Šta je novo?

HP Pavilion DV7 - losa reprodukcija videa

dakula74

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
08.06.2007
Poruke
826
Poena
320
Kupljen polovan HP paviljon dv7, odlicno ocuvan, testiran ne pregreva sve radi tip top, ono sto je probem je da mu fali snage kad pusta HD snimak sa YOU TUBE.
Snimak ne secka ali nije gladak.
Konfiguracija lap top sledeca.
Procesor: Intel Core M480 2.67GHz
RAM: 4GB DDR3
Hard disk: 500GB
Grafika: Intel HD + ATI Radeon HD 5650 1GB
Instaliran svez sistem!
Kad pustim hd snimak na Chrome graficka se zapuca na 100%, a ako iskljucim hardversku akceleraciju u Chrome onda se procesor apuca na 100% i bude jos gore.
Isto se ponasa i kad se pusti sa Mozile.
 
Probaj drugi drajver

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Imam slicnu konfiguraciju na toshibi, sem procesora koji je i3. Nemam takvih problema. Mislim da nije do hardvera.
 
Idi u Power Options i prebaci sa Balanced na High Performance pa probaj opet.
 
Instaliraj madVR, sa njim i sa 8500GT HD snimci rade opusteno.
 
Drajver je najnoviji, ne bi trebao on da pravi problem, u Power Options prebacen na High, grafika svichovana na jacu ovu atijevu , jedino sto preostaje je da je u pitanju neki od kodeka, ali mi je i to cudno. Msm ne bi trebalo toliko snage da uzme obicna reportodukcija HD videa! Istestiracu kasnije jos pa javljam sta sam uradio!
 
Ne postoji taj Intel Core M480 da nisi mislio na i5-480M ako je on onda nema sanse da ne moze da pusta 1080p na youtube , mozda cak moze i 2k da pusti , tebi je u Windowsu negde problem nesto ti opterecuje procesor vidi u task manager , nesto ti sigurno operecuje procesor u idle na 50-60% i onda naravno ti kada pustis youtube on koci , ocisti komp sa ovim programom https://www.malwarebytes.com/
 
Probaj i neki live linux pa vidi kako u njemu radi ako ovako vec ne resis.
 
Ne postoji taj Intel Core M480 da nisi mislio na i5-480M ako je on onda nema sanse da ne moze da pusta 1080p na youtube , mozda cak moze i 2k da pusti , tebi je u Windowsu negde problem nesto ti opterecuje procesor vidi u task manager , nesto ti sigurno operecuje procesor u idle na 50-60% i onda naravno ti kada pustis youtube on koci , ocisti komp sa ovim programom https://www.malwarebytes.com/
Da taj Intel je u pitanju, nema nikakav virus, kad je u idle onda je u idle 0%, definitivno je neko brljanje sa prebacivanjem grafika i kad svicujem na HD5650 ostaje da radi Intel integrusa.
Pokusao sam da ugasim Intel karticu iz device menagera i kad je disejblujem onda mi pukne i drajver za ati karticu .
e sad ne znam mozda moze na ovom lap topu da se ugasi u biosu to jos nisam probao!
U biosu nema nista , a ati karticu nece da potegne kad pustam crome ili mozilu, u power planu kad programima trebam da dodelim koja graficka za koji program , chrome i mozila su zakljucani i njima je dodeljena integrusa, uzas lap topa sa dve grafike!
 
Poslednja izmena:
Ako si ubacivao novi Windows a isto se desava moguce da HD5650 otkazuje , koja je default , disebluj u device manager HD5650 i ostavi intel ako je ona default i restartuj pa probaj 1080p youtube.

Takodje probaj Ubuntu 17.04 da podignes na usb pa probaj onda https://www.ubuntu.com/download/desktop on ima u sebi Mozila Firefox pa mozes odmah da vidis jel radi.
 
Druze ne otkazuje nista , ceo svet se zali na ovo djubre od HP-a da zbog budjavih ati i intel drajvera nece softver da im radi kako treba, a retardirani HP nije dao mogucnost da ovo djubre on Intela disejblujem u biosu.
Sad sam instalirao Tomb i dodelio igru ati grafici i kad je pokrenem opet radi smrdljivi Intel.
Jel ima neko resenje da se ubije ova intel grafika???
 
Druze ne otkazuje nista , ceo svet se zali na ovo djubre od HP-a da zbog budjavih ati i intel drajvera nece softver da im radi kako treba, a retardirani HP nije dao mogucnost da ovo djubre on Intela disejblujem u biosu.
Sad sam instalirao Tomb i dodelio igru ati grafici i kad je pokrenem opet radi smrdljivi Intel.
Jel ima neko resenje da se ubije ova intel grafika???

Kada izaberes igru/program podesi na "High Performance" i posle toga restartuj komp.
 
Evo na kraju brljajuci po softveru, uspeo sam nekako da namestim da sve radi.
Ono sto do sada nisam znao, a saznao sam da budjavi Intel nedozvoljava gasenje integruse cak i kad AMD graficka radi signal prolazi kroz to smece od grafike, u biosu nema opcije , postjala je opcija za bios da se izbira fiksna grafika ali i ona nije iskljucivala integrusu vec vam je samo dala mogucnost da birate kojom grafikom sta pokrecete.
Inace laptop pokrece i najnoviji Tomb na medijum detaljma na 1024x768 krastavac. dosta je to za ovu krsinu, a sto se tice browsera tu leka nema pri iboru koja grafika ce da ga gura oni stoje zakljucani i gura ih integrusa!
Moj savet da izbegavate laptopove sa dual grafikama, osim ako nije u pitanju AMD koje mogu raditi u paru!
O guranju 4k videa nema ni govora!
 
Poslednja izmena:
Skini originalne drajvere za bas taj model HP Pavilion dv7-XXXXxx za operativni sistem koji imas, iskljuci sve Win. Update i 100% ce raditi kao sat, imao sam ih X u rukama i ne sme da secka ili zakuca CPU na 100%. Ne znam odakle si, ako si iz okoline NS-a resicu ti to sto bi se reklo gratis.
Kad instaliras Graficke drajvere, prvo instaliraj ATI drajver
 
Hvala na ponudi , iz Bg sam, radi sad sve, ono sto me nervira napisao sam u postu iznad, nemam punu kontrolu nad hardverom jer je budjavi intel tako odlucio a hp podrzao.
Kad upalim control panel i odem na display - screen resolution i udjem u advanced settings iskoci mi budjava intel grafika i to je ono sto me deprimira!
 
Imas i za ATI grafiku podesavanje :) kad da pali i u kom rezimu :) (baterija/punjac)
 
Nazad
Vrh Dno