Šta je novo?

Xiaomi Mi Mix 2

Da li je nekome još, sem meni, na MIUI 10 ekstemno ružan ekran poziva (neka lila - roze boja sa crnim fontovima)? Da li ovo može da se promeni?
 
nisi jedini. verovatno promenom teme bi i to trebalo da se menja ali teme sa 9 ne odgovaraju [emoji39]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
da li se zna kada će biti ota update na miui 10?
pokušavao sam nešto da pronađem po netu ali mi izgleda ne ide...
 
pa postavljen je link nekoliko postova iznad i sve pise kako se instalira

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
hvala na odgovorima.
aco, ovo što si predložio, treba da bude otključan bootloader što kod mene nije slučaj. a iskreno ne bi se bavio time.
zap, mislim da nisi dao odgovor na moje pitanje. ne bih ništa instalirao, hteo bi da sačekam ota.
 
Ako si na latest stable rom-u mozes preko updater app-a da odradis prelazak na 10ku. S'tim da ti se gube svi podaci. Ne mora bootloader da ti bude otkljucan za tu akciju.

Sacekaj ota, ne bi trebalo duze od 10ak dana da cekas. Mix 2 je u prvom krugu za ota.Neki su ga vec dobili.
 
sta pricas? nikakvi podaci se ne gube bootloader ne mora biti otkljucan ako pricamo o linku iz mog posta

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
sta pricas? nikakvi podaci se ne gube bootloader ne mora biti otkljucan ako pricamo o linku iz mog posta

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Upravo tako, meni se ništa nije obrisalo. Skinuo, išao sistem update, zatim chose update package, pronašao fajl i kroz 10-ak minuta sve gotovo.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Nema nikakvog gubljenja podatka to je isti fajl koji bi ti skinuo system updater, da ti je dostupan na serveru. Dakle klasican OTA update, nikakvo flashovanje.
 
Vi koji koristite gcam, koju verziju koristite? Koja se najbolje pokazala do sada?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
obzirom da prvi put koristim šaomi, bio sam više nego oprezan.
a i zbog manjka vremena i čitanja teksta, učinilo mi se da je stvar teža nego što jeste.

čak i za laika kao što sam ja, instalacija je prelaka.
izvinjavam se korisniku zap zato što sam mislio da mi nije odgovorio na pitanje, a u stvari mi je dao kompletan odgovor.

hvala i korisniku acapn na još detaljnijem uputstvu.
 
Poslednja izmena:
Sto se tice otkljucavanja bootloader-a da li mora da prodje tih 72h ili moze i ranije da se proba opet? Da li neko koristi LOS 15.1 i kakav je u poredjenju sa miui 10?
 
Ja sam bio na LOS 15.1 na Redmi Note 4. E sada... sta znam. MIUI je dosta napredovao sigurno je pri vrhu liste Android Romova. LOS je proizvod zajednice, koju naravno isto neko finasnira, ali opet imam manje zivaca da nesto instaliram i da mi ne radi, pre cu verovati ljudima koji su redovno placeni da prave MIUI. Ako oces da se zanimas mozes da instaliras. Ali mislim da bolje da sacekas LOS 16, ovo bi po meni delovalo kao downgrade sa MIUI 10 na LOS 15.1.
 
Ja sam bio na LOS 15.1 na Redmi Note 4. E sada... sta znam. MIUI je dosta napredovao sigurno je pri vrhu liste Android Romova. LOS je proizvod zajednice, koju naravno isto neko finasnira, ali opet imam manje zivaca da nesto instaliram i da mi ne radi, pre cu verovati ljudima koji su redovno placeni da prave MIUI. Ako oces da se zanimas mozes da instaliras. Ali mislim da bolje da sacekas LOS 16, ovo bi po meni delovalo kao downgrade sa MIUI 10 na LOS 15.1.

Ja jos uvek koristim LOS 15.1 na RN4, i prezadovoljan sam. Sad sam uzeo Mix 2 pa rekoh da vidim kakva su iskustva. Nisam odavno koristio MIUI, ova 10-ka zaista radi odlicno.
 
Ako moze neko da pusti link za proverenu gcam? I kako da instaliram ako mi je zakljucan bootloader?
 
Jel imas root ako ti je zakljucan bootloader?

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Ne mozes, ne mozes ni Gcam ondak instalirati

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
kakvi su utisci sa najnovijim miui 10 stable?
 
Da se i ja priključim ekipi kao novi vlasnik mix 2... imam jedan probelm sa softverom... na njemu je miui 10 beta, a hteo bih stable. Tražio mi je u jednom momentu da se update-uje twrp sa store-a, to sam i uradio. Beta je xiaomi.eu 8.10.11 (weekly)
 
Nemoj dirati nista. Ja sam imao prvo stable xiaomi.eu, i sada sam presao na betu tu koju ti koristis, nema nikakvih problema.

Ili bas ako hoces odes ovde https://xiaomi.eu/community/forums/miui-rom-releases.103/ i skines stable za tvoj telefon.
Pokrenes TWRP i uradis wipe i reset data, ubacis skinuti ROM u telefon, i instaliras,

edit: imas vec TWRP Recovery? tako si ga kupio?
 
Poslednja izmena:
Da imam twrp. Što pitaš? Ne razumeme se baš u te stvaari ali sam našao nekog ko će sve da mi sredi ovih dana.
 
Pitam zato jer kažeš da je star 1 dan, pa kad je već stigo da ga otključa i stavi TWRP i instalira eu rom. Al dobro tim još bolje bar možeš instalirati magisk da ga rootuješ pa instaliraš viper4android i tek onda da čuješ kakav zvuk može da bude.

Sent from my MIX 2S using Tapatalk
 
Pozdrav, moze li neko da mi kaze kako bezbolno da predjem sa readmi4x na mi mix2. Pod bezbolno mislim na prebacivanje podatka, imenik, aplikacije, slike i dr. Hvala.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
To mozes uraditi uz pomoc Mi naloga ili uz pomoc google naloga, mislim na imenik. Aplikacije ako su sa google play-a uvek ih mozes instalirati ponovo. Slike mozes prebaciti na google photos, pa ces ih imati uvek na bilo kom telefonu. Ne znam da li je pozeljno uraditi backup sa 4X na Mix2. Ja uvek uradim setup as new. Slike mozes prebaciti na komp pa onda na novi telefon, i tako.
 
Titanium backup je tu i dalje neprikosnoven....

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno