Šta je novo?

Problem sa asus pg348q

sakiboj

Cenjen
Učlanjen(a)
27.10.2008
Poruke
974
Poena
170
Kupio sam monitor od gigatrona 3.9.2017 i stigao mi je 5.9.2017 i zbog falicnog hdmi porta, ne prikazuje sliku kad se poveze sa hdmi kablom zovem gigatron i da ga vratim i da mi vrate pare. Dodje kurir 6.9.2017 i odnese im i to njima bude uruceno 7.9.2017 i to u neki magacin na Cukarici, ulica Bore Stankovica 4-6. Zovem ih tad i ne mogu da ga nadju, zovite kasnije da pogledamo. Jave se oni meni, nasli ga, stavili na paletu ali znate petak, otisao vozac i to ce verovatno da bude u servisu tek u ponedeljak. Zovem ti ja u ponedeljak, zovem servis, neki nepo servis, kazu nema ga zavedenog, zovem onaj magacin na Cukarici kazu nema ga, verovatno im je odnet. I nekako ga nadjose i kazu da im je urucen 11.09.2017 u 8h.

Onda taj nepo servis meni napravi nalog i tamo upisu da hocu povrat novca. Uneli su i tekst koji sam napisao da zelim povracaj novca, u garantnom listu umesto da pise duzina garancije 36 meseci samo je upisana kosa crta /. Danas pogledam i sokiram se, ispod tog teksta ubacene tri slike na kojima je polomljena ona crvena sijalica koja baca rog logo na sto. Meni se to nije desilo. Ja sam slikao kada sam ga upakovao pre slanja i snimio sam video i okacio na yt kako je hdmi port felerican.

https://www.youtube.com/watch?v=S20RHauaLPI

https://www.youtube.com/watch?v=BIJO7_z6KAs

Sta ja sad da radim?
 

Prilozi

  • hKZht.jpg
    hKZht.jpg
    395.2 KB · Pregleda: 116
  • D1LDy.jpg
    D1LDy.jpg
    442.9 KB · Pregleda: 121
  • PInPT.jpg
    PInPT.jpg
    418.4 KB · Pregleda: 116
  • monitor upakovan pre slanja isto kao i kada je pristigao, potpuno ispravno sve 2.jpg
    monitor upakovan pre slanja isto kao i kada je pristigao, potpuno ispravno sve 2.jpg
    293.3 KB · Pregleda: 119
  • monitor upakovan pre slanja isto kao i kada je pristigao, potpuno ispravno sve.jpg
    monitor upakovan pre slanja isto kao i kada je pristigao, potpuno ispravno sve.jpg
    285 KB · Pregleda: 114
kakvi indijanci. necu da ti stajem na muku ali je bolje da si kupio od madjara, ne bi barem imao posla sa id.iotima da se nesto desilo.
ovo kao namerno da rade.
spakuj se i idi do dzukaca...
 
Jaooooj nepo ...ccc... gigamega... Posle poduzeg natezanja uspeo sam da vratim kintu ali sam o tome pisao na sekircetu i berzi i obavestio ih da prate temu :(

moje natezanje imas na sekiri : axe.rs/forum/threads/corsair-hx850-otkazao.21608/
 
Poslednja izmena:
4-5 dana im stoji i polome ovo jeb*no svetlo i jos te fotke naknadno ubace na taj nepo nalog. Ja ga vracam zbog neispravnosti hdmi porta i slikam ga kad ga upakujem i tamo gde sam zaokruzio crvenim vidi se da je citava i oni kao da namerno to rade mater im hohstaplersku.
 
Jaooooj nepo ...ccc... gigamega... Posle poduzeg natezanja uspeo sam da vratim kintu ali sam o tome pisao na sekircetu i berzi i obavestio ih da prate temu :(

moje natezanje imas na sekiri : axe.rs/forum/threads/corsair-hx850-otkazao.21608/

Pa cekaj sta sad ja da radim, kako da vratim novac nazad? Ovo je strasno sta rade.
 
idi brate do njih.
 
Ja sam iz Bora i aj da krenem u nepo sta da im kazem? Nisam pametan. Ne mogu ni da nadjem adresu gde se nalaze.
 
Poslednja izmena:
pa sta god da im kazes bice bolje nego preko telefona ili mejlova. nemam pojma, prevelike su to pare za monitor da bi se tako ponasali.
zovi ih i reci da ti hitno treba kes nazad da bi kupio ispravan monitor.
cini mi se da imas zakonski pravo od 14 dana da vratis bez obrazlozenja.
ovde je dodatni problem sto su dzukci polomili ovaj deo...
 
Pa cekaj sta sad ja da radim, kako da vratim novac nazad? Ovo je strasno sta rade.

Vidi meni nisu hteli da omoguce da licno donesem napajanje u servis i da se istestira za 5min jer kazu imaju mnogo reklamacija, nego ja sam bio uporan i pisao im ljubavna pisma a kad sam video da to ide u krug onda sam otvorio teme i njima prosledio link da prate razvoj dogadjaja ubrzo posle toga su resili reklamaciju i dobio sam povracaj novca. Veoooma sam nezadovoljan doticnim servisom a najsmesnije je bilo sto su skinuli zastitnu nalepnicu i kao servisirali napajanje a ono puno prasine pa sam sve to fotografisao i pitao sta su to mogli da servisiraju ??? msm natezanje bezveze...

Inace natezanje je trajalo 75 dana.
 
Poslednja izmena:
Sve sam to rekao i rekli mi da ne brinem bice mi vracen novac samo da servis da potrvrdu. Danas se ulogujem na taj hebeno nepo sajt i vidim neko okacio slike ovog polomljenog go*neta. Ja zivotom tvrdim da sam vratio neostecen monitor i odmah sam snimio i pitao ovde na forumu zasto ne radi hdmi port. On je odmah bio felerican. Sutra cu videti sa nekom seficom u gigatronu sta ce biti.
 
Vidi meni nisu hteli da omoguce da licno donesem napajanje u servis i da se istestira za 5min jer kazu imaju mnogo reklamacija, nego ja sam bio uporan i pisao im ljubavna pisma a kad sam video da to ide u krug onda sam otvorio teme i njima prosledio link da prate razvoj dogadjaja ubrzo posle toga su resili reklamaciju i dobio sam povracaj novca. Veoooma sam nezadovoljan doticnim servisom a najsmesnije je bilo sto su skinuli zastitnu nalepnicu i kao servisirali napajanje a ono puno prasine pa sam sve to fotografisao i pitao sta su to mogli da servisiraju ??? msm natezanje bezveze...

A jel znas koja im je adresa?
 
Ne bih znao adresu to je bilo pre vise od dve godine. Mada nisam ni imao nameru da tamo idem resio sam da to obavljam telefonski i email porukama. msm sta i da odem pojavim se a tamo administracija koja ce me zavlaciti a na kraju verovatno nista ne bih uradio tako da sam resio da ih lagano gulim ;)

Ako si monitor kupio onlajn imas pravo da ga vratis i trazis povracaj novca. Zovi G radnju koja ti je poslala uredjaj kazi da hoces pare nazad i amin e sad najbolje da imas jos I nekakvu prepisku o trazenom povracaju novca da ne bude reci odletele u vazduh. Znaci zovi, pisi e-mail i G radnji i servisu i sve to cuvaj ako se oduzi prosledi im link da prate temu.
 
Poslednja izmena:
E vala snimao sam i razgovore sa njima. Imam i skenirane dokumente kada sam dobio i kada primio, garantni list nema duzinu garancije, samo precrtana kolona. Moraju da mi vrate novac iako su ostetili ovo crveno?
 

Prilozi

  • kopija garantnog lista.pdf
    294.7 KB · Pregleda: 58
Taj monitor je u G..... 1220 evra jel ti kurirska sluzba dovezla ili si isao ti po njega licno da ga preuzmes?
 
Taj monitor je u G..... 1220 evra jel ti kurirska sluzba dovezla ili si isao ti po njega licno da ga preuzmes?

Oni organizovali kurirsku sluzbu, imam one slip. Ja sam licno isao u ovaj regionalni centar daily expresa da ga pokupim i da ga odnesem kada sam ga vracao.
 
Ma sta ti imas sa tim sto se tebe tice mogli su i displej da probuse, samo trazi novac.

Ako ti je stiglo u kutiji koja nije ostecena ne vidim kako se moglo ista polomiti. Posle iskustva sa njima svaku posiljku pre otvaranja snimam .
 
Kutija je bila dosta prasnjava kad sam je preuzeo ali nije bilo nista osteceno i ja sam samo otvorio kesu gde se nalazio hdmi i disiplay port kabl i od napajanja ali samo mi se kesica od hdmi-a malo vise pocepala ali nista strasno. Sve sam to ponovo upakovao kao na slikama i vratio, kutija uopste nije ostecena bila.
 
probaj da se ne nerviras zovi, pisi I trazi povracaj novca. A inace taj prcoljak od plastike ima samo estetsku vrednost i ne utice na rad samog monitora a vrednost mu je < od 1$ pa ako su ga polomili neka nabave drugi.
 
Pa veci je problem sto mu u startu nije radio hdmi port nego ovo. Cak nisam ni probao da upalim to g**no.
 
A sto se tice HDMI porta da li si probao da u display adapter properties stavis manje osvezenje 50hz je za taj monitor stoji:
HDMI : 3440x1440(50Hz)

Dok si povezan sa display port kablom spustii frekvenciju pretpostavljam da ce hdmi raditi...

Pa veci je problem sto mu u startu nije radio hdmi port nego ovo. Cak nisam ni probao da upalim to g**no.
 

Prilozi

  • dp.jpg
    dp.jpg
    39.5 KB · Pregleda: 49
Poslednja izmena:
ja samo kazem da : dok si nakacen na display port u windowsu rucno podesis 50hz za monitor(display settings/display adapter properties/Monitor) I onda prebaci na hdmi.

Prepostavljam da windows ne prepozna automatski dp/hdmi nego da to moras rucno odraditi tj podesii frekvenciju pre prebacivanja na hdmi.
Kod mene imam vezan tv na graficku kartu i ako rucno ne podesim frekvencu za tv imam prekid signala preko hdmi kabla sa tv-om.
 
Poslednja izmena:
Ja imam neki asusov model i on automatski prebacuje, pitao sam i na asusovom forumu i rekli mi da je vreme za RMA :D

Ovaj mi je monitor 1920x1080 2xhdmi 60hz i nema problema, dok onaj ne radi kako treba.
 
Poslednja izmena:
A eto ti probaj sto ja napisah kontam da ce hdmi proraditi. Ovaj nov asus ti je 4k a koliko vidim na tvom modelu je hdmi 1.4 a on u 4k nece terati 60hz zato i koriste DP za =>60hz ili hdmi 2.0 za 60hz...
 
Poslednja izmena:
jel pratis ti uopste sta se desava? covek je vratio monitor kako sad da proba podesavanja?
 
Nisam obratio paznju. U slucaju da mu vrate monitor neka proba sto sam napisao. A najbolje da uzme novac nazad.

I drugi da mu daju racunam ponasace se isto.
 
Pokupio sam ga, probao, video da ne radi Hdmi i zvao njih i rekao im, upakovao ga i sutradan vratio.

I kada ovaj monitor sad radi u 1920x1080@60hz preko HDMI bez problema onda je očigledno da pg348q ima neku falinku.
 
Poslednja izmena:
Ma dobro si uradio. Ne uzimaj nazad . To sto su ga unakazili je njihov problem. Racunam da ce ti vratiti novac.
 
Ja sam iz Bora i aj da krenem u nepo sta da im kazem? Nisam pametan. Ne mogu ni da nadjem adresu gde se nalaze.
Члан 54 закона о потрошачима. Само тражи написмено да неће да ти врате новац. А после ако то стварно напишу имаш основа да их тужиш за икс ставки. Роба мора да се врати у року од седам дана без питања. Ако је покварено нема поправљања, већ ново ( члан 54)

Послато са HT20 уз помоћ Тапатока
 
Danas sam zvao i ministarstvo trgovine - sektor za potrosace i covek mi kaze da je ugovor sklopljen da daljinu, da nema govora o reklamacijama koje oni spominju i posto sam ja odmah g.....t...u prijavio da nevalja i hocu raskid ugovora i sutradan poslao i cim im je urucen monitor 7.9.2017 i od tada pocinje da proizvodi pravno dejstvo i moja obaveza je tim trenutkom zavrsena. Komunikacija se vrsi samo sa trgovcem od koga sam kupo robu i nikakvi servisi niti reklamacije ne dolaze u obzir jer je podnet zahtev za raskid ugovora na daljinu u roku od 14 dana. Dakle, cim im je vracen monitor i urucen zahtev za raskid ugovora na daljinu, kupoprodajni ugovor je automatski raskinut i ja sam svoje obaveze izvrsio. Njima pocinje da tece rok od 14 dana 7.9.2017 i moraju da vrate novac nazad.

Posto mi je dosta zaeba*anja i zavlacenja i prebacivanja odgovornosti od strane g...g....a i nepo system servisa, obavestio sam i sva drustva za zastitu potrosaca, trzisnu inspekciju, sektor za zastitu potrosaca pri ministarstvu i medije.
 
Nazad
Vrh Dno