Šta je novo?

i5 4690 no signal na monitoru

Elenita

Poštovan
Učlanjen(a)
09.09.2017
Poruke
2
Poena
51
Monitor mi izbacuje no signal

procesor je i5 4690, maticna msi z87 xpower

probao sam da izvadim grafiku i da ukljucim hdmi u maticnu, isti problem, izvadim ram koji je nov, stavim ispravan sa drugog kompa, nista, sa drugog kompa uzmem g1840 proradilo sve.
i5 stavim na asrock h81 pro btc plocu i dobijem sliku bez problema, vratim ga na xpower opet nista :wall::wall::wall:
Sve to me iznerviralo jer sam mesec dana jurio komponente, i pravio kuciste jer je ploca xl-atx i necu da bacim 200e na kuciste.
Ostatak komponenti
asus strix gtx1060
hyperx ddr3 2x4gb 1333
napajanje thermaltake smart se 630w
monitor lg 29" ima samo hdmi konektore proban na drugom kompu, radi kako treba

mozda je nesto od tih komponenti problem

Probao sam i da stavim hx1200 corsair napajanje posto ima 2 osmopinca za cpu, mislio sam da procesor ne dobija dovoljno struje.

Pomagajte ljudi
 
Reci nam da li imas zvucnik/beeper na maticnoj tj da li ista javlja kada stavis i5 na Z87?
 
Probaj clear CMOS da uradis.
 
Zar ne bi trebao da prepozna i i5 posto su izasli u istoj seriji/periodu?
 
Upravo uradio, ali opet isto

Reci nam da li imas zvucnik/beeper na maticnoj tj da li ista javlja kada stavis i5 na Z87?

ima na sebi mali ekran gde izbacuje kodove gresaka i kodove testiranja komponenti, dryi na njemu samo dve nule, sa ovim g1840 lepo sve istestira i da sliku

Vrati taj g1840 i ubaci poslednji bios...

probao, opet isto

Probaj clear CMOS da uradis.

kako se to radi?
 
Poslednja izmena od urednika:
kako se to radi?

Vidis, u pivo bih se kladio da si to vec odradio... cinilo mi se podrazumevanim cim znas da "seljakas" cpu i komponente...

Ako nemas uputstvo uz maticnu,potrazi na MSI supportu user manual za tvoju maticnu i potrazi ClearCMOS deo gde se objasnjava gde je i kako se radi.
nista komplikovano

Da se ne mucis:

https://www.manualslib.com/manual/680541/Msi-Z87-Xpower.html?page=53

Naravno, to sve radis kad je iskljucen komp. Ako ga palis a jumper je tamo ili si kratko spojio sa necim, mozes ostetiti bios/maticnu
 
Poslednja izmena:
Probaj update biosa sa tim g1840, pa probaj opet.
 
Stavi G1840, u bios-u isljuci integrisanu graficku pa probaj i5 4690.
Mozda je do nje problem? podesi da daje sliku sa te gtx 1060.
 
Nazad
Vrh Dno