Šta je novo?

Sony Xperia

mladen2008

Cenjen
Učlanjen(a)
10.09.2009
Poruke
871
Poena
170
Razmisljam da prodam fotoaparat i HD kameru i da kupim neki telefon koji je najbolji na trzistu za slike i HD snimke, ali posto uglavnom volim Sony da kupujem i sada bih hteo da kupim isto telefon. Koristim E5 i M2, ali jako lose slikaju. Koji telefon biste mi preporucili? Jos bolje ako ima opciju da snima i 4K. Ili biste mozda preporucili neki drugi brend?
 
Баш Сони?
XZP или XZ1 који излази ускоро.
 
Зависи колико пара би дао.
 
Razmisljam da prodam fotoaparat i HD kameru i da kupim neki telefon koji je najbolji na trzistu za slike i HD snimke, ali posto uglavnom volim Sony da kupujem i sada bih hteo da kupim isto telefon. Koristim E5 i M2, ali jako lose slikaju. Koji telefon biste mi preporucili? Jos bolje ako ima opciju da snima i 4K. Ili biste mozda preporucili neki drugi brend?

Za 100-120e po oglasima mozes da nadjes polovan Z2 ili Z3 (pozeljno sa bar par meseci preostale validne garancije, ima ih ''sa mts-a''), oba uredjaja su daleko ispred E5 i M2 u svakom smislu, kamere su im dobre i za danasnje standarde (samo bez superior auto moda koji treba izbegavati maksimalno) a snimaju i 4k sa dobrom stabilizacijom, tu su jos 1080p sa 30/60 fps, 120 fps/720p i timeshift burst (rafal od 62 fotke za 2 sekunde, u rezoluciji 2MP)

Dakle, za taj novac mozes da dobijes kvalitetan android sa dobrim/solidnim foto-video mogucnostima a uz to rade brzo, stabilno i baterije su velike.

A ostatak novca ulozi u neku premium kameru - Sony RX100 mk2/mk3, Canon G7x (oba sa 1'' senzorima, od ''Ugara'' sa KP ili polovne iz oglasa, ako hoces najbolji foto/video kvalitet od ''dzepne'' kamere, RX100 MK4 snima 4k ali je veoma skup) ili neki milc, npr sony A5000/A5100/A6000 sa 2 objektiva, u slucaju da te foto. ozbiljnije interesuje.

Postoji i opcija da kupis bilo koji provereno dobar android do 200e, svakako ce biti mnogo bolji od E5/M2, a da za 200-250e pojuris polovan RX100 MK1 ili MILC A5000 (moze i neki stariji, polovan canon/nikon DSLR, naravno, ili neki fuji/olympus 1'' senz. ili milc, mada ih ima manje po oglasima)

Sam proceni prema budzetu, jednostavno mislim da nema smisla davati 450e+ za smartfon samo zbog kamere (ma koliko odlicna bila), ako te foto/video ozbiljnije interesuju.

A ako ti ne treba najbolji foto/video kvalitet vec sto bolji smartfon sa ''top'' kamerom/kamkorderom.. e onda mislim da ti se polovni S7/S7E najvise isplate.
Za oko 200e mozda polovan sony Z5 (rekao bih i G4/Nexus 5X ali znate vec razvoj situacije) a za oko 250e Xiaomi MI5s.
 
Poslednja izmena:
Vlasnik sam sony z3, ne compact, telefona. Telefon je vrh, ali mnogo se greje pri igranju, a česta mana im je samoodlepljivanje ekrana. Mnogi se žale na netu, a eto i meni se desilo u dva navrata za godinu dana. Sada menjam telefon, z3 nije štucnuo za to vreme, snimci i slike extra, ali zbog navedenih problema probaću drugi brend, pomalo je nežan.
 
Nazad
Vrh Dno