Šta je novo?

Da li da radim low level format?

.:MiXy:.

Poštovan
Učlanjen(a)
14.09.2017
Poruke
55
Poena
59
Na ime imam toshibin hard disk od 1 tb kog sam kupio 1.7.2017. i ovih dana primecujem da mi komp baguje od 10 septembra i jutros kada sam hteo da upalim racunar izbacuje mi da hard disk ne postoji a kada sam upalio istih minuta sam skinuo hd tune,crystal disk info i hard disk sentinel i pokazuje mi 8 bad sectora.E sada da li da ga odnesem u radnju de sam ga kupio posto imam i dalje garanciju ili ja da uradim low level format.I ako uradim low level format da li cu izgubiti garanciju.
 
neces izgubiti garanciju. lowlevel format se danas i poslednjih x decenija ne razlikuje od zerofill
 
I nista neces dobiti formatiranjem, losi sektori ostaju losi. Ne stavljaj nista bitno na taj disk, posto je vec krenuo da umire, dobro je da je pod garancijom.
 
Hvala na savetima bicev mi od koristiti u petak (danas) cu odneti tamo gde sam ga kupio i trazicu reklamaciju.Hvala od srca :wave:
 
Pogledaj gde su losi sektori i nekim programom za particionisanje "odseci" los deo tako sto ces ga ostaviti neparticionisanim, tako ces zaobici da ti hard ore oko/po losim sektorima. Kupices nesto vremena ali to vise nije pouzdan HDD za bilo sta osim za privremeno skladistenje.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Ja bih to pravo u radnju, posto je u garanciji. Kao sto su vec ostali napomenuli, nista bitno nemoj da drzis tu.
 
Ma da, sto se mlatis sa oporavljanjem diska kad je u garanciji. Low level / zero fill samo ako imas neke privatne podatke za koje neces da razmisljas da li ce neko u servisu da kopira i zloupotrebi...
 
Takodje imam jedan Communication problem imam maticnu plocu ECS GeForce6100pm-m2 (v1.0) i par puta mi se desavalo da nece da ucita particije
 
Probaj da zamenis SATA kabl (npr uzmi od optike), moguce da je labav kontakt ili los pa ti pravi te greske.
 
Postuj smart screen iz sentinela na primer pa cemo ti tacno reci...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Ljudi nisam vam napisao mislio sam da jesam zamenili su mi bili hard disk i posle nekih 4-5 meseci sve normalno i sada su krenule perfomanse da padaju jer znate sta bi mogao biti problem.I da vratio se communication problem
 
Isti model HDD-a? Ništa drugo do loša serija. Ja bih reklamirao i taj HDD, a još bolje čim počnu da se pojavljuju loši sektori. Koji model HDD-a je u pitanju? Traži zamenu od nekog drugog poizvodjača, npr. Hitachi se dobro pokazao, bar na osnovu mog iskustva sa HDD-ovima.

Pogledaj standardno da li je kabl dobro priključen, S.M.A.R.T podatke i aktiviraj neki dijagnostički softver kao i ranije.

Kolika je temperatura i sl.?
Kolika je najlošija brzina pristupa pojedinim sektorima, odnosno grupama sektora?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno