Šta je novo?

Da li je neko kupovao sa bitmain.com

PRO>KOMP.<

Cenjen
Učlanjen(a)
17.08.2010
Poruke
112
Poena
169
Pozdrav,

Da li je neko od vas kupovao direktno sa shop.bitmain.com, i da li preporucujete odatle kupovinu?



Hvala unapred za info :wave:
 
Pozdrav, moja firma je kupila jesno 10tak Asica, treba da stignu za mesec dana, posle toga mogu da vam kazem iskustva kupovine sa bitmana


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Odlicno, mene konkretno najvise interesuje koliko ce carina i sve ostalo ukupno da me izadje za 1 masinu?
 
Mislim da ovde na forumu ima tema od pre 2-3 godine upravo o ASIC minerima. Pre nekoliko dana sam iscitavao i kao da se secam da je neko tada napisao da je platio oko 500eur carine.

Ja sam razmisljao o Antmineru D3. Pretpostavljam da si i ti njega hteo. Sa napajanjem izadje oko 1550$ , ali batch za 24-30 novembar. Na tu cenu ide carina i isporuka (Fedex pretpostavljam). Miner ce stici opet pretpostavljam pocetkom decembra. Dakle, dok ga pustim u rad, uhvatice me u najboljem slucaju 10. decembar, a pitanje je koliko ce tada biti difficulty za DASH , jer ne znam koliko je ovih D3 uopste prodao Bitmain do sada i koliko ljudi ceka tek da im stignu za kraj septembra i verovatno jos 2 batcha u oktobru (nisam ispratio). Trenutno se diff krece od 1.5 mil do 2.5 mil (DASH je specifican jer mu se diff racuna za svaki novi block) i po trenutnom diff bi ROI bio neverovatno dobar, tipa mesec i kusur dana. Ipak, brine me da ce masovno ubacivanje novih D3 u sistem podici tu cifru na preko 20 mil do sredine decembra i da bi mi u tom slucaju trebalo mozda i 8-10 meseci da otplatim ASIC, a to mi je onda mnogo gore nego da sad tih npr 2.5k $ ubacim u neki rig i pustim ga da radi odmah. (ROI je trenutno verovatno 14-16 meseci za rig)

Moguce je da gresim po pitanju diff, tj da sam preveliki pesimista (mada sumnjam jer batch za 24-30 novembar je toliko velik da vec par dana ima u ponudi D3jke, koja se inace rasprodavala u roku od 10-20 min), mozda DASH ode na 700-800$ do decembra pa to ipak bude isplativije, ne znam... E da, jos jedna stvar koja mi nije jasna je zasto bi D3 kostao 1450$ , jeftinije od S9 i L3+ , osim ako je ovaj pesimizam gore tacan. Da ima neko na lageru D3, odmah bih mu platio 3000$ za njega, ali da ga cekam 2 i po meseca za cirka 2000$ i malo preko, ne bih...
 
Poslednja izmena:
Ja gledam S9 sigurniji mi je na duze staze, bar za sad tako izgleda :D.
 
4x antminer l3+ stižu do kraja septembra. Platio sam ih tačno 02.08. 1740e po komadu (1700$+140$ napajanje+733$ shipping sa 4 minera I napajanja). Carina i pdv će biti još po oko 500e po mineru (30%). Vrlo je teško naručiti bilo koji miner, moraš da pratiš tviter I imaš bukvalno 10min da ga poručiš. Onda imaš nedelju dana da platiš preko usd wire preko banke. L3+ ti savetujem, d3 neće biti toliko isplativ već za mesec dana (već je puno l3+ u opticaju tako da svaki novi branch uređaja povećavaju diff za maksimum 20% a i LTC lepo raste a već prvi branch za D3 će povećati diff nekoliko puta). Veliki mi je stres bio dok nisu potvrdili usd payment iz bitmaina (tek posle dve nedelje). Sad je rudarenje sa l3+ preko nicehash drugih scrypt novčića isplativije tako da je zarada negde oko 25$ dnevno... Slažem se da je S9 na duže staze najbolji (dve godine star uređaj donosi 500$ mesečno - ludilo). Tako da za će meni za l3+ biti za datih 2300e biti zarada oko 600e mesečno. Sa rigom sa oglasa ne verujem da bih imao 200e mesečno za te pare...
 
To je za 4 minera I za 4 napajanja. Mislim da je za jedan miner I napajanje nešto tipa 250$
 
Hvala za info,

Ja mislim da je sigurnije na duze ici sa S9, pogotovo sto ce kina da se utisa sad pa ce diff da padne malo i taman lepo vreme da se udje tu. Sta vi mislite?

Najvise me brine ta kupovina preko sajta posto vec 5-6 dana gledam i stoji Sold Out, kako da znam kad ce biti na stanju :trust:

@nesatom Zasto preko banke, zar nisi mogo da platis preko btc-a?
 
Poslednja izmena:
28 aprila L3+ sa napajanjem plaćen 1420 dolara + shipping 217 dolara (DHL). Carina i ostale dažbine plaćene 48 hiljada (moglo je malo jeftinije da su miner i napajanje bili na jednom tovarnom listu, a ne na dva).
 
^ Au matori, ti si ušao u pravom trenutku :) Kakva je situacija do sad, koliko je 'prihodovao' L3+?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A da li može da se naruči da stigne kod nekog ko živi u EU (Cro, ili Hu), da li i tu postoji carina (gde se to uopšte proizvodi?)? Ako nema, kad stigne na adresu, lepo u kola, odeš u Segedin u šoping, staviš L3+ sa kačkavaljem i čajnim kobasicama u torbu i eto ga kući.
 
Poslednja izmena:
Za koliko ti je vremenski stigo paket? Cini mi se da su ostale kurirske sluzbe jeftinije od DHL-a?
 
@storm nisam siguran koliko se razlikuje uvoz u EU iz Kine (odakle je bitmain) od uvoza u Srbiju

@dominator zavisi kako gledaš na to. Bilo bi pametnije tad za te novce kupiti btc, ispostavilo bi se da je bolja investicija od majnera

@pro komp stigao je za 5-7 dana od dana shippinga. Ne znam za ostale kurire, bitmain nije nudio bilo kakve opcije već je DHL bio podrazumevan

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Mene zanimalo kako ide postupak narucivanja pa sam "narucio" napajanje tj. do placanja sam stigo i onda iskljucio. Sad ima 3 kurira UPS, Fedex i DHL. UPS ide kao podrazumevni za 5-7 dana Fidex tek od 2500$ nosi i DHL 20+ dana pise hmmm.

I ima nacin placanja USB Wire (7 dana cekanje), BTC (2h cekanje), LTC (1h cekanje)
 
A da li može da se naruči da stigne kod nekog ko živi u EU (Cro, ili Hu), da li i tu postoji carina (gde se to uopšte proizvodi?)? Ako nema, kad stigne na adresu, lepo u kola, odeš u Segedin u šoping, staviš L3+ sa kačkavaljem i čajnim kobasicama u torbu i eto ga kući.

ovo i mene interesuje kako bi bilo da stigne u slovacku/nemacku/sloveniju kako idu dazbine
 
Mislim da se oni proizvode u Kini, tako da i u EU postoji carina. Al nisam 100% siguran
 
ovo i mene interesuje kako bi bilo da stigne u slovacku/nemacku/sloveniju kako idu dazbine
Osim ako sam prodavac nema EU dostavu (a u ovom slučaju nema koliko znam), potpuno ti je sve jedno da li ćeš naručiti u Srbiju ili u neku od EU zemalja. U pitanju je par % razlike, kada na to dodaš ostale troškove i stres za "besplatni" prenos preko granice, mislim da ne treba razmatrati druge opcije osim uvoza direktno u Srbiju.
 
Koga interesuje, u 11h (17h po kineskom vremenu) ce biti pusten u prodaju batch L3+. Ne znam koju ce cenu dati i kada je shipping, ali jos uvek je vrlo isplativa sprava.
 
Evo ga, 2280 dolara, shipping startuje 21. Novembra..
 
Sa asicima ista priča od prvog dana.
Preorder/trka sa vremenom/neizvesnost.

Od prvog asica koji se pojavio do danas se ništa nije promenilo.
 
Nije bas sve tako bajno sa ovim Asic majnerima kao sto mislite, ne zalecite se. Greska je sto ljudi racunaju trenutnu isplativost, a uredjaje dobiju za 3 meseca. Recimo diff za Dash u mementu porucivanja za ovaj Septembarski batch za D3 je bio 300K, a za vikend je udario do 6 miliona, pa se vratio na oko 4mil, ali ce ici gore opet jer septembarski batch ce biti isporucen tek za krajem sledece nedelje.
Svaki naredni batch ce sadrzati vecu kolicinu uredjaja, tako da se tek za Novembarsku turu ocekuje eksplozija diffa, do tada ce verovatno i drugi proizvodjaci napraviti majnere.
Takodje tu je uvek rizik da vam stigne neispravan uredjaj ili da je neka od ploca neispravna, ovo nije toliko cest slucaj ali se desava. Desavalo se da ljudima vracaju paketi sa carine. Ako se kojim slucajem desi nesto ne predvidjeno i BTC znatno padne kao i zarada, asice mozete da bacite, dok se od grafika mogu izvuci neke pare...
Plus jako bitno za newbije, Asici su izuzetno bucni, oko 75 db, 2-3 puta glasnije od riga, tako da ako planirate da ih drzite u stanu/sobi "Forget abauda" .
 
Kada bi majning pukao naprasno ni te grafikce vise ne bi vredele nista toliko ih ima na ovako malom i siromasnom trzistu da bi rx470 isao za 50e vrlo lagano
 
Oba sistema imaju prednosti i mane.... graficke ti daju neku vrstu fleksibilnosti ,tj mozes da biras sta ces da kopas a mozes i da ih prodas pa za makar i 50evra... dok ovi antmineri ...zavisi od situacije... ko je rano nabavio D3 ili L3+ ,taj je fino zaradio.. ali kao sto neko rece, sa svakom turom isporuke pada zarada poprilicno. A kad mu profitabilnost padne na 0 , mozes ga samo u staro gvozdje... mozda se vise isplati platiti ga vise ali sa brzom isporukom nego cekati do Sv.Nikole.
Ista prica je i sa ovima sto 3 meseca cekaju da spadnu cene grafickih pa da prave rigove. Da ste ih kupili odmah, do sad bi otplatile tu razliku u ceni
 
Da li je ko kupovao uređaje sa kriptovalutama? Kakva li je procedura na carini kad vam traže dokaz o uplati šta da im se prosledi?
 
Na računu piše vrednost u dolarima iako si platio u kripto, barem je tako bilo kod mene
 
Kakva vam je sad situacija sa tim majnerima sto se tice profita ? Vidim da je dashu skocio diff 10x za samo mesec dana
 
Samo S9 I L3+, za dash je bilo očekivano da ode do neba jer nisu bili ASICS-i za njega do pojave D3... Oko 20$ dnevno zarada i za jedan i za drugi, struja oko 5000din mesečno...
 
Ma carina nije visoka, preko dhl carina za l3 je 1%, za psu 10%.Problem je pdv koji je 20% i na carinu i l3 i psu.Znaci izbegava se pdv a ne carina 8d 1%.Na primer whinkel iz Holandije prodaje l3 with psu za 2 250e.Povratna avionska Beograd Ajndhoven za 40e.Kad sleces, ja 3 puta slecao nikada ne gledaju torbe wizz air.U Eindhovenu gledaju ali ti si platio pdv i uredjaj tamo i nosis ga, imas racun.
Zastupnistvo u Bredi l3 prodaje sa sve carinom 2 890e mislim ali isporuka u januaru.Moze i ako imas nekog u Bugarsku,Madjarsku,Hrvatsku da se posalje i ti ga posle preneses autom.
 
Nazad
Vrh Dno