Šta je novo?

graficka ili nesto drugo

metalpirat

Cenjen
Učlanjen(a)
31.05.2009
Poruke
485
Poena
170
Drugai problem je sledeci

Imam graficku asus 970 turbo oc karticu sve je super, radi ona kako treba igrice rade, programi se pokrecu ali desava se, da se ugasi monitor i samo pise sleep mode ponekad pise da rezolucija nije podrzana pa da namestim odgovarajucu. Monitor je dell 4k. Ja imam dva monitora jedan je dell 4k a drugi je hp zr24. full hd.

Zadnih par meseci je ovo pocelo da se desava. Probao sam nove drajvere. Nekada se desi da se pojavi samo plavi ekran i moram da restartujem racunar. Kada se ugasi ekran crna slika i sve sto je u pozadini, racunar radi, cuje se muzika, ili video mogu da pojacavam zvuk preko tastature da ugasim muziku sve to radi. Pale se lampice na tastaturi sto zanic da sistem radi ali ne pokazuje sliku. Da li ovo moze da bude zbog graficke, ne bih rekao da je monitor posto istovremeno se oba gase. Kopka me i to sto se desava da ponekad pokaze i plavi ekran, nekad to i dok kompjuter miruje nista ne radi samo izadje plavi ekran.
Da li je moguce da i memorija zeza, imam dve Kingston memorije od 8g 1600, naknadno sam dodao jos dve geill memorije 2x2gb reko da ih iskoristim? Mada nije pravilo problema radilo je super.

Nekada radi sve noramlno moze da radi i tri dana tako, nema pravila.
 
Cupaj grafiku i ako imas integrisanu, pusti par dana nju pa ces videti. Ako se ne desava nista dok je na integrisanoj, onda je vreme da postavis oglas na KP :)
 
Najverovatnije ti crkava/pregreva se grafika. Ako se ne varam to je ona oklopljena i ako je nisi čistio nikad, prepuna ti je prašine pa se pregreva. Probaj da je očistiš, ppa pokuša tako, ako neće onda pravac na KP po novu.
 
Ako sa integrisanom radi, probaj sa starijim stabilnim drajverima. Meni se dešavalo da zbog novih drajvera puca igra.
 
Najverovatnije ti crkava/pregreva se grafika. Ako se ne varam to je ona oklopljena i ako je nisi čistio nikad, prepuna ti je prašine pa se pregreva. Probaj da je očistiš, ppa pokuša tako, ako neće onda pravac na KP po novu.

gpu temperatura 39C kuciste HAF 922 veliko
 
Poslednja izmena:
evo ovako, problem je sledeci. Otvorio kuciste proveravao sve klablove da li je sve ukljuceno kako treba, dodatno napajanje za graficku kartu ima problem. Odnosno sam ulaz na grafickoj karti pravi problem kako pomerim kabal tako on gubi kontakt. Iz bele lampe prelazi u crvenu. Proverio sam i sa drugim kablom i isto je. Moracu da skinem karticu i kod nekog da pogleda ulaz za napajanje izgleda da gubi negde kontakt. napajanje u racunaru je cooler master 1000w, ali sam uzal na grafickoj karti zeza.

Nekako sam ucvrstio kabal da stoji da se ne pomera inace moracu da badim karticu pa kod majsotra da pogleda sam ulaz.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno