Šta je novo?

Laptop "ubija" WiFi ruter?!

SyoncMaster

Cenjen
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruke
632
Poena
170
Okej, ovako ide sled dogadjaja.

Kupim novi laptop i kucni WiFi odmah pocne da zeza, a ja to pripisem jeftinom ruteru (WR740N) i pomirim se sa tim da sa vremena na vreme prekida WiFi.
Odem u citaonicu gde postoji Eduroam mreza sa Ubiquiti UniFi ruterima(Ako sam dobro prepoznao ruter) i potpuno ista stvar se dogadja.
Internet radi odredjeno vreme zatim se WiFi prekine i treba mu ~1min da se opet konektuje - Pritom u isto vreme ni telefon ne vidi "Eduroam" mrezu.

Laptop je HP 250 G5 sa Intel Wireless-AC 3165 WiFi adapterom.

Sta bi moglo da uzrokuje ovo?
 
Kako se ponasa telefon zakacen na Wifi u trenutku kad zeza laptop?
 
Isti problem na starom HP sleekbook. Menjao sam drivere, parametre wifi, itd... Bez uspeha. Doduše to je bio Qualcomm Atheros wifi chip. Kupili smo USB wifi adapter a ovaj unutra ugasili.
Dell xps 15 je imao problem sa killer wifi. Kada sam uklonio killer network manager I stavio najnoviji driver sve radi bez problema.
Probaj da staviš najnovije Intel drivere za wifi.
Na kraju proveri da li imaš power saving options.. u device manager pa nadji taj wifi adapter pa otvori properties i među onim tabovima vidi da li postoji power saving. Isključi ga ili ako je isključen onda ga uključi.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Imao sam i ja sličnih problema sa mislim HP ili Samsung lapom, drndao sam se i nekako uspeo da namestim neke drajvere sa kojima je koliko toliko radio ok. Probaj nekoliko verzija drivera, da li se nešto menja. Možda i same postavke u okviru drajvera.
 
Poslednja izmena:
Kako se ponasa telefon zakacen na Wifi u trenutku kad zeza laptop?

Pa WiFi ruter se bukvalno restartuje tako da svima nestane signala.
Ovo mi se dogadja kuci samo kada sam nakacen sa novi laptopom, a posebno je izrazeno kada se upali torrent posto ne moze da skida duze od 15min a da se ne restartuje ruter.

@yooyo
PowerSaving je bilo off sada je na "Auto SMPS" i isto se dogadja. Takodje throughput booster je na off, a transmit power je na medium.

@phantomr
Reinstaliracu windows posle utorka kada mi prodju neke obaveze, mozda to pomogne.



Ovo se ne dogadja stalno ali onih dana kada prekida onda prekida cesto, a najcesce kada torrentujem tako da trenutno kada sam kuci koristim LAN kabal od 15m sa kojim setam po stanu.
 
Nazad
Vrh Dno