Šta je novo?

Xiaomi Mi Mix 2

Ja sam više nego zadovoljan sa mix2 6/128. U odnosu na mix 3 koji je oko 200e skuplji, ima malo lošiji cpu, 835 vs 845, nema amoled ekran (nije toliko bitno), ima bolju bateriju ali nema bežično punjenje, lošiju kameru, ali još uvek jako dobru. Softver - nema pie, ali će dobiti, emui isti.
Možda pocophone? Tu su negde sa cenom, ali je mix2 lepši i ima notifikacije. A možda nađeš mix 2s, isto je ispod 300, koji ima 845, i bolju kameru od mix2.
Mislim da su mix2 ili 2s, jako dobre kupovine gledajući sveukupne performanse, bateriju, ekran i softver.
 
Slažem se. Ja sam takođe prezadovoljan i nemam u planu da ga menjam još neko vreme. Što se rada tiče tu nema apsolutno nikakvih problema još sigurno nekoliko godina, kamere na visini zadatka, nije kao 2S ali jako dobra pogotovo sa GCAM.

Dizajn je po mom mišljenju presudan, tek će telefoni koji će izlaziti ove i naredne godine ličiti na mix seriju (bez notcha) što mu daje prednost još ako na to dodamo i keramiku pozadi mislim da mu nema konkurencije u tom cenovnom rangu.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Jel radi na mix2 Gcam bez roota??
 
Ne.

Sent from my MIX 2 using Tapatalk
 
Može sa otključanim bootloaderom, ja tako uradio.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ima neki miui update. Punim bateriju pa još nisam probao, a vi??
 
ništa revolucionarno. kozmetika. 10.2.2.0



Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
4584cabf07d39eee06b873240a97f16d.jpg
 
Poslednja izmena:
Stigao je malopre update 10.3, ništa posebno.



Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Da dignem temu iz pepela jednim pitanjem. :)
Uzeo sam novi net danas u stanu, exenet 100/40. Kada je bluetooth ugašen, speedtest pokazuje 70-80/40. Kada upalim bluetooth, 40/40 u većini slučajeva. Da li neko zna kako rešiti ovo, ja ništa je nadjoh na netu?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ja imam optiku mts, proverio sam brzinu preko ookla speed testa, i, jeste, kad uključim BT, upola sporije radi. Zašto, pojma nemam, ali mi nije bitno :)
 
Stigao jutros 9.5.16 global beta, novost je to sto je android Pie konacno stigao.

Ko instalira magisk, neophodan je poslednji twrp 3.30, stariji ne odradi decrypciju.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Koliko se izvlaci SoT-a na mix 2 ? Ne znam da li cu da se razocaram posle Max 2 :) ?
Posle Max2 sve je razocarenje po pitanju baterije :),imao sam identican prelaz Max2-Mix2...ja sam i proseku gurao oko 5h SoT na Miksu,uvek mi je izgurao dan,sti mi je u principu i bilo ok,dok je Max2 bio neunistiv...

Sent from my S9
 
Vidi,Mix2 je zverina od telefona,nema sta,brzina,izrada,ekran,sve top! I baterija je sasvim ok,ono,prosek. Max je jednostavno kategorija za sebe po pitanju baterije :)



Sent from my S9
 
Poslednja izmena:
Stigao telefon. Stvarno prelep, ali baterija....nisam siguram da cu ovo izdrzati :d
Vidim da je sam na Oreu, kad proverim update, kaze da nema nista. Kako da dobijem Pie ?

Jos nesto. Na mi Max 2, dok sam bio na MIUI, imao sam opciju da u default launcher-u podesim kolicinu ikonica na ekranu (4/6, 4/7, 5/6, 5/7) Ovde toga nema.
 
Poslednja izmena:
Čeka se Pie, sad je u beti. Ja koristim Poco launcher, ima sve što i stock, sa dodatnim podešavanjima i sitnicama. :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ma moze i beta, bas me briga :) samo da roknem najnoviju gcam. Dodushe moram da otkljucam BL prvo. Vidim da je ovde neko stavio Pie pre mesec dana.
Miui mi se svidja onakav kakav jeste i ne stavlja mi se nista "custom".
Definitivno mora se ceka Pie. Mada ako moze ikako i beta, regularnim putem, ne kroz budzenje kroz recovery ili custom romova, bilo bi lepo.
 
Ovo je prvi telefon koji više od godinu dana nisam flesovao, menjao rom ili bilo šta. :) Samo sam otkljucao BL, promenio build prop da podrži gcam i to je to.
Poco launcher je miui launcher, sa Poco phona. :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Jel se za BL ceka pola meseca ? Skoro sam probao neki pixel launcher koji je neko preporucio u sofware temi, ali je bio pun reklama koje su iskakale cak i u settings kad odem :)
 
Sad sam proverio. Kaze da sacekam 72 sata. Ok nije mnogo, tako da je otisao da se kiseli naredna tri dana.
Jos da se neko javi da pojasni kako da stavim Pie betu. Nasao sam metodu za twrp i za fastboot.
Da li pomaze da se stavi Kina/India za region da bi se mozda dobio OTA update ?
 
Poslednja izmena:
Savetujem ti da sačekaš neki dan, najavili su da ovih dana stiže zvaničan update. I ja takođe čekam.

Btw, u potpunosti se slažem sa Ozazi, imam telefon malo više od od pola godine, prvi telefon na kome ništa nisam dirao i šljaka kao prvog dana, prezadovoljan sam :)

Edit: da se nadovežem za temu, skini sa play store Poco launcher.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sad gledam po netu za Pie. Najavljivan za q4 2018, pa za q1 2019, pa za q2 2019...Nesto mi se ne cini da ce ovo biti za koji dan, a ja se majmoon zaleteo i uzeo ga da bi ima zvanicnu pitu...
Skinuo sam "miui_MIMIX2Global_9.5.23_d9969d568a_9.0.zip", ubacio ga na internu memoriju, otisao na rucni update i nece. Kaze da se razlikuju verzije roma, bla, bla...

Ako nista ne uradim do tad, ubacicu ga iz twrp-a.
Inace koji je bolji? Sa mi-globe ili xiaomi.eu ?
 
Izvinjavam se sto ulecem u temu kao padobranac ali rekoh da pomognem. Mislim da ne možeš odmah poslednji beta rom već ces morati prvo 9.5.16 pa onda poslednji.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ja sam na pie beta i vise bih voleo da nisam, batt drain je znacajan u mirovanju, do 10% preko noci.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Aj pre nego sto nesto krenem da cackam, da priupitam.

TWRP se ubacuje standardno preko adb (uz otkljucn BL) i butuje se pravo u recovery sa "fastboot reboot recovery" i onda se flesne neki od romova (uz wipe svega sem storage?)
 
Ja sam se licno ponadao, da kao na Mi Max 2, samo skinem najnoviji gcam i sve radi. Prosto ne mogu da verujem da ce ovde biti problema. Ako je tako, vidim ja da cu ostati na Max 2. Tamo radi zadnja gcam (sa RN7) i sve funcije (slowmo video, night sight, portret hdr...)

PS.
Odavde sam skinuo, prva na spisku (zadnja verzija)
https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-bsg/

MGC_6.2.030_RN7_V1plusplus_FINAL.apk (BSG, 2019-05-18, changelog)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno