Šta je novo?

AMD X4 950

BF1 je poznat po tome da ima bolje performanse sa Dual channel memorijom.
Mene zanimaju i testovi u ostalim igrama.

Ovde je i takt graficke visi s desne nego s leve strane, verovatno bas zbog toga sto ima mesta za jos performansi.
 
@ivanbass1, https://youtu.be/eQOs3poaVRE evo jos testova na amd apu. Nije merodavno toliko, jer ram se koristi kao vram ipak.. Jedino da uhvatimo nekoga sa athlon pa da istestira to bolje :)
 
Poslednja izmena:
Ne sa APU-om, gde integrisana skalira sa brzom i dual channel memorijom, pricamo o procesorskoj snazi.
 
@ivanbass1, jedino kako kosveno mozemo zakljuciti da nije samo u bf1 tako - je ona cinjenica da su sa athlon 870k na istom taktu uz gtx980 u dota2 sa 1600single i 2400dual dobili 80% razlike u minfps, kada razlika u taktu mem je svega 50%. Dakle dualchannel je sigurno odradio svoje. (Ista prica iz bf1 testa se dobija o 10-30%)
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, bilo bi stvarno neverovatno da nema nikakvih bas poboljanja ;)

Elem, ovaj kao i vecina drugih "testova" dobrih 10 dana stari, dakle pre zvanicnog launch-a, i to sve manje-vise od manjih kanala ili kanala koji izbacuju krajnje smesne rezultate. Tipa G4560+GTX 1060 6gb, u Witcheru, Novigrad pada fps na 30....Detalji na high, bez hairworks i gomile onih post procesing efekata koji udaraju fino cpu, pa ja sa mojim i5 3350p, sve na ultra bez hairwoks post process do kraja, uvek u gradu iznad 50fps, a van 60fps.
 
I meni smesno kolike su razlike izmedju testova i to sve neki no name likovi...
Ajd sto su no name nego lik stavio oba cpu na 1050 koja je tesko usko grlo i naravno fps identican kod poredjenja i kao boze moj, isti su... komendija...
 
Ako su vam smešni, pa onda ih ne gledajte. Mada ne razumem, šta je smešno i šta je pre zvaničnog launcha, ali nema veze


Bar je istestirao APU u mnogim igrama i sasvim je solidna platforma za sirotinjski budžet. A 12 9800 je oko 100 evra, a kaveri 7850 je bio oko 140 evra kada je izašao
 
O tom prvom sam i govorio, ne zelim da trolujem, ali nije mi jasno kako kanal i lik sa ovakvim kvalitetom testa i uopste njegovih video-a ima preko 170k subova?!

Nesto njemu ovde u igrama debelo ne valja, min frame pre svega, e sad ako je to 0.1% onda ok, ali trebao je navesti. Ali u globalu performanse su mu dosta sumnjive, ovo govorim iz licnog iskustva za Fallout 4 i Witcher 3.
 
Jos jednu stvar koju pokazuje ovaj klip je razlika u IPC-u, Cinebench skor za Ryzen je 151 na 3.8GHz, a za Pentium 149 za ST na 3.6GHz. Kad se to podeli sa 36 i pomnozi sa 38 dobija se 157.

Dakle, na istom kloku Ryzen daje 151, a Kaby Lake 157FPS.
Nepunih 4% razlike u IPC-u(u ovom slucaju sudeci po Cinebench skoru), tacnije 3.97% je bolji Kaby Lake, ako nisam pogresio u racunici.
Efektivno nista, a neki ljudi pricaju 10-15% :D :smash:
 
Poslednja izmena:
@ivan zato sto pricaju napamet. Evo rezova iz prve ruke sto sam testirao: g4560 dakle na kaby 3.5ghz sam dobijao 151, sa R5 1600 na 3.85ghz 158cb tako da eto koja je razlika. U oba slucaja nista nijebradilo u pozadini i defender pauziran.
 
Tvrdis da je G4560 egal sa R5 1600?
 
To su Single-thread rezultati :D
 
@Duke da bili bi egal, kada bi intel zalepio 3 G4560 i kloknuo na 3.7ghz... :p
 
Ne znam ja... iskustvo mi govori kada se napise takav post onda sledi shitstorm fanboyeva... ovako secemo u korenu... ali ce se svakako fanboyevi javiti...
 
Ne mogu da nadjem nijedno poredjenje sa FX83XX, steta.
 
FX-8350 i Athlon 950 Imaju veoma slican Cinebench R15 single thread rezultat (sudeci po YouTube klipovima, razlika je 3 poena na istom kloku).
 
Cinebench R15:

x4 950 (STOCK) ST:98 /MT: 310

x4 950 (OC 4.1GHz) ST:104/MT: 343

za fx8350 MT je 600~700 u zavisnosti od kloka
 
Poslednja izmena:
Zaboravio sam na ovu temu :d

Hvala na podacima :) Bolji su FX u svakom slucaju a i ovaj 950 ne moze na moju plocu.
 
hehe ja nisam zaboravio po malo čituckam a malo ređe piskaram, 8 niti prema 4 , pa FX 83xx mora da budu bolji u MT.
 
Dizanje teme iz mrtvih lvl. 1000 😁😂

Da li će raditi ovaj CPU na B450 Tomahawx Max?
Treba mi CPU na 2 nedelje, ovaj je bagatela.
 
drugi soket čovječe... neće slonče u lonče
 
Poslednja izmena od urednika:
Podrzani chipsetovi - A320, B350, X370
 
I po koja X470..
ASUS TUF X470-PLUS GAMING
Gigabyte X470 AORUS GAMING 5 WIFI (rev 1.0)
Gigabyte X470 AORUS GAMING 7 WIFI (rev 1.0)
Gigabyte X470 AORUS ULTRA GAMING (rev 1.0)
MSI X470 GAMING PRO CARBON AC
MSI X470 GAMING PRO CARBON
 
Nazad
Vrh Dno