Šta je novo?

Asrock n68-s

Djenka

Poštovan
Učlanjen(a)
17.04.2015
Poruke
274
Poena
70
Kod zeninih ima stara masina koja radi za potrebe interneta, filmova... i sve to jedva jer ima 1gb ddr2 memorije a w7 instaliran..
Pogledao sam malo pre i zabelezio verziju maticne i procesora. E sad razmisljam da ubacim drugi procesor i drugi ram u paru na 1066. Kako sam nasao na asrock sajtu podržava dosta modela procesora ova ploca, pa me zanima neko vase misljenje sta bi poterala ova ploca.. Eto malo igranja sa skoro 10 godina starom krntijom pa ko ima neki predlog slobodno neka kaze..

http://www.asrock.com/mb/nvidia/n68-s/
a1d759aa46ea68c2c7dd52d95935655f.jpg
32f0630593681e3f3896dfd426d84cbe.jpg


Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 
Na sajtu ima jedno 50 procesora koji mogu, jel realno to? I na kraju kolone stoji koji minimun bios mora, sto bi znacilo da mora update jer je ovo v1.4..

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 
Tako je, za te procesore gde je verzija BIOS-a veca od tvoje moras raditi update, mada ti imas procesor sa kojim radi, pa update lako mozes da odradis.

@mitar
Prvo je pitanje isplativosti tolikog ulaganja u stari racunar, a druga je stvar dali ploca stara skoro deceniju moze da trpi tako jak procesor, plus hladjenje i sve ostalo (da ne spominjem isto staro kinesko napajanje).

Skupa igranka je to.
 
Konkretno nasao sam 2x1gb kingston na 1066 novo, neotpakovano za 1600 dinara.. i neki procesor koji bi bio dobar i to ne bi izaslo puno. A napajanje je moje koje sam im zamenio kad je crklo to kinesko. Na tom napajanju je inace radio e7300 i hd3850 i kasnije powercolor 7770

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 
Pa računam da ploča nije puno trpela sa ovim Sempronom, sa X4 će za surf, filmove i sl. raditi sa laganim opterećenjem. 4 GB je neki meni prihvatljiv minimum, eventualno može da doda 2 Gb na postojeću, ako je 1 slot slobodan. SSD uvek može da se iskoristi dalje...
 
Poslednja izmena:
2x2gb ddr2 800mhz, kako covek tvrdi izvadjen radi testiranja (nikad mi neće biti jasno zašto to rade ako je nešto novo, al ajde) i vraćen u kutiju. Poručio za 2000 din.. Jos samo neki procesor da vidim sa liste. Svidja mi se ovaj sto sam nasao x4 810, ne mora ni update biosa za njega jer pise da radi na svim verzijama. 30 eura sa njegovim kulerom cena..

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 
Kakve veze ima da li mora update biosa ili ne?

Uzmi najbolji procesor za tu plocu, za novac koji imas, uradi bios update za 2 minuta ako je potrebno i vozi.
 
Pa otkud znam, da se ne njakam valjda. I to sto kazes 2 minuta

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 
Ja bih tu stavio najjeftiniji x3 procesor, ima ih za 20e. To je moje razmišljanje a da dobro radi.
 
Imaj jos jednu stvar u vidu, a to je da ce ti cak i za surf trebati neka grafika. Ovde u Nišu imam Q6600+4GB DDR2+GA-73PVM-S2 koja cak ima nesto noviju integrisanu grafiku od te tvoje, i sve neopisivo secka, tako da moras traziti neku grafiku, bar da je DX10, a bolje je cak DX11 tipa 5450 i sl.
 
Nazad
Vrh Dno