Šta je novo?

Banka odbila Kraken transakciju.

dadex

Poštovan
Učlanjen(a)
09.06.2014
Poruke
14
Poena
54
Pozdrav svima.
Danas sam dobio poziv iz banke i kazu da ne mogu provesti transakciju koju sam poslao sa Krakena. Kazu da ce novac biti vracen posiljaocu (na Kraken)
Prije toga sam slao sa Krakena na istu banku, al manji iznos i nije bilo problema.
sad me brine da li ce se novac vratiti.
Da li mislite da ce mi novac biti vracen na mjenjacnicu?
Jel neko ima ovakva iskustva?
 
Verovatno hoće ali fee neće
 
Fee nije broblem. Iznos je veci.Samo da vrate uredno. Nakon katastrofe sa BTC-e jos samo mi ovo treba.
Hvala Vojkan.
 
Koje ti je obrazloženje dala banka?
 
Kazu da ne posluju sa digitalnim valutama, mjenjacnicama.... Banka je Unicredit (BiH).
 
Suludo objašnjenje, ali eto razloga zašto menjačnice ukidaju podršku za BIH.
 
Pricao sam pre neki dan sa likom koji radi u Narodnoj banci Srbije oko toga da li oni nesto zabranjuju/sugerisu ostalim bankama prijem novca sa menjacnica, do sada nisu i nemaju u najavi nista slicno. Kaze da ako neka banka pravi problem da nece da primi novac i poziva se na NB da samo trazimo na uvid papir da im je tako nesto zabranjeno.

Sent from my XT910 using Tapatalk
 
Pada mi na pamet jedan zanimljiv scenario.
Recimo da glavešine koje drže celokupan bankarski sistem pod svojom šapom zaista uvedu regulativu koja će zabraniti povlačenje novca sa menjačnica?
Šta bi se desilo sa celokupnim crypto svetom? Šta ako iza samog BTC-a i svega ostalog stoje banke koje čekaju trenutak da se upumpa dovoljno keša i samo kažu "hvala, prijatno, lepo smo sarađivali, dovindžons"!
Počeo sam možda da paranoišem, ali sad mi je pala ideja na osnovu ovog gore napisanog posta ...
 
100$ za btc max, altovi do 15$. As simple as that.
 
Ne moras o tome brinuti uopste.

Prvo, jer si Balkanu, to odlucuju vece banke :)
Drugo, jer banke ne zele da samo uzmu i zadrze... poenta je da se KONTROLISE kapital. A ako banke vec kontrolisu BTC, uspeli su u tome. Njima je to dovoljno.

Ovo ozbiljno tvrdim.
 
ako ne kontrolisu, napravice pometnju zabrane, cena bunar pokupuju dzabe, i onda salili smo se :d
 
Ovi naši postovi više spadaju u temu kada će kriptobalon pući pa je bolje da tamo nastavimo.
 
Nema nikakvog pravnog osnova da ti zabrane uplatu na racun
Vjerovatno je bio veci iznos u pitanju ,preko 15 000 EUR pa su te zvali da pitaju osnov uplate i onda je tamo neka priglupa baba ili sponzorusa koja je zaposlena u banci kad je cula da je od digitalnih valuta i mjenjacnica uopste ne znajuci sta je to rekla ,ne moze vracam posiljaocu
Promjeni banku i ubuduce salji manje iznose od par hiljada eur ili uzmi debitnu pa podigni lovu na bankomatu jest veci fee ali ces izbjeci brkate babe i nafurane zaposlenice banaka
 
Kazu da ne posluju sa digitalnim valutama, mjenjacnicama.... Banka je Unicredit (BiH).

Vjerovatno nisi citao postove kad sam ja pisao isti slucaj. Slao sam sa bitstampa na unicredit isto sam iz Bosne i unicredit je odbio da proknjizi transakciju isto obrazlozenje da po internim pravilima banke ne rade sa kriptovalutama.
U mom slucaju novac je vracen na bitstamp za naredna 3 radna dana. Bilo je neki sitni troskova 7$ sto su vratili novac na bitstamp. Vise nisam ni pokusavao slati na tu banku.... Mislim da ces 99% dobit lovu nazad u narednim danima.
 
