Šta je novo?

SBB-ov novi modem i video nadzor

shabanzord

Slavan
Učlanjen(a)
06.05.2007
Poruke
37
Poena
309
Otkako je SBB uveo ove nove modeme, nikako da nateram da mi proradi IP forwarding za video nadzor. Sa starim modemom radilo sve fino.

Ima li neko tip kako da mu doskočim?
 
verovatno ti uveo CGNAT, jedino da doplatis staticku javnu IP ili predjes na nekog drugog.
 
i SBB to radi? do sada je radio samo telekom da znam.
 
Radi. Kopernikus isto. Čuo sam i za Vektor, a sigurno i još njih.
 
Otkako je SBB uveo ove nove modeme, nikako da nateram da mi proradi IP forwarding za video nadzor. Sa starim modemom radilo sve fino.

Ima li neko tip kako da mu doskočim?
Koji je modem ja sam skoro uveo net sbb i namestio nadzor, nemam staticku ip.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Probaj da im pišeš, objasni razloge možda ti dodele IP adresu van CG NAT-a.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Probao ja, nema sanse. Kazu ili doplata za fisknu IP ili prelaz na neki od jacih paketa (koji za sada nece u CGNAT).
 
Pisao im ja ranije, evo odgovora

ćao, kako da namestim port forwarding za video nadzor?

pre ovog novog modema EPC3928S, stari modem da d-link ruterom je radilo sve super i lako sam ga podešavao. Sad kad namestim i startujem Port check - svi portovi zatvoreni
Jul 21
Sent

Zdravo Živadine, Božidar je. Port Forward neće raditi kod IP adrese iz NAT opsega. Potrebna ti je statička IP adresa za pristup spolja.
Jul 22
Živadin
Opaa, to je novo nešto?

Koliko košta uvođenje statičke adrese mesečno?
Jul 22
Sent

Živadin
Mislim novo otkad je nov modem stavljen
Jul 22
Sent

SBB Support
Adrese iz NAT opsega nisu novost, ali za potrebe korisnika da spolja pristupi uređajima zahteva dodelu statičke IP adrese koja se u paketima za rezidencijalne korisnike tarifira u iznosu od 610 dinara na mesečnom nivou. Statička IP adresa je obuhvaćena pretplatom u biznis paketima.
 
Poslednja izmena:
Statička IP se uvek dodatno plaća. Javna, dinamička, IP ne bi trebalo da se plaća dodatno.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ja imam dahua nvr i ip camere na istom modemu sam otvorio portove i video nadzor radi nemam staticki ip niti koristim ddns.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Lako je proveriti. Pogledajte IP u modemu i otovorite neshto tipa www.whatismyip.com ako su adrese iste niste NAT-ovani.
Mada u principu ako date adresu iz rutera neko ovde ce vam reci da li je CGNAT. To mozete proveriti i na recimo ripe.net
 
Javna, dinamička, IP ne bi trebalo da se plaća dodatno.
Па и не плаћа се додатно него натују кориснике и онда остаје доплата за статичку.
Ваљда ће једном да се реши и та шестица, дотле ће провајдери да пилићаре.
 
Nemam SBB. Iz komunikacije sa njima (jer sam planirao da uvedem SBB) su mi rekli da može da se traži da tvoj modem izdvoje iz CG NAT i da dobijaš javnu dinamičku adresu. Nema puno korisnika kojima treba ova usluga, te su u mogućnosti da izađu u susret korisnicima.


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ово је нешто ново, досадашњи одговори су им били да ко буде натован, тако и остаје и да је решења само статичка адреса.
Тачно је да нема много корисника којима је ово важно и који знају о чему се ради, углавном се то односи на торенте и понеки видео надзор плус још нека ситница а број таквих је миниламан. Зато ја увек критикујем што не раде баш ово што су теби рекли, ладно могу да врате јавну свакоме ко затражи и то неће да буде ни 1% корисника.
 
Nazad
Vrh Dno