Šta je novo?

FIFA 18

Slazem se ja sa tobom oko procedure i administracije, ali nacin na koji se radi patchovanje je totalno pogresan. Jedan banalan primer - patch pokaze da su podigli BIN cenu nekom igracu. To prvo odlazi na PC jer je samo tamo patchovano, a istog momenta price fixeri to zloupotrebe sto se najvise obije o glavu casual igracima koji ne prate reddit i slicno. Cist primer za to je bio TOTS Semedo prosle godine npr. Nista ne bi izgubili ako bi patchovali sve u isto vreme, razlika je bila u nekoliko dana ako se ne varam.
 
Nije bas tako, pogotovo sa firmama kao sto je EA. Zakazuju se patchevi zbog ogromnog broja igraca, ne bi niko normalan da obori servere live zbog patcha koji moze da saceka. Pogotovo kada se ima mod koji je vremenski ogranicen, ako su jedni odigrali 4 iz squad battle, neki nisu.

I steam ima satnicu kada se radi update a isti steam tj odredjeni, vrse proveru pre pustanja live patcha/updatea. Ko prati press i male indie naslove i njihove twittere, posebno od developera, skonta da je i tu tako.

Sent from my HUAWEI CUN-L01 using Tapatalk
 
Ne znam, gde da postavim pitanje, pa ajde da probam ovde.
Da li je moguće povezati Xbox one S gamepad, koji u sebi ima Bluetooth, na pc, ako nemam Bluetooth adapter?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Trebalo bi da može usb kablom.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Mislim na bežično. Ubeđuju me, da mi je dovoljan taj gamepad, i samo da instaliram neki softver na pc, a to mi je malo sumnjivo.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Moraš da imaš blutut adapter. Ja sam povezao ds4 gamepad preko bt adaptera na pc.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Pa to ja pričam liku, a on me ubeđuje, samo uzmi gamepad, i vozi.
A jel moze Ps3 gamepad, tako preko Bluetootha na pc?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Trebalo bi da može. Ja koristim ds4windows program da mi radi gamepad.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ne znam, gde da postavim pitanje, pa ajde da probam ovde.
Da li je moguće povezati Xbox one S gamepad, koji u sebi ima Bluetooth, na pc, ako nemam Bluetooth adapter?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

S varijantu mozes sa obicnim bluetooth adapterom da povezes, stariju verziju kontrolera za xbox one moras sa onim adapterom.
 
Prso sam 40k golda ali razlika osetna. Shaw i Koschielny bekovi, Fellaini CDM, Mata CAM i Hernandez ST. Cak sam i MR/ML uzeo za ovu formaciju, deluju ok.

Necu vise da ualzem u PL, dosta je bilo.

Sad da konacno zavrsim SB u Eliti jer sam dva puta padao na Gold 1 par minuta pred kraj.
88fce495a72c1c87c8d772878a5bd8fe.jpg


Sent from my HUAWEI CUN-L01 using Tapatalk
 
koja je najbolja liga za ultimate ? odakle uzimati igrače ? primera ili premier ili seria a ?
 
Premier je default za vecinu u Fifi. U packovima dobijam Primeru al opet to je random. Ja cu Bundes ligu sada garant. Mada sada po prvi put osecam kvalitetniji gameplay jer sam imao slabe igrace.

Sent from my HUAWEI CUN-L01 using Tapatalk
 
Prso sam 40k golda ali razlika osetna. Shaw i Koschielny bekovi, Fellaini CDM, Mata CAM i Hernandez ST. Cak sam i MR/ML uzeo za ovu formaciju, deluju ok.

Necu vise da ualzem u PL, dosta je bilo.

Sad da konacno zavrsim SB u Eliti jer sam dva puta padao na Gold 1 par minuta pred kraj.
88fce495a72c1c87c8d772878a5bd8fe.jpg


Sent from my HUAWEI CUN-L01 using Tapatalk
Napad ti je kriminalan. Kupi Žirua i Staridža pod obavezno. Batali ove.

Poslato sa Huawei P10 Plus uz pomoć Tapatoka
 
Evo mojih a da ne pominjem ko mi je sve u rezervi
ce29e068cc57c2596f29db1f46f542f1.jpg
45bc2a99942e0eaab1635b5883af0abe.jpg
08e9dc55880129c0b4eea9363dd4078b.jpg
bee68aae58ee7591b4972cac7dea7013.jpg


Poslato sa Huawei P10 Plus uz pomoć Tapatoka
 
Premier je default za vecinu u Fifi. U packovima dobijam Primeru al opet to je random. Ja cu Bundes ligu sada garant. Mada sada po prvi put osecam kvalitetniji gameplay jer sam imao slabe igrace.

Sent from my HUAWEI CUN-L01 using Tapatalk
Ne znam kako je ove godine, pošto ne igram, ali ranijih najbolje su bile Bundesliga i Seria A. Dobri igrači su bili jeftiniji nego u drugim ligama jer ih je malo ljudi koristilo.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Uzeo Staridza za 2k coinsa. Vreme je da prnzionisem Williamsa sa 120 golova.

ab4dbe75bb2e148000ba0281d5d51f03.jpg


Sent from my HUAWEI CUN-L01 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Uzeo Staridza za 2k coinsa. Vreme je da prnzionisem Williamsa sa 120 golova.

ab4dbe75bb2e148000ba0281d5d51f03.jpg


Sent from my HUAWEI CUN-L01 using Tapatalk
Staridž je odličan a džaba je

Poslato sa Huawei P10 Plus uz pomoć Tapatoka
 
3 gola u 3 utakmice wc/legendary, skroz ok.

Vidim da igras dosta kazi mi ima li neke razlike ako stavim RM i LM na CM pozicije ? Forsirao sam 4-1-2-1-2 iako mi 4-1-2-1-2 (2) daleko vise lezi.

Imam vise igraca na sredini, kratki pasevi dobijaju igru a s obzirom da ne znam previse trikova, iz okreta mogu da proigram dosta igraca, pa ne vidim da se ista menja u smislu hemije i al ako ih stavim na te pozicije.

Inace pasevi Felaini - Mata - Staridz su kao sto rekoh druga fifa u odnosu na ono sto sam igrao 3 nedelje :)

Sent from my HUAWEI CUN-L01 using Tapatalk
 
Možeš staviti LM i RM na CM ali nemoj one RW i LW koji su ofanzivni vezni da stavljaš u CM. Igraj squad battles. Ne moraš baš na tim nivoima da igraš jer su tamo napucani protivnici. Pro je dovoljan a neki su jaki i kao semi pro. Sakupi coinse i kupi pristojne igrače sa rejtingom više od 80.

Poslato sa Huawei P10 Plus uz pomoć Tapatoka
 
Pa to i radim. Dve nedelje udjem u Elite 3 gde je nagrada jaca, ali u poslednjih par sata padnem u Gold 1. Igram semi pro po 1000 poena i kada ima loseg AI-a tipa 79 rating 80 ili manje chemistry stavim world class.

Cini mi se da moram uvek world class i da dobijam a tu failam. Ne igram legacy defense mozda zbog toga i primim po koji gol. Na 80 rating mi je sada squad, samo sam se dvoumio da li da menjam ovu dvojicu za CM-ove ali im je pace dobar pa reko da posluze.

Sent from my HUAWEI CUN-L01 using Tapatalk
 
Gledaj da ti svi igraci imaju 10 chemistry pre pocetka utakmice. Mozes poceti utakmicu u kojoj god formaciji hoces, pa na startu promenis u onu koju zelis da igras i tako ce ti svi igraci ostati na 10 chem. Vecina pro igraca koristi taj trik, a ne treba ti vise od 15 sekundi da podesis sve na startu utakmice. Ukoliko ti je mrsko da radis ovo vodi racuna da nemaju ispod 7 chem (tipa RF na ST). Primera radi meni Perisic startuje kao LM, a na staru ga prebacim u napad i zadrzi full chem.

Ukoliko neko koristi Calcio tim moje preporuke su Belloti - odlican finiser, 5* WF, jak u duelu, Lukaku - za levog beka je jak ko bik, poprilicno je brz i vredi svaku paru, Milinkovic-Savic - takodje jak ko bik, 90% vazdusnih duela dobija.

Jos jedna stvar, kada kupujete igrace uvek prvo probajte na bid da uzmete igraca sa chem karticom koju planirate da mu stavite. Tako sam npr uzeo Belotija sa Hunter karticom po ceni onog sa Basic i ustedeo 3500. Mozda nije neka usteda, ali nije ni za bacanje. :)

Edit: Sturridge nije los, ali ima 2* weak foot sto ce se odraziti na broj golova. Michail Antonio je meta igrac u PL trenutno, bacite pogled na njega. Sa Hunter karticom deluje bas bas dobro. http://www.futhead.com/18/players/3674/michail-antonio/?chemType=hunter
 
Poslednja izmena:
Jeste relativna stvar ali moram da priznam da mi Sturridge ipak nije na nivou, ubacim nazad Williamsa i da 2-3 gola po utakmici u SP sezoni. Verovatno sam ja navikao na taj tip igre gde uglavnom odradim fintu/dve i odsprintam sa njim. Ja imam blokadu od 5 godina sto se tice fudbala tako da mnoge igrace i ne znam po imenu. Ne znam koja mu je cena na PS4 jer se nisam izlogovao pa ne mogu u FUT app, ali cu da isprobavam taman da skembam i ovih 20k coinsa :D Planiram jedno 20-ak eura da bacim na fifa points da se kockam pa cu valjda da povratim.

Meni zao da prodajem igrace koji mi ne odgovaraju :D
 
Ja volim da mi levonogi napadac (ili 5* wf desnjak) igra levog spica jer je low driven shot OP i ove godine, ali da kad moram da koristim slabiju nogu nisam limitiran kao sto je slucaj kod Staridza.

Antonio ti je oko 10k (12k na BIN) sa Hunter karticom sto je okej cena. Moj predlog ti je da ne bacas pare na packove jer je zaista mala sansa da ces uzvuci nesto kako treba. Bolje te pointse koristi za fut draft ako mislis da mozes da stignes makar do polufunala i dobices vise za ulozene pointse. Doduse nema tu pravila, moze ti se pasti paklen igrac vec u prvom kolu. Ja sam prvi draft osvojio gol razlikom 23-4 iz 4 utakmice, a u sledecem mi se pao lik koji me je opeglao 6:3 u prvom kolu. :D
 
Probao par puta online ali se ne sastavljam, uvek mi daju nekog sa ronaldom i par informera, nemam volje. Ovako znam kad prelazim svoj standard i napredujem. Cenim ga oko NG bicu spreman :)

Ne znam kako do coinsa osim squad battle u kom dobijam ili 12k ili 20k. 20e mi nije problem a kontam imavu sta da prodam za coinse.

Eto ga Antonio u mojim redovima. Samo cu Williamsa i Sturriga u sub za Hernandeza jer mi za sada ok.

4bec3a63b045fb485424aad739d9382f.jpg


A formaciju cu 41212 pa na pocetku meca menjam u 41212(2).
Sent from my HUAWEI CUN-L01 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Probao par puta online ali se ne sastavljam, uvek mi daju nekog sa ronaldom i par informera, nemam volje. Ovako znam kad prelazim svoj standard i napredujem. Cenim ga oko NG bicu spreman :)

Ne znam kako do coinsa osim squad battle u kom dobijam ili 12k ili 20k. 20e mi nije problem a kontam imavu sta da prodam za coinse.

Eto ga Antonio u mojim redovima. Samo cu Williamsa i Sturriga u sub za Hernandeza jer mi za sada ok.

4bec3a63b045fb485424aad739d9382f.jpg


A formaciju cu 41212 pa na pocetku meca menjam u 41212(2).
Sent from my HUAWEI CUN-L01 using Tapatalk
Bez oba Ronalda online nisam ni probao. Kad su mi igrali obojica dobio sam 3 utakmice a bez njih izgubio 5. Prošao sam u div9 bez titule u div 10. U SP sezoni završavam div 5. Igram world tur još ovu pa ću onda na nešto jače.

Pakovi su bacanje para. Ja imam icon edition tako da su već bačene, jedino eto dobio sam oba ronalda loani to po 10 tekmi. Ti pakovi su u ove 2 nedelje bili shit pakovi. Ništa vredno.
Poslato sa Huawei P10 Plus uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Opusteno, stvar je izbora. Meni je recimo teze da igram protiv AI nego protiv ljudi. AI igra odbranu skoro bez greske (world class i legendary sam igrao), dok protiv ljudi mogu da se oslonim na kreativnost, lucidnost ili sta vec. Odigrao jedan squad battle i bio u elite 2 dok sam online upravo usao u Div 3, osvojio divizije sve sem jedne za sada (bod mi nedostajao), a u WL sam imao 26 pobeda (Gold 1) i to mi je okej s obzirom na tim koji sam imao, a protiv kakvih sam se susretao. Jos nedelju dve grinda, upgrade tima, pa idem na Elite 3 nadam se :)

Verujem da znate, ali dosta koristi ako bekove i CDM (ukoliko ga imate u formaciji) stavite na stay back while attacking. Napadacima Get in behind i samo ponekad na CAM Stay forward ukoliko mislite da vam nece nedostajati u odbrani. Takodje i rezervni (fitness) tim sa kojim igrate jednu utakmicu kako bi odmorili prvi tim umesto da trosite fitness kartice. Ako se setim jos necega dopisacu. :)
 
Ja imam Ronaldo edition ali kontam da su nagrade u istom terminu u pon kad je i squad battle pa ne znam sta je odakle.

Sent from my HUAWEI CUN-L01 using Tapatalk
 
Antonio je odlican za napad mng. bolji od Staridza, koristio sam od pocetka i Greja, i Antonia i Staridza i Moratu, Vardija ali Hesus je najbolji od ponudjenih napadaca u epl bar meni. Sto se toce squad battles, moja preporuka igrajte na posed drzite loptu prilike ce vam se otovoriti, igram na Legendary i zavrsavam u Elite 1 od pocetka to je moja neka preporuka. Trenutni timovi.
Companion_2017-10-12-07-23-51.jpg
Companion_2017-10-12-07-23-31.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja sam ove godine odlučio za tim iz Ligue1, za sada solidan ali preofanzivan tim pa sam prilično rupa kroz sredinu što ova FIFA ne prašta :)

50c676e0817b80aad3bcaea646cef027.jpg
 
Nazad
Vrh Dno