Nema nikakvog pravnog osnova da ti zabrane uplatu na racun
Vjerovatno je bio veci iznos u pitanju ,preko 15 000 EUR pa su te zvali da pitaju osnov uplate i onda je tamo neka priglupa baba ili sponzorusa koja je zaposlena u banci kad je cula da je od digitalnih valuta i mjenjacnica uopste ne znajuci sta je to rekla ,ne moze vracam posiljaocu
Promjeni banku i ubuduce salji manje iznose od par hiljada eur ili uzmi debitnu pa podigni lovu na bankomatu jest veci fee ali ces izbjeci brkate babe i nafurane zaposlenice banaka
Ne znam. Jednostavno ne mozes pricati sa njima. Drze se svog odgovora da ne posluju sa mjenjacnicama. Isao sam u produznicu Unicredit banke bas zbog toga sto ta neka glupaca ne moze skontati neke stvari. Zvao sam unikredit banku, glavnu poslovnicu...dva puta ...objasnio o cemu je rijec i zahtjevao da mu objasne zasto ne mogu pustiti transakciju. I dva puta, dvije razlicite osobe su rekle da ce me kontaktirati dok vide o cemu je rijec. Niko nije odgovorio.
Mozda sam trebao traziti dokaz, neki dokument da pise da ne vrse takva poslovanja,...al nisam... nemam vise zivaca. Jednostavno ona je dobila odgovor od nekog sa vrha koji govori da to ne ide...i to je to. stoka!
Iznos koji sam pokusavao prebaciti je 5000Usd...
Sad me brine da li ce se novac vratiti na Kraken. Da li ce Kraken sad praviti problem. Ne znam...
Sad bas gledam da otvorim racune na WIREX,TENX ,Bistamp,Xapo ili Payeer te da uzmem karticu.
Od WIREX sam dobio sljedecu poruku - We're sorry, this country is currently not supported Bosnia and Herzegovina.Check the full list of supported countries, mada gledam da neki vec imaju te kartice....hah.
Bistamp znam da prije nije podrzavao BiH....
Cuo sam negdje da intesasanpaolobanka.ba nema problema sa time.Ja nisam provjeravo Jeb Unicredit, kontam...prva transakcija je prosla. Al Veca suma....problemi!
Da li znas gdje je najbolje da trazim debitnu?

Hvala svima.
 
Vjerovatno nisi citao postove kad sam ja pisao isti slucaj. Slao sam sa bitstampa na unicredit isto sam iz Bosne i unicredit je odbio da proknjizi transakciju isto obrazlozenje da po internim pravilima banke ne rade sa kriptovalutama.
U mom slucaju novac je vracen na bitstamp za naredna 3 radna dana. Bilo je neki sitni troskova 7$ sto su vratili novac na bitstamp. Vise nisam ni pokusavao slati na tu banku.... Mislim da ces 99% dobit lovu nazad u narednim danima.

Da sam ranije vidio tvoj post...eh...nebi slao :)
Kako sad povlacis novac?
 
@goldi
iako ti verujem to je besmisleno.. valjda se salje kes (usd, ili eur) a ne kriptovaluta. bitstamp je menjacnica, pravno lice. ako su odbili da prime pare, to znaci da su odbili uplatu od pravnog lica. Ako im je uplata sumnjiva, proslede NB ili tuzilastvu (kome vec) pa dalja istraga. Placanje poreza i svih nameta.
Ne znam za BIH ali mislim da nema pravnog osnova za odbijanje transakcije. Osim ako ti u ugovoru koji si potpisao stoji da banka moze bez razloga da odbije svaku transakciju.
Ukoliko nema takav clan, moze tu pasti lepa tuzba..

Zamisli imas stan u inostranstvu i das tamo nekoj agenciji da ti proda. PRodaju ti stan i uplate na racun. A banka ti odbije i kaze "izvinite po internim pravilima banke, ne radimo sa stanovima"
 
Da sam ranije vidio tvoj post...eh...nebi slao :)
Kako sad povlacis novac?

javi mi se privatno dacu ti sve informacije, bices prezadovoljan :)

@Difermo ja sam pravnik po zanimanju i ono sto ti mogu reci da oblast kriptovaluta nije regulisana u Bosni tako da banka moze po svojim pravilima da regulise tu oblast. Kad sam otvarao racun da sam rekao da cu povlaciti novac od kriptovaluta sigurno mi ne bi otvorili, nije tajna da banke ne zele da rade sa kriptovalutama, tako da je sve sasvim jasno.
banke na kripto gledaju kao kriminal, pranje novca terorizam i slicne stvari sve pod izgovorom konkurencije njima to nije u interesu, a sa druge strane nema zakona koji bi regulisali tu oblast.
 
A banke kao ne peru pare XD... jao licemera li
Ti idi do strazbura hehhehe :D... Salu na stranu, jedino da se preselis u Monako, ako si zaradio brdo love :)...
 
Imamo mi ljude u Bosni uzimaju koliko god ko ima :) tako da smo se osigurali a imamo i dobru Viber grupu, forum organizovali smo se :) Nismo sjedili skrsteni ruku i gledali kako nas svi blokiraju, prvo cex pa sve banke e sipak im organizovali smo se...bitna je samo volja uvijek se nadje rijesenje.
 
Ako imas resenje ne bi bilo lose da kazes ovako javno koji je najbolji nacin da se "skine" lova sa menjacnica, jer sigurno da ima ljudi, a i bice ih i u buduce iz ostalih drzava sa slicnim problemom...
 
tako i treba goldi :)...
ali nemoj javno govoriti. Osim ako to nisu ljudi koji licno otkupljuju.. (mozda se i sami jave)
bolje da ostane privatno. ko bude trebalo da skida lovu (kada dodje problema) tada neka se prikljuci..
 
Zasto da ne govori? Danas sutra trebace tebi, meni ili nekom trecem ko se nadje u slicnom problemu
 
pa meni ako zatreba ja cu mu lepo poslati pm :).. zamoliti za pomoc
nije sve ni za javnost XD
 
Ako imas resenje ne bi bilo lose da kazes ovako javno koji je najbolji nacin da se "skine" lova sa menjacnica, jer sigurno da ima ljudi...

Interesuje me da li postoji legalno rešenje za Srbiju da se plati manji porez od ovih 47%-57% za priliv deviza na račun u banci?

Ako neko ne želi javno da piše odgovor može i na PM.
 
Kakav porez na priliv deviza u banci? Prvi put cujem za to.
 
Zasto da ne govori? Danas sutra trebace tebi, meni ili nekom trecem ko se nadje u slicnom problemu

Pomagao je on ovde i previše pa je samo sebi napravio problema.
Na ličnom iskustvu se naučio kako i kome treba da deli informacije.

Tebi bi preporučio da malo više i pažljivije čitaš šta ljudi ovde pišu a manje da nekoga savetuješ, posebno ako niko savet nije tražio.

A ovakvim bankama se treba zahvaliti zatvaranjem računa uz obrazloženje da onda vi nećete da poslujete sa bankama koje ne posluju sa digitalnim valutama, mjenjacnicama pa kada im se skupi kritična masa onda će se možda zapitati da li im se ovo isplati.

Naši ljudi još ne kapiraju da nije svrha cryptovaluta to da bi oni imali šta da kopaju već da im se pruži alternativa bankarskom sistemu.
Kada ovo zaživi u budućnosti verovatno će banke biti primorane da postanu manje bahate.
 
Poslednja izmena:
Kakav porez na priliv deviza u banci? Prvi put cujem za to.

Da, postoji taj porez. Kada bi islo po ps-u, prvo bi placao taj porez, pa ako predjes tih famoznih cca 2 miliona, dodatni porez.
Samo sto drzava jos nikoga ne juri. Ne diraju. Ono sto mene zanima jeste, postoji li zastarevanje za ne placanje (ukoliko nije poceo neki proces naplate, tuzba)
Jer banka svaki devizni priliv novca prijavljuje.
Taj sistem sada je u rasulu, pa je pitanje sta ce se desiti sa svim tim poreznicima, koji nisu platili porez od deviznog priliva. Da li ce placati papreno ili ce im se oprostiti..
 
Onda se vise isplati provozati do prvog Bitcoin bankomata nego da otmu 50%
Naprimer meni treba do Ljubljane 2.5 sati voznje do Graca u Austriji 3.5 sata do Zagreba 1 sat do Beograda 3,5
Provozas se ,bolje ostavit 5 ili 7% BTC bankomatu i potrosit 150 evra za put nego pristati na otimaccinu od 50%
 
Nazad
Vrh Dno