Šta je novo?

Xiaomi Mi Mix 2

snimaj video

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Trebalo bi da se otvori tema za mix2s.. predstavljen u francuskoj. Cena 500e , izgleda da će biti i u beloj boji :) zanimljivo da je verzija od 6/128gb 600e..
Bežični punjač samo 20e


c162a2e5511fd17b590675f40ad4c0bf.jpg


a5c4f4d5058e28734e73d2dd96b089ef.jpg


Edit : I zašto ovde ne piše cena ?

http://www.mi-srbija.rs/mi-mix-2s/
 
Poslednja izmena:
Osecam cenu od 75K za Mix 2S osnovnu verziju kod nas :D
 
dal čekati mi8 ili ići na mix 2?
izvinjavam se ali ne znam gde bi postavio ovo pitanje...
 
Zato sto je Mate 10 pro uz Note 8 proglaseni za dva najbolja telefona trenutno na trzistu,imas mnogo izvora koji to ukazuju.A znas to i sam.Ovaj Mix 2 je dobar telefon ali ipak je losiji od ova dva pomenuta.

Definitivno cu promenuti Mate 10 Pro za Xiaomi Mi Mix2 ili Mi Mix 2s. Huawei je odlican, stvarno, ali glavni razlog prodaje je taj sto huawei ne dozvoljava ( tj dozvoljava) neko cackanje oko FWa, nema custom ROMova, ima kao Treble ali ni to ne radi kako treba, telefon se lako brick-uje, iako postoji metod za unbrick, tool nije dostupan svima, vec samo moze preko FunkyHuawei a njima treba platiti, ili da nosis telefon u servis. Izvinjavam se ali ako kupim android onda to znaci da mogu da koristim rom koji ja hocu, tj da probam. Valjda je to lepota Androida? Meizu mi je bio isto tako omiljen brend, ali zbog iste politike nikad vise. Mislim da ce ista situacija biti i sa Huawei. Ako ce mi oni diktirati sta mogu a sta ne, onda cu bolje kupiti iPhone, tamo bar znam kakva je situacija od pocetka, pa me ni ne interesuje da probam nesto.

Xiaomi sam koristio vise puta mi2 i mi4 i bio sam najvise zadovoljan njima. Najduze su se zadrzali kod mene, oba po vise od godinu dana.
 
Poslednja izmena:
Definitivno cu promenuti Mate 10 Pro za Xiaomi Mi Mix2 ili Mi Mix 2s. Huawei je odlican, stvarno, ali glavni razlog prodaje je taj sto huawei ne dozvoljava ( tj dozvoljava) neko cackanje oko FWa, nema custom ROMova, ima kao Treble ali ni to ne radi kako treba, telefon se lako brick-uje, iako postoji metod za unbrick, tool nije dostupan svima, vec samo moze preko FunkyHuawei a njima treba platiti, ili da nosis telefon u servis. Izvinjavam se ali ako kupim android onda to znaci da mogu da koristim rom koji ja hocu, tj da probam. Valjda je to lepota Androida? Meizu mi je bio isto tako omiljen brend, ali zbog iste politike nikad vise. Mislim da ce ista situacija biti i sa Huawei. Ako ce mi oni diktirati sta mogu a sta ne, onda cu bolje kupiti iPhone, tamo bar znam kakva je situacija od pocetka, pa me ni ne interesuje da probam nesto.

Xiaomi sam koristio vise puta mi2 i mi4 i bio sam najvise zadovoljan njima. Najduze su se zadrzali kod mene, oba po vise od godinu dana.

Da li si probao ruski 4pda forum i kakva je situacija tamo sto se tice fw i romova za mate? Razumem te u potpunosti jer znam kako je koristiti zatvoren telefon gde si nemocan bilo sta da promenis po svojoj volji i prinudjen da koristis onako kako jeste. Imao sam iphone 6s jailbrakovan, ali nije to to i prosledio ga dalje. Zamisli da Xiaomi skroz zakljuca svoje telefone i da si prinudjen da koristis samo i iskljucivo Miui (koji inace obozavam), bilo bi veselo... Ps, ja sam evo vec posle 2 dana kupovine RN5 na Resurrection Remix romu ;) naravno zahvaljujuci @Kidence

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
 
Gledao sam na 4pda, ali ista je situacija. Postoje neki custom romovi, kompatabilni sa honor view 10, kao npr carbon rom, ali problem je povratak na emui kasnije. Bootloader ostaje otkljucan, a FRP se zakljuca, i ne mozes nista. Mozes da ostanes na tom custom romu na kojem neces moci instalirati updejt,ni nista drugo jer je frp zakljucan. mozes otkljucati frp i vratiti se na emui uz pomoc fenix toola, ali moras platiti 15evra. Nadam se da xiaomi nece ici tom logikom. Ako nista drugo za Mix2s postoji developer preview android P, tako da mozes birati izmedju miui i pure android.
 
Ima P za mix2s, ali nema OTA za isti :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Bolje ista nego nista :) Kontam da ce se moci instalirati bez ote neka buduca verzija.
 
Ma ovo je teska beta, rekao bih da je ovo G pustio zbog sebe...da bolje ispeglaju sofver za sve modele..Ne verujem da ce zaziveti kao stable verzija istog u ovom obliku za mix2s...bice samo kao MIUI sigurno...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Svasta moze biti, ne znam da li se secas da je na Mi4 mogao da se instalira windows phone os. Mozda ce na ovo mix2s moci pure P kao sto je na Pixelima.
 
Ja licno mislim da Xiaomi nece dozvoliti , da je ovo bio malo marketinski trik da promovisu fon..
Oni guraju MIUI i ne odustaju :)
Ali mozda nas Xiaomi iznenadi :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Trenutno ovaj P je pun bagova kao što reče kid. Ali ako izpeglaju neke od njih kod 2 Bete možda na kraju i puste stock na njega.
Vreme će pokazati
 
Ja licno mislim da Xiaomi nece dozvoliti , da je ovo bio malo marketinski trik da promovisu fon..
Oni guraju MIUI i ne odustaju :)
Ali mozda nas Xiaomi iznenadi :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

I ne treba da odustanu:d

Kome smeta MIUI uvek moze da stavi custom rom ili da lepo preskoci Xiaomi, sto je osnovi price veliki promasaj za svakoga ko zeli da dobije najvise za svoj novac.
 
Ja volim MIUI, zato i volim Xiaomi , ali volim i opciju da mogu promenuti ako mi dosadi, ne samo korišćenjem Nove...

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
https://youtu.be/i-P1aCbVh4U

Mix2s

Jedan od Rusa koji prave najbolje reviewe.
U kratkim crtama koliko sam ga razumeo , a to je skoro sve :)

- Ekran skoro isti kao na mix2 , preporučuje da se namesti na pojačan kontrast jer na auto se javljaju neka crvene crte oko crnog fonta dok se čita neka web stranica ( nije jedini IPS na kome se ovo dešava, i u11+ ima slične " probleme" ) . Max nits koji je izmerio oko 550 , kontrast oko 1200:1.
- zvuk preko slušalica primetno bolji nego na mix2 i to zbog dac iz s845. Ova "dva" zvučnika po njemu dosta dobra ali i dalje nisu glasna i kvalitetna kao na u11+ ( u klipu ima i direktno poređenje )
- s845 jače throtluje nego s835 , makar na ovom mobu , ali i takav je za nijansu brži od s835.
- prednja kamera užasna kao na mix2 , tu ga u11+ šije i uzduž i popreko. Kamera pozadi sa stock apk skoro ista ako ne i bolja od u11+ ali sve dok se na u11+ ne uključi hdr ili instalira gcam. Posle toga ga htc ubija. Za sada gcam ne radi na mix2s , on misli da je to zbog s845 i da će se vremenom rešiti . Video nije nešto , snimanje zvuka blagi užas :)
- baterija identična po njemu kao na mix2. Punjenje od 0 do 100 za oko 1h i 30min , preko bežičnog punjača oko 3h i 5min.
- zvuk tokom razgovora dosta dobar. Odlično hvata 4g i GPS signal.

I to je manje više to ,da nema u11+ kao lični mob uzeo bi mix2s :)
 
Poslednja izmena:
Sve to stoji, ali oni svi zaboravljaju da Mi Mix2s je ispod 500 evra, a koliko je U11plus? preko 700
 
Gledam na kimovil mix2 preko banggod sajta 298evra uz kupon global 64/6gb
Steta sto nemam dovoljno para na kartici.
 
Evo kako izgleda Android P , beta rom za mix 2...
Ko hoce da se igra, ima procurela verzija koja se flesuje preko twrp.

https://www.youtube.com/watch?v=OHJvwhZP2ys&feature=youtu.be

Sve smo blizi IOS-u... :) Xiaomi prati trend i dalje :)

Verovatno je ovo osnova i za MIUI 10 (Android P). Mislim da ce izgledati bas ovako :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Definitivno sve više liče na IOS, ali barem lepo radi rom što sam uspeo da vidim sa videa. Samo da ostave Theme da može da se sredi izgled koliko toliko....
 
I jos kad bi implementirali sinhronizaciju sa iOS uredjajima :)
 
interesuje e da li Mi Mix2 ima onaj crni okvir oko ekrana? Gledam na netu, negde ima negde nema.
 
ims crni okvir

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Haaavv kad ce to vec jednom izbacit. Taj crni okvir.
 
Pa jedino da bude kao Samsung edge displej.....ovako su bezeli poprilicno tanki,nista strasno uzivo....

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
na crnoj verziji to je neprimetno. na beloj ??? srećom u manjini su [emoji39]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ni Huawei Mate 10 pro nema taj crni okvir, nema ni iphone . Ne mogu da verujem da xiaomi jos uvek ne moze da u high end telefon ugradi taj full edge display
 
Nisu ni na beloj verziji debeli okviri,nemoj plasiti coveka :) ok to sve izgleda,sasvim lepo.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Nisu bili debeli okviri na na mi2 ni mi4 ali te je vec pojelo vreme. Mi mix2/2s su perjanice. :) Valjda cu nekako preziveti.
 
Poslednja izmena:
Ma,muke su to....prosto para oči koliko je debeo okvir :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno