Šta je novo?

Xiaomi Mi Mix 2

Al' he gadan ovaj beli 2s [emoji23]

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nije los beli :) šteta što će global biti samo u crnoj verziji :)

Eno ga na kp global 2s za 535e :) još je jaka cena
 
Meni se mnogo svidja beli, stvarno steta ako ne bude na global verziji bela boja, ne vidim razlog zasto ne bi, ali dobro.

Trenutno 535e jeste malo mnogo, opet galaxy s9 sa nesto boljom kamerom (meni licno poslednja rupa na svirali i na mi mix-u je vrh), dosta ruznijim dizajnom, objektivno nesto slabijom autonomijom, najvecim djubretom na svetu od android skina/softvera, istim/slicnim hardverom sto se tice cipa, sve ovo prethodno su naravno licne preferencije, je 50-100e vise. Doduse moze se nabaviti sa 24 meseca garancije, sad ostaje pitanje za koji novac. Sve u svemu, on je trenutno kad se prebaci $ u E, na aliju oko 450e, kad bude tako nesto onda ce biti ok. Mada i ovako bih ga kupio bilo kog drugog SD845 telefona ili te klase, dakle flagshipa. Mate 10 Pro moze da se nadje za isti novac, za mene jedini pravi konkurent:d
Opet licni stav i nista vise.
 
Zasto dobijam ovaj nigthly ako nisam na beta ROM-u?
11445e927066f16597e3594f6a0f7a77.jpg


Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
nigthly nije beta vec stable ali za "pokusne kuniće" pa ako oni prežive pustiće i ostalima [emoji39]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Novi "look" za global stable 8.5.11...

http://space4.space/resources/offic...oid-8-0-miui-9-x.3/updates#resource-update-19

Xiaomi se uveliko sprema za Android P...i verovatno MIUI 10 :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Dobro je da menjaju svasta nesto, svidja mi se novi interfejs i na Rn5 cu definitivno biti na Miui-ju. Znas moje misljenje o stock oreo skinu :D Mada tako sam "grdio" i sam RN5 :) ..zato cu u toj temi da citiram sam sebe i iskomentarisem, zasto tj. zbog cega je bio takav "hate"... Zamalo da zavrsim kupovinom Mi Mix 2, da si imao u onom trenutku pre par nedelja jedan primerak za prodaju....ipak vreme ce pokazati sta je bolja tj. pametnija kupovina....

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nema tu vreme sta da pokaze, zna se ko je top one :) jedan je Mi a drugi RedMi :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Previse mi ovo na Apple lici....:(

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
@spaxon

Treba ka tome teziti :)

@sinda

Meni se licno ne svidja...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Znam da ti se svidja Mi mix 2 :) :) :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Znam da ti se svidja Mi mix 2 :) :) :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Jeste i dalje je to tako, ali veoma dugim i dubokim razmisljanjem ipak je prevaga otisla na stranu Redmija, da ne pominjem sad zasto i kako... Ali ajde da sacekam do sutra jer jos nemam ni RN5 u rukama :D

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
RN5 je mali korak za Xiaomi, ali veliki @spaxon :) (6", SD636, dual camera) Mix 2 bi bio preveliki korak :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da, previse ovo podseca na apple, a opet, nekako nedovrseno...naravno, verovatno ce oni to vremenom upeglati... :)
 
Ko prati Xiaomi treba da zna da njihov skin podseca na Apple ( pa i kod vecine kineza, i EMUI Huawei ) ne znam zasto se i vodi polemika oko toga. Postoje razni Launcheri sa kojima se to promeni za tili cas, ili instalira neki od AOSP custom ROMova. Xiaomi se kupuje zbog kvaliteta i zbog pristupacnih cena svojih telefona.
 
Podseca samo sa te strane sto su sve ikonice na desku,ostalo je klasika android style kao kod svakog telefona....

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Da, samo to podseca, mada meni se tako i svidja. Kad dosadi koristim Novu, i obrnuto..
 
Ih,ja sam na novi od prvog dana :) ima stvarno gomila tema za miui,ali nekako mi ni jedna ne radi tako brzo i glatko kao par onih stock....

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Samo da se prijavim na temu kao vlasnik Mix dvojke [emoji4] prvo šta me je fasciniralo je brzina i fluidnost miui-a, pa onda sve ostalo. Posle Kenza ovo je prava letelica [emoji123] sa ovim full screen gesture-ima sam prilično iznenađen kako lepo rade [emoji2]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Stigao novi update, 9.5.8.0. :) Sad ću da instaliram. :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Jeste i dalje je to tako, ali veoma dugim i dubokim razmisljanjem ipak je prevaga otisla na stranu Redmija, da ne pominjem sad zasto i kako... Ali ajde da sacekam do sutra jer jos nemam ni RN5 u rukama :D

Može li u kratkim crtama duboko razmišljanje da se napiše?
 
Može li u kratkim crtama duboko razmišljanje da se napiše?
Pre svega cena je uticala, zatim infrared blaster (koji Mix 2 nema) jer ga cesto koristim za sve uredjaje, sto kuci, na poslu, kod taste.. 18:9 (2:1) vs 18:9 (2:1) par mm gore i dole - no big deal, baterija 4k vs 3.4k, tezina skoro ista, SoC voleo bih bolji svakako, ali ovaj SD636 je veliki napredak u odnosu na SD625 i perfomanse/stedljivost su unapredili. Kamera, rekao bih da je u rangu Mix-a 2s (sem u low light https://youtu.be/HLbYuLW7gbw) Inace RN5 sam kad je izasao napljuvao zestoko (pre svega zbog izgleda), ali sad se kajem i povlacim sve sto sam rekao jer sad tek vidim kakav napredak su napravili u bukvalno svemu u odnosu na RN4. Maskice nikad nisam koristio tj. retko kad, sad sam stavio jednu i telefon sada izgleda top (mada i bez nje izgleda veoma lepo).

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Stigao novi update, 9.5.8.0. :) Sad ću da instaliram. :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Isprati molim te da li dobijas pri otkljucavanju telefona "Network Connection Failed", ne svaki put ali nesto random se desava.To je pocelo da mi iskace bas sa tim 9.5.8.0 updateom.
 
???
nikad ništa slično. koji provajder?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
???
nikad ništa slično. koji provajder?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Koristim dve kartice Telenor i Telekom.U tom trenutku sve radi, ne izgubim ja signal, niti ista slicno, niti je neko imao problem da me dobije na jednu od te dve kartice bio zakljucan telefon ili ne. Jednostavno se pojavi ta poruka pri dnu ekrana i posle sekund nestane.I to je krenula bas od tog update-a da se pojavljuje.Nema teorije da uhvatim ss, jer bas brzo nestane.
 
Ništa nisam primetio, mada je tek od jutros instaliran. Kakve promene ne vidim, sve je isto, mada i ranije nije bilo nikakvih problema. :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno