Šta je novo?

FIFA 18

Nevjerovatno, šakom i kapom je do sada EA plaćao odloženo liječenje :)

Sent from my P10+ using Tapatalk
 
Ima li neko ideju kako da promenim ikonice za kontrole, da mi ne budu od xbox kontrolera nego od playstation, koristim DS4 dzojstik i DS4Windows... hvala.
 
Ako već nema, biće sigurno patch za to na moddingway-u.

Sent from my P10+ using Tapatalk
 
Tako im i treba kad farbaju vec postojece igre i prodaju kao nove. Originu-EA ne dam ni dinar makar imali i igru veka! Sve sto imaju kad tad dodje na Access i cao..
 
FIFA se kupuje zbog MP-a i meni nije ni bila skupa dok sam kupovao, 30$ (ako se ne varam da sam toliko davao, kupovao sam prije samog izlaska) za godinu dana igranja je sasvim ok. Nisam kupio prošle godine jer sam se zasitio, a u verzijama prije te sam u svakoj imao po 300-400 sati.
 
FIFA se kupuje zbog MP-a i meni nije ni bila skupa dok sam kupovao, 30$ (ako se ne varam da sam toliko davao, kupovao sam prije samog izlaska) za godinu dana igranja je sasvim ok. Nisam kupio prošle godine jer sam se zasitio, a u verzijama prije te sam u svakoj imao po 300-400 sati.

Upravo tako. Jedina igra koju igram online. Kida živce iz milion razloga, ima milijardu mana, ali ljubav je slepa.:D
 
Auh, nije mi jasno kako nekome može ovo da bude ista igra kao 17, ajde razumijem ove sa PS3, gameplay je ostao isti samo su transfere dodali, ali ovo je skroz druga igra na PS4 u odnosu na 17.

E sad, meni se nikako ne sviđa za sada, mnoooooogo su tromiji igrači, odbranu je mnogo teže igrati, golmani skoro da ne postoje, za sada sam baš razočaran, da ne kažem da sam bacio 51e...

Sent from my P10+ using Tapatalk
 
Gameplay i meni deluje drugačije, ali nisam siguran šta sve može biti uzrok jer igram sa slabijim timom, drugom formacijom i drugom taktikom u odnosu na kraj prošlogodišnje igre.
 
Evo nekih mojih zapazanja, igram samo career mode sa liverpulom:

Golmani imaju ponekad neverovatno dobre intervencije i sredili su da kada je golman na zemlji nije potpuno izgubljen nego i dalje ima sansu da uhvati loptu.
Udaljenost od 20-30 metara i sut u 80% mi je rezultiralo golom, to moraju pod hitno da rese...

Svidja mi se kako je uradjena odbrana ove sezone ja je oduvek igram ovako samo sto sada konacno to ima smisla(a ne samo glupo drzanje i spam dugmeta), i racunar me uredno kaznjava kada promasim tajming za tackle ili se lose pozicioniram, medjutim ono sto me izuzetno nervira jeste brzina odrambenih igraca koja ne postoji(naravno ovo ne vazi za racunar).
Dakle nemoguce je stici igraca koji trci sa loptom napred bez obzira na sve, u startu napravi razliku od 10 metara u odnosu na mog igraca, cak i animacija pokazuje da igrac trci kao da ne drzim brzo trcanje...
Career mod lepo uradjen ove godine sa transferima, fale jos neke opcije ali nije lose posle 5 godina potpuno istog..

Generalno AI je jako los, da nije brzina odbrambenih igraca poremecena kao sto jeste, jako tesko bi mogao da izgubim mec, igram na Legendary ali jedino kako primim gol je na ovaj nacin..
Igra za sada prilicno dobra, kada se popravi ovo od gore necu imati nekih zamerki :)

edit: Jako me iritira radar... sada su krugovi uvek crno/beli, to me totalno poremeti u dosta situacija...
 
Gameplay i ne ocekujte da bude ista bolji, kad ovoliko godina furaju isti fazon, nema napredka. PES tu razbija, zato i napreduje tako brzo, iz godine u godinu je bolji. :D Jedino sto ih zezaju licence, ali ubacis patch i vozis. Igram oba trenutno, malo master ligu, malo journey.. :D
 
Citiraću tipičnog PES fana (približno oko 99% njih):

Jedina prednost FIFA-e su licence, sve ostalo je bolje u PES-u.

Ima sigurno 10 godina ta im je na repeatu.
 
Ja ne znam sto fifa fanovi mrze pes i obrnuto? :D To je glupost, svaka igra ima svoje prednosti i mane, i uvek ce tako biti..
 
Ne znam, znam samo da 90% ljudi koje znam igra PES i od njih 90% smatraju da je jedina prednost FIFA-e licence. Svake godine skinem obje igre, i evo zadnjih par godina nikako nisam odlucio da PES bude igra koju cu da kupim. Mislim da je zadnji PES koji sam izabrao prije FIFA-e verzija iz 2011.
 
Fifa ista...prelazim na PES vreme je...
 
Ne znam, znam samo da 90% ljudi koje znam igra PES i od njih 90% smatraju da je jedina prednost FIFA-e licence. Svake godine skinem obje igre, i evo zadnjih par godina nikako nisam odlucio da PES bude igra koju cu da kupim. Mislim da je zadnji PES koji sam izabrao prije FIFA-e verzija iz 2011.

Isto.

Meni je doosta sati pojeo Squad Battles mod ove godine za samo nedelju dana. Bas bas. Cak su me namamili da potrosim 10 eura i uzmem nekoliko packova i to dobro me ukenj :D A uz to uvek ide mesavina SP/MP Season da se ohladim od AI-a. Jos Journey, pa Career sa klubom, Career sa igracem, sve se mora bar jedna sezona tako da ima tu par meseci da se pika :D

Kad mi dodje drustvo onda ih napijem i dam dzojstik pa im je i FIFA ustvari PES i naigram se i u "couch" modu :d
 
Poslednja izmena:
Nije bas za fifa temu, ali problem nastaje, dok igram fifu.
Jel neko igra, na bezicnom gamepad-u,i koliko vam traju punjive baterije?
Imam panasonic punjac, i enelop baterije,i non-stop sam gubio vezu sa racunarom.
Sada sam uzeo neke duracell baterije, i sve radi dobro.
Ne znam da li je problem u punjivim baterijama, ili je los punjac.
 
Poslednja izmena:
Nije bas za fifa temu, ali problem nastaje, dok igram fifu.
Jel neko igra, na bezicnom gamepad-u,i koliko vam traju punjive baterije?
Imam panasonic punjac, i enelop baterije,i non-stop sam gubio vezu sa racunarom.
Sada sam uzeo neke duracell baterije, i sve radi dobro.
Ne znam da li je problem u punjivim baterijama, ili je los punjac.
Baterije garant

Poslato sa Huawei P10 Plus uz pomoć Tapatoka
 
Moguce.
Nasao sam, neki stari energy punjac, pa cu probati preko nejga da napunim bateriju,i da vidim onda situaciju.
Ne baca mi se tek tako 2000, za nove baterije.
 
Ja sam prošle godine posle n godina PESa prešao na FIFU jer mi je bila bolja. Ove godine je to PES, dosta mi se više sviđa.
 
Nisam siguran, mislim da je situacija dosta bolja, bio je neki patch?!
Juče odigrah 4-5 utakmica, nisam ni davao ni primao golove sa 30m, golmani su dosta bolje reagovali u nekoliko situacija, centaršut je odličan, za klasu bolji nego u 17. Kad pomenuh centaršuteve izgleda više nije 2x krug oštar centaršut a 3x po zemlji no je već 2x po zemlji? Odbranu je MNOGO teško igrati, nema trika da više mogu ležeći izvaljen u trosjed da igram kao do sad no $eđeći, maximalno skoncetrisan, imado' se pobit sa ženom i mačkom par puta kad su mi se šetkali ispred TV-a :d

Imam i utisak da utakmica za nijansu duže traje nego u prethodnim fifama?

PS4 verzija
 
Nisam siguran, mislim da je situacija dosta bolja, bio je neki patch?!
Juče odigrah 4-5 utakmica, nisam ni davao ni primao golove sa 30m, golmani su dosta bolje reagovali u nekoliko situacija, centaršut je odličan, za klasu bolji nego u 17. Kad pomenuh centaršuteve izgleda više nije 2x krug oštar centaršut a 3x po zemlji no je već 2x po zemlji? Odbranu je MNOGO teško igrati, nema trika da više mogu ležeći izvaljen u trosjed da igram kao do sad no $eđeći, maximalno skoncetrisan, imado' se pobit sa ženom i mačkom par puta kad su mi se šetkali ispred TV-a :d

Imam i utisak da utakmica za nijansu duže traje nego u prethodnim fifama?

PS4 verzija
Apsolutno, od reci do reci isti osecaj. Ja jos nisam imao 0:0 ili 1:0 rezultat. To su od preokreta po dva gola zaostatka do 6:4 redovno. Ne svidja mi se previse jer je van realnih granica, a ostalo isti osecaj i misljenje.

Sent from my HUAWEI CUN-L01 using Tapatalk
 
da imam ps4 pitao bih te istu stvar :D

ili ustvari... ne, ipak nemam :D

Sent from my SM-C115 using Tapatalk
 
Imate na youtubu dosta tutoriala o svemu pa tako i o odbrani. Pogledajte posebno podešavanja za custom taktiku.

Poslato sa Huawei P10 Plus uz pomoć Tapatoka
 
Ima li tutorijala kako iskulirati mačku, to je bitnije :D
 
Skor 4-8 u UT za sada. Od kad igram fifu (od 14) nisam imao gori skror, u pocetku budem uvjek u plusu ali sad mrka kapa :)

Sent from my P10+ using Tapatalk
 
Skor 4-8 u UT za sada. Od kad igram fifu (od 14) nisam imao gori skror, u pocetku budem uvjek u plusu ali sad mrka kapa :)

Sent from my P10+ using Tapatalk
Meni jd 35-7 (bez Kristiana i Zube, njih čuvam za kasnije) . Zavisi kakav ti je tim. Moraš kupiti neke igrače. Mogao bi i squad building uraditi i tu se dobijaju neke nagrade. Neko je več rekao da je squad battles najbolji za zaradu a možeš iz kataloga da kupiš one fore što ti dodaju određen broj coinsa za svaku tekmu. Ali mislim da sve ovo znaš ako si već igrao FUT. Kreneš amater pa polako podižeš. Ali moraš imati solidan tim. Ja imam 2. Na oba mi je chemistry 100 a rejting na jednom 81 a na drugom 82.

Poslato sa Huawei P10 Plus uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno