Šta je novo?

Xiaomi Mi Mix 2

Јел успео неко да намести камеру да снима у 60fps-a?
 
Da li je i danas kada je poco tu, a naslednik verovatno iza ćoška, kupovina mi mix 2 pametan izbor?

Kako vreme odmiče sa desetkom, kakav vam je SOT?
 
Sto da ne....okreni obrni,svakako je Mix2 kvalitetniji uredjaj (po meni) od Poco-a,pogotovo sto vidim da sad polovnih ima po oglasima za manje od 300€.....sta znam,i ja se razmisljam da menjam tel,ali sta god sam uzeo u ruke posle Mix2,nisam video apsolutno nikakvu potrebu za zamenom...tesko mi je sad naci valjan razlog da predjem na bilo sta drugo...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Mix 2 radi kao sat. Dva drugara su uzeli na moju preporuku i ne mogu recima da opisu koliko su zadovoljni.
 
Da bre....kod mene miui10,radi kao podmazan,ni da stucne,stock kameru su extra ispeglali,gcam je takodje tu da dopuni ako zaskripi ;) I juce sam cackao malo kolegin Mate 10 pro,dzaba mu amoled,na Mixu opet bolji displej,i po prikazu i po jacini osvetljenja,kamera takodje egal sada sa ovom stock na Mixu,a sa Gcam nema sta da trazi...sto se tice fluidnosti,tu nema sta da trazi pored Mixa,jednostavno overall mix bolji uredjaj,i onda se bas zapitam,sta uzeti posle ovoga,a da se nemora dodati bar 200-300e.....

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Razmisljao sam se i ja sa A1 da predjem na Mix, ali me je Poco F1 poljuljao dosta i naginjem na njemu. :)
 
Ja sam sa Mix 2 prezadovoljan. Koristim MIUI 9 još uvek, a kažu da sa MIUI 10 radi još bolje. Čekam global stable za update, koji će valjda uskoro. China izašao pre neki dan.

Da sam sada u procesu kupovine, definitivno bih razmatrao Mix 2 i F1, ali bih verovatno ponovo odabrao Mix 2, jer je odlično zaokružen uređaj u svakom pogledu.
 
Mene najviše brine baterija, jer prelazim sa note-a i navikao sam da o njoj ne brinem ni malo. Tu poco sa 4000 mAh ima prednost.

Sa druge strane displej, možda subjektivno, deluje bolje plus nema notch-a na mixu.
 
Da bre....kod mene miui10,radi kao podmazan,ni da stucne,stock kameru su extra ispeglali,gcam je takodje tu da dopuni ako zaskripi ;) I juce sam cackao malo kolegin Mate 10 pro,dzaba mu amoled,na Mixu opet bolji displej,i po prikazu i po jacini osvetljenja,kamera takodje egal sada sa ovom stock na Mixu,a sa Gcam nema sta da trazi...sto se tice fluidnosti,tu nema sta da trazi pored Mixa,jednostavno overall mix bolji uredjaj,i onda se bas zapitam,sta uzeti posle ovoga,a da se nemora dodati bar 200-300e.....

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Koliko vidim po testovima Mate postiže oko 620 nits a mix 2 oko 380, ne znam kako onda može biti svetliji?
A i ovo za prikaz mi je teško da poverujem, amoled na Mate je odličan, nijedan review-er nije imao nikakvu zamerku na ekran.
 
Vidi,po tim merenjima bi ekran na Mate-u trebalo da je duplo svetliji,sto ne zelim ni da komentarisem stvarno :)Nemam ni ja zamerku na ekran kod Mate-a,odlican je,ali
sam licno drzao oba telefona u rukama,side by side,pa odatle zakljucak. Takodje se i kolega (vlasnik Mate-a) slozio sa gore napisanim,e sad,ko kako meri brajtnes od tih youtubera,ne znam,nama je bilo dovoljno odvrnuti na oba fona slajdere na max,staviti fon jedan pored drugog sa istim sadrzajem na ekranu,i to je to....

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Baterija, 3.5mm izlaz, slot za SD karticu, SD 845.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Ovo jeste tačno. Mada je opet to subjektivno.

Baterija
Mi Mix 2: 3400mAh na Snap835 + 5.99"
Pocophone F1: 4000mAh na Snap845 + 6.18"
Tako da razlika u autonomiji baterije ne bi trebala da bude osetna (nisam gledao uporedne testove).

3.5mm audio izlaz
Jako retko koristim taj konektor, ali uvek je kod mene TypeC-na-3.5mm adapter (koji dolazi u pakovanju sa telefonom). Ali mi se jeste jednom dogodilo da sam hteo da slušam muziku na slušalicama, a nisam poneo adapter. Hands down, to jeste prednost Poco F1.

microSD slot
Od kako je 64GB interne memorije "sišlo u narod", microSD slot nema toliki značaj kao pre. Uvek preferiram 2xSIM, umesto 1xSIM+microSD. Tako da mi to nema baš nikakav značaj kod telefona u srednjem i višem rangu. Za neko igranje, tu je typeC-na-USB adapter i fleš memorija.

Čipset
Pocophone ima manju prednost u pogledu snage CPU+GPU, mada nije ništa primetno. Mix 2 opet radi izuzetno brzo i razlike su minimalne, ako su uopšte i primetne prilikom korišćenja.


Isto tako, subjektivno, Mi Mix 2 ima svoje prednosti:
Drastično bolji dizajn i kvalitet izrade kućišta (ima taj "wow" efekat), ima odličan IPS ekran bez "notcha" i cena mu je trenutno niža od Poco F1 kod nas.

Poco F1 će dobiti značajnu prednost ukoliko ga zajednica masovno prihvati i krene da sa razvojem custom tweakova i portova za njega. Tu leži njegova prednost. Ali opet, to je telefon od 300-350e, koliko masovno može da bude prihvaćen kada je većini nedostižan?

U svakom slučaju, oba telefona su stvarno odlična i nema greške koji god da se odabere.
 
Ja ovih dana baš intezivno gledam recenzije i iskustva korisnika, i bio sam u žestokoj dilemi između Mi mix 2 i Poco F1. Prvo, do pre nekoliko dana sam koristio Leeco le max 2 sa custom romom, koji je radio perfektno, i smatram da po pitanju brzine u nekom normalnom radu telefona prostora za polemisanje ostaje jako malo. Svi telefoni sada rade brzo, nijanse su u pitanju i gotovo sam siguran da prosečan korisinik tu razliku i ne primećuje. Drugo, baterija. Ja sam se još pre 7-8 godina pomirio sa činjenicom da telefon moram da punim svakodnevno, dešavalo mi se da odem na spavanje sa 50% baterije misleći da će izdržati telefon 2 dana bez punjača i baš tada mi se desi da čitavog dana budem van kancelarije odnosno bez punjača i dočekam veče sa ugašenim telefonom. Dakle, telefon punim svakodnevno a koliko će on procenata imati uveče to može da bude relativno. Inače, prosečnih 6-7 sati SOT je sasvim dobar rezultat. E sad, dolazimo do najbitnije stavke, dizajn. Realno, telefon koji je izašao u oktobru 2017. godine ima dizajn telefona za 2019. godinu, izuzetno lep dizajn i kao što je neko napisao ostavlja "WOW" efekat. Definitivno uzimam mix 2 narenih dana, na kraju krajeva ukoliko se vremenom pokaže da je Poco F1 drastično bolji telefon, uvek može mix 2 da se proda i doda 50 eur za Poco :)
 
Ako neko ima, a ne treba mu, originalni case za mix 2 neka mi pusti PM. Hvala!
 
Samo da se javim da sam juče postao vlasnik mi mix 2. Za 24h koliko ga koristim imam samo reči hvale jer je telefon zaista zver. Jednu manu sam našao koja će se, nadam se, ispraviti (u instagramu je nemoguće rotirati prednju kameru-nista strašno ali ume da nervira kada hoću nešto da slikam direktno iz aplikacije prednjom kamerom).

Inače, ima li nekih naznaka kada će zvanično izaći MIUI 10? Kineski je već izašao (ako sam lepo pročitao)?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Telefon okrećeš kada koristiš prednju kameru, a rotira se i UI. To imaš i u tutorialu kada prvi put pokreneš prednju kameru.
 
Telefon okrećeš kada koristiš prednju kameru, a rotira se i UI. To imaš i u tutorialu kada prvi put pokreneš prednju kameru.
Kameru iz njegove aplikacije da, ali iz instagrama ne. Npr ukoliko hoću da snimim nešto prednjom kamerom iz instagrama i rotiram telefon - ne može.

Uostalom probaj pa javi :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ne koristim instagram. To je bug do instagrama, piši im, možda reše.
 
Ne koristim instagram. To je bug do instagrama, piši im, možda reše.

Sačekaću još malo, možda se neko javi ko je već rešio ovakav problem.

Edit: rešio sam problem, instalirao sam neku aplikaciju za rotiranje koja svaku aplikaciju rotira a sistemsko onemogućavanje rotiranja ekrana automatski gasi nju. Tako da kada mi bude bila potrebna prednja kamera na instagramu omogućim rotiranje i rešen problem. Generalno uvek držim isključeno rotiranje jer kad ležim i čitam nešto užasava me kada se rotira ekran.

Aplikacija je: https://play.google.com/store/apps/details?id=nl.fameit.rotate

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Izgleda krenuo global stable miui 10, na miui forumu javljaju da dobijaju update. :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ja sam pre par dana ubacio xiaomi eu rom sa stable MIUI 10. Radi odlično. Mada... Najveća razlika je u izgledu notifikacionog bara, to što ima 5 switcheva, meni za kontrolu zvuka je lepši i melodije zvona su "inspirisane prirodom". Nisam primetio neka druga unapređenja.
 
Kažu da ima razlike u brzini i autonomiji baterije.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Iskreno, ja to nisam primetio. Radi kao i pre na MIUI 9, odlično.
 
Ubacih i ja ota fajl, radi bez problema. Ne primećujem mnogo razlika, sem unapredjenog UI, portrait mode na kameri, i PiP za YouTube, Ali samo kad se na gestures iz YouTube aplikacije vrati na prethodnu ( dugi swype sa strane).

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Како да пређем са бете на stable? Може ли само преко подешавања да изаберем фајл па да он сам одради?
 
upravo zavrsio [emoji39]
888fc8e5273523f81929d6aac515165d.jpg


Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno