Šta je novo?

Cene u SAD

Sergio13

Cenjen
Učlanjen(a)
20.03.2011
Poruke
15
Poena
154
Da li neko ima iskustva sa kupovinom u SAD (neko od poznanika, rodbine mu kupovao)?
Naime, zamolio sam neke prijatelje koji su putovali u SAD da mi kupe grafiku. Poslao sam im linkove (Newegg, Amazon) gde moze da se poruci.
Dobio sam informaciju da su realne cene prilicno vise nego sto stoji na sajtovima.
Graficka cija je cena na sajtu, 700 dolara, sa postarinom i porezom bude preko 1000.
To me prilicno iznenadilo s obzirom da na svim ostalim sajtovima gde sam porucivao cena se uvecavala samo za postarinu.
 
Ако је радња у Америци и ако се производ тамо испоручује онда нема додатних трошкова, а поштарина је обично бесплатна за скупље поруџбине, попу твоје. Нађи графичку на Амазону, додај је у корпу и унеси адресу за доставу и онда ће да ти пише уколико има додатних трошкова.
 
zavisi je li taxa ukljucena u cenu.. npr California ima najvise taxe. kupovao sam na licu mesta u USA, jako dobre cene, iskoristi te ljude tamo

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
To sto pise na amazonu je bez poreza... Tako stavljaju cene jer svaka drzava ima razlicit porez. Tek kada narucivanje privedes kraju, dobijes pravu cenu sa uracunatim porezom.
 
Sales tax je od 0 do 10% sve zavisi od države, najčešće je negde u sredini. Znaci max 800$ je sa porezom...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno