Šta je novo?

Problem sa asus pg348q

Члан 54 закона о потрошачима. Само тражи написмено да неће да ти врате новац. А после ако то стварно напишу имаш основа да их тужиш за икс ставки. Роба мора да се врати у року од седам дана без питања. Ако је покварено нема поправљања, већ ново ( члан 54)

Послато са HT20 уз помоћ Тапатока

Pokvaren je od starta jer hdmi ne daje sliku. Odmah sam ih i obavestio i trazio kurirsku sluzbu da organizuju i sutradan su ga odneli nazad. Nema tu nikakve popravke i reklamacije, rok od 14 dana za raskid ugovora na daljinu. Drugo je kada je prosao taj rok pa onda mora da ide na reklamaciju. Ovo nije reklamacija vec raskid ugovora na daljinu. Videli ste svi da je hdmi neispravan jer sam odmah istog 5.9 okacio snimke. Sada to sto su oni razbili tu sijalicu koja baca rog logo, mene apsolutno ne zanima. Koliko su perfidni i pokvareni cak na nalog koji su mi napravili u moje ime i dodelili reklamaciju, nakacili su i te slike polomljene sijalice u moje ime. I ja opet ponavljam da se ne radi o reklamaciji nego o raskidu ugovora na daljinu u roku od 14 dana.
 
Da napokon mog insistiranja i zvanja ministarstva i svih centara za zastitu potrosaca, ta navodna reklamacija je prihvacena i mogu da biram dal da mi vrate pare nazad ili drugi monitor. Koja je to bre banda, strasno nesto.
 
Nazad
Vrh Dno