Šta je novo?

Banka odbila Kraken transakciju.

TenX bi trebalo da počne u novembru da radi sa novim card issuer-om koji će moći da šalje debitne kartice i kod nas. Mislim da će to tada biti najbolji način za trošenje kriptovaluta.
 
Bas me zanima da li je protivzakonito to sto rade? Po kom validnom osnovu oni zabranjuju priliv novca na neciji racun? Da nije sud nalozio tako nesto zbog dokazanih kriminalnih aktivnosti? Ovo je jednostavno prljava borba protiv konkurencije koja prolazi bez problema!
 
Još nisam video da bilo koja banka odbija easy money.

Jedini opravdan razlog može biti AML, ali mi nije poznato sa su igde menjačnice svrstane, tj eksplicitno pomenute za zabrane te vrste, kao što je uglavnom opravdan slučaj sa drugim visko rizičnim transakcijama.

U svakom slučaju, ovo njihovo obrazloženje može biti samo sistemsko, da važi za sve banke u civilizovanom svetu i tada se ne može puno zameriti, ili kao u ovom slučaju, i vrlo neubičajeno, očigledna samovolja jedne banke.


Svakako, i za sve nas bi bilo dobro ukoliko bi svi izbegavali veće transakcije ove vrste.

Samo sve to pada u oči mnogo lakše kada se prenose veće sume nego kada ae prebacuju sitniji iznosi, i koriste alternative.

Takodje, ako ovo postane sistemski odgovor, neće biti ni drugih vidova podizanja (tenx i slično), i to je očigledno sledeći, i do sada najveći izazov za btc.
 
Poslednja izmena:
Nije samo unicredit tu je i Raifaisen i neke manje poznate banke.
 
Da li je moguće nabaviti neku kreditnu karticu koja je vezana za neku od tih menjačnica? Drugar ima neku Bitcoin karticu i app na telefonu. Prebaci iz bitcoins u eure na karticu i plaća karticom.

Druga opcija je tetka iz Kanade. Jedan je prebacio 200k eur, čak je i sud odustao od istrage.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Postoji naravno razne kartice samo sto vecina ti kartica kad se podize van EU ima proviziju recimo 3% bio je cak negdje i post u okviru neke teme o tim karticama.

Ja koristim trenutno advanced cash punim je preko wex-a zbog boljeg kursa tako da izadje bas bas povoljno mislim ne moze bolje :)
 
Zatvarajte račune tamo uz što veću buku. Znam da je cimanje ali nema drugog načina.
 
Nema vise ni potrebe da se ide preko racuna kad postoji razni drugi opcija. Za Srbiju je najbolji i dalje cex, za nas iz Bosne trenutno wex i slanje na advanced cash karticu sa koje mozes odma podici 3000€ toliki joj je dnevni limit. Ja pored Eur kartice imam i USD tako da mi je limit 3000$ i 3000€ mislim da je to sasvim dovoljno za vecinu korisnika.
 
Sada vise nije lako doci ni do debitne bitcoin kartice koja radi u Srbiji i Bosni, posto je Visa odlucila da ih 'pravi' samo za European territory , a na spisku drzava nas nema.
Ja sam do sad koristio Wirex karticu i vadio na automatu, provizija je 3% + 2.75eur po transakciji, a za placanje sa karticom u prodavnicama nije postojala nikakva provizija.
 
Da to jeste sad problem zato i potenciram advanced cash jer je on mastercard tako da nema problema. Imam i ja dosta kartica koje su Visa i sve prestaju sa radom od 15 oct. zato sto ne pripadamo EU.
 
Ja se samo plasim da ne krene i MC istim putem jer smo ga onda na******.
 
da li se iko zapitao zasto ne moze van EU?

Nema šta da se pita jasno je ....porez i slične zezancije....i to ne samo od kriptovalute već od raznih stvari...mada iskreno to nema veze sa EU...ali ajde svi idu linijom manjeg otpora pa tako i oni....i ovde se bez problema može oporezovati svaki devizni priliv ali eto to naša zamlja ne radi....
 
Da to jeste sad problem zato i potenciram advanced cash jer je on mastercard tako da nema problema. Imam i ja dosta kartica koje su Visa i sve prestaju sa radom od 15 oct. zato sto ne pripadamo EU.

Advanced cash je za vadjenje na automatu 2 EUR + 2.95% po transakciji, jesam ja to dobro skapirao sa sajta?
A tu ide i kurs banke EUR->RSD .
 
skartiraju zemlje trecega sveta ne zbog poreza, nego opasnosti i kontrole. bosnu su vidim prvu eliminisali jer je potencijalno najopasnija zona. mislim politicki.
 
Da Bosnu su prvu otresli, ali kad se sve sagleda jesmo realno pogodno tlo za sve i svasta...nije nista cudno, iako bi volio naravno da je drugacije ;(
 
a oni kao ne znaju. moraju da dodju na bench da bi skapirali. lel

pa lepo ti rekao covek koliko ljudi po bankama radi i istrazuje tokove novca. pa jedino ako si vulin moze da ti prodje prica o 200 k koji su ti stigli od tetke iz kanade.
 
Priča o 200k evra baš nije reprezantativan primer, kako kaže ona latinska
QUOD LICET IOVI NON LICET BOVI - Što je dopušteno Jupiteru, nije dopušteno volu.
 
Koliko li onda miliona Jupiter moze da proneveri, kada jedan običan vo može 200.000 evra ??
 
Da li ove viza kartice što imamo sada prestaju sa radom 15 oktobra ili samo od tad ne šalju više van eu, jer imam jednu viza koja mi važi do 2020, pa da sve sklonim sa kartice ako je neću moći koristiti poslije 15 okt.
 
prestaju sa radom 15 oktobra, ja sam dobio mail od Wave Crest Holdings Limited, ne znam kako neki nisu ?
 
Ja sam uzeo na bitwala ovu visa karticu i nisu mi nista poslali, sad cu pisati supportu da vidim o cemu je rijec
 
Da se nadovezem na komentar d.darka:

Xapo Support je objavio da 15.oktobra gase Xapo debit card za drzave van EU. Za utehu moci ce i dalje da se koristi Xapo account i drugi njihovi proizvodi i servisi.

Takodje OKPay MasterCard, na svojoj stranici o troskovima odzavanja kaze:
"The issuing bank prohibits to top up OKPAY Card with funds obtained from cryptocurrency trading and other transactions involving cryptocurrencies."
 
da li sam dobro razumeo da kombinacija cex.io i povlacenje novca na visa elektron prestaje 15 oktobra?
 
Nisi. prestaju da rade visa kartice izdate od strane ovih online servisa nama van EU, nevezano za cex, sama kartica će biti ugašena. kartice domaćih banaka naravno nemaju veze sa tim, njih niko ne gasi.
 
Poslednja izmena:
Za sad da, oni su mastercard
 
Nazad
Vrh Dno