Šta je novo?

AMD X4 950

Da, ako bude blizu dve crvene jeftiniji od Pentiuma.
 
Cekamo testove, ozbiljnijih kanala. Gledajuci ove sada Athlon ako se klokne na 4.0-4.2 cak i pobedjuje pentiuma, opet za tako nesto ti treba b350 ploca, mada i one jeftinije od 75-80e odradjuju posao sjajno. Tako da, kao sto rece covek ako bude 2 crvene jeftiniji, za jednu crvenu vise, u odnosu na pentiuma dobijes quad core koji sa klokom dolazi do tih rezultata ili ih cak prebacuje i imas dosta perspekticniju platformu u obliku b350 ploce. Za OC koliko vidim kao i za Ryzen 3 apsolutno je nepotreban aftermarket hladnjak.

Da se sacekamo ipak ozbiljnije kanale, ali ovo zaista deluje kao novi budget king, recimo sa gtx 1050 ti. A sasvim fino se ponasa i sa gtx 1060, bolje nego pentium, naravno uz OC. Za nekih 500-tak evra bi mogla fina konfa za 1080p i gtx 1060 3gb da se napravi kod nas. Kasnije po potrebi neki Ryzen 5 druge generacije i teraj.
No da sacekamo.
 
Poslednja izmena:
Ako uspeju da naprave da derivat Bulldozera nema 40-50% slabiji ST od G4560, cak i kad se klokne na 4GHz, bicu zadivljen.

Bagatela entry chip za 50$, pogotovo sad kada je intel podigao cenu G4560(ili smanjio proizvodnju pa indirektno prekinuo cenu).

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Evo novog testa x4 950 vs g4560, gde su prikazani rezultati u igrama i cinebenchu. https://www.youtube.com/watch?v=mDUndPf1IrU

Cinebench R15:

x4 950 (STOCK) ST:98 /MT: 310

x4 950 (OC 4.1GHz) ST:104/MT: 343

g4560 ST:147/MT: 375

Cena u Europi za x4 950 se kreće ~55e
 
Poslednja izmena:
To je isto i meni palo na pamet.

Na 4.5-4.6GHz bi trebalo da bude ozbiljnija prica, posto kuburi sa ST-om.
 
To i mene zanima, cudno mi malo da ga svi testiraju na 4.1-4.2ghz.
Nista, ceka se Steve. :)
Ovaj gore video sto je vegeta okacio sam video i samo mogu reci da je fake ili ne decko nesto debelo zajebao kod testiranja. Uzmimo za primer pentium g4560 za witcher 3 i gtx 1060 6gb koji je koristio. Nema apsolutno nikakve sanse da na high i bez hairworks fps pada na 30fps.
 
Poslednja izmena:
ovaj X4 950 je izgleda X4 845 prepakovan na AM4 i sa malo spustenom cenom?
 
Izgleda je ta prica, uz malo poboljsan ST. Opet, deluje dovoljno da bude novi budget king, jos je 25-30$ jeftiniji os g4560.
 
tesko moze ST Da bude poboljsan nesto ako je ista arhitektura i isti klok, to je to. mislim da je G4560 bolja kupovina zbog nizeg proizvodnog procesa, novije arhitekture i integrisane grafike. a plus su i H110 ploce nesto jeftinije cini mi se. ovo jedino da kupi neko ko gleda na svaki dinar.
sada vidim da je i ovaj Athlon otkljucan. da li je realno da neko da duplo vise para na MB nego na CPU da bi ga klokovao? :d
 
napisah u odnosu na CPU, ne u odnosu na A320 MB. ne znam posto ce biti X4 950 ali ce svakako B350 ploca biti dosta skuplja od njega tako da verujem da ce se on prodavati u 99% slucajeva sa A320 plocom.
 
I to je ok. U buducnosti se odradi upgrade na neki R5 1400/1600 i tera na defaultu.

Svakako perspektivnije nego G4560 pa upgrade na po obicaju precenjene tadasnje polovnjake (i5/i7).
 
tesko moze ST Da bude poboljsan nesto ako je ista arhitektura i isti klok, to je to. mislim da je G4560 bolja kupovina zbog nizeg proizvodnog procesa, novije arhitekture i integrisane grafike. a plus su i H110 ploce nesto jeftinije cini mi se. ovo jedino da kupi neko ko gleda na svaki dinar.
sada vidim da je i ovaj Athlon otkljucan. da li je realno da neko da duplo vise para na MB nego na CPU da bi ga klokovao? :d
G4560+h110, sa novom cenom za pentiuma, 140-145e
Athlon x4 950+b350 ista pruca oko 140e.

Ok pentium ima iGPU, ali ko zeli budget gaming konfu dosta bolji izbor je amd. AM4 platforma, dosta perspektivnija za upgrade, plus dobijas quad core koji uz oc je tu negde/bolji. Za potvrdu, naravno ceka se Steve, sutra najavljen test.

Ja bih prvi da imam 450e za konfu, uzeo athlona, jeftinu b350 plocu, imaju za 75-80e+gtx 1050 ti. Kasnije kao sto ke receno neki ryzen 5, moze i nove generacije koja stigne, upgrade gpu-a takodje po potrebi, nema tu pentium i njegova platforma sta da traze.
E sad koga zanim office prica, onda pentium zbog iGPU-a.
 
Poslednja izmena:
Ne znam koju to novu cenu pominjete, 7500 dinara je G4560, još 7000 za novu ploču je 14500 dinara, odnosno 120 evra. Ako imaš toliko para bolje je uzeti G4560 i H110 ploču, pa kad skupiš para, zameniš i jedno i drugo sa tada aktuelnim. Potpuno mi je nelogično uzimati B350 ploču sa ovim Athlon-om. Ili skupi pare u startu za R5 (meni R3 nije nešto primamljiv po aktuelnim cenama, 13,5k samo procesor) ili G4560 pa kad ti zatreba bolje promeniš ga zajedno sa pločom, možda čak i cena i7 7700 padne do tada.
 
Pozovi i pokusaj da porucis ;)
A i da uspes, razlika za athlon i b350 je 20e, za gore pomenuto. Sad da li je to nekome logicno ili ne, to je druga stvar, jedino sto je bitno je bang for the buck, posebno u budget gaming segmentu.
 
Poslednja izmena:
Znači, po tebi je bolje uzeti za više para solidno sporiji procesor?
 
Meni je logicnije uzeti fx6300/8300 i 970 plocu nego pentium ili taj athlon i da se igram posle upgrade'a. 90% ljudi nikad ne odradi kasnije taj upgrade.
 
Zezas? Pa po ceni tih FX-ova i 970 se uzima R3 i B350.

FX furune nemaju sta da traze u 2017/2018 sezoni, osim kao upgrade matorim Athlon/Phenom masinama po polovnoj prijateljskoj ceni.
 
FX nema dovoljno snage za značajan broj naslova, pogotovo MMO-a, skoro je beskoristan u GW2 npr. Ali slažem se da 90% ljudi nikada ne odradi kasnije taj upgrade, već menja celu platformu, pogotovo kod budžet varijanti.
 
Šta ne baš? G4560 je po svim ovim testovima bolji u MT, a značajno bolji u ST od klokovanog Athlon-a 950.
 
Poslednja izmena od urednika:
Al opet, u igrama daju dosta slicne rezultate.

Interesantan procesor, mada bi bilo mnogo bolje da je neki 2/4 Ryzen APU.
 
Ovo je po svemu sudeći prepakovani stari Athlon, nema govora o sličnim rezultatima.
 
Pa u svim testovima koje sam gledao daje iste rezultate kao Pentium(u novijim igrama).
Ceka se test DF-a i ozbiljnijih stranica da bismo videli sta i kako.
 
Pa tad ćeš i da vidiš. ( :

Zapitaj se koliko je realno da se zaostala Bulldozer arhitektura prepakuje za AM4 platformu i dobiju preformanse KL-a, znači praktično možda i bolje od Ryzen-a.
 
I meni nadrealno zvuci da osakaceni buldozer i za module i za kes moze da se nosi sa prakticno i3 koji je istresao u igrama i FX-8350 a kamoli X4 845.
 
Nazad
Vrh Dno