dva modela pa cu videti sta mi je ciniti.
S8+ TT

Utoliko bolje, jedna mana manje za U11 (mada nekima i nije mana ali mene bi mnogo smaralo da nosim adapter, klasican 3.5mm dzek je logicno resenje)

Sto se zvuka preko slusalica tice i htc i sony su tu u vrhu s tim sto htc, sada vec tradicionalno, ima jaci-glasniji izlaz ali je pitanje kakva je situacija sa BT slusalicama koje planiras.

U svakom slucaju sony je provereno dobar kada je BT zvuk u pitanju (prvi su omogucili HQ BT zvuk na telefonima) ali ce svi uskoro, sa Oreo apdejtom, i ostali androidi dobiti LDAC funkciju koju je Gugl nedavno implementirao u saradnji sa sony.

Hocu da kazem da ce u slusaju koriscenja BT slusalica biti veoma mala razlika i prakticno svejedno da li je htc, sony ili samsung, ionako su sva 3 proizvodjaca u vrhu android ponude po zvuku (iza LG V serije i nekih chi 'droida) a kakav ces zvuk slusati mnogo vise zavisi od izbora BT slusalica, vredi uloziti malo vise para u neke provereno dobre mada mozes da probas i sa kombinacijom KZ ES3/ZS3 ili ZS5 (ZS5 su neutralnije, ostale warm/bassy) +BT modul (slusalice sa GB, BT modul sa AE), sve to zajedno kosta 20-25$, u zavisnosti od trenutnih cena/snizenja.

Ako ti se vec menja S8+, a neces da cekas jos bar 6 meseci, onda slobodno mozes da predjes na U11 pa i na XZP, na nekim poljima ces izgubiti, na nekim dobiti u odnosu na Samsung (koji je odlican hardverski) ali na polju softvera/podrske sigurno pravis apgrejd :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno