Šta je novo?

Telefon 200-250€ za muziku

BigToni

Cenjen
Učlanjen(a)
28.07.2012
Poruke
115
Poena
170
Pozdrav svima, zanima me koji bi telefon bio dobar za muzičku reprodukciju flac/mp3?Trenutno koristim P9 lite i on se ne može pohvaliti posebnim kvalitetom zvuka. Znam da Ajfoni imaju dobar audio čip i razmišljao sam se o kupovini SE modela, ali me takođe zanima koji od Androida u ovom cenovnom rangu može da se pohvali kvalitetnim i glasnim zvukom. Hvala unapred
 
Mozda je nesto stariji telefon, ali moj Alcatel Idol 3 mini ima odlican zvuk, JBL je tu umesao prste. :cool: Stereo zvucnici su najbolji koje sam na telefonu cuo, bolji su i od zvucnika na mnogim laptopovima. In-ear slusalice koje dolaze uz njega takodje nose potpis JBL-a, daju jako dobar zvuk.
Ostatak hardvera je pomalo slabasan za danasnje pojmove, ali mu je zato i cena daleko ispod tvog budzeta. ;-)
 
Okej, ajde da se ispravim malo. Pre ovoga Huaweia sam koristio Redmi Note i smatram da je imao za klasu bolji zvuk. Što se telefona tiče, ne bih se vraćao unazad, tako da me zanimaju isključivo jači modeli, zvuk mi je bitna stavka, ali ne toliko da ću žrtvovati sve ostale funkcije. V20 mi za sada prelazi budžet, mada video sam nove sa "divljom" garancijom za oko 330€. Iskren da budem ne bih baš kupovao zaseban telefon i nosio ga samo zbog muzike (Idol 3). Da li neko ima iskustva sa Iphone-om? Kako su se Samsunzi pokazali? I šta je sa Sonijem koji je u prošlosti bio prepoznatljiv baš po kvalitetu zvuka?
 
Na tvom mestu ipak bih razmislio o posebnom uređaju za muziku - FiiO X1-II je znatno ispod tvog budžeta a sigurno dere nabrojane telefone. Da ne pričamo o X3-II koji je ~200e trenutno i može da služi i kao desktop DAC.:)
 
Fiio uređaj služiće godinama za razliku od mobilnog, ne razmišljaš o bateriji , ne razmišljaš o raznim ekvilajzerima specijalnim efektim , samo pustiš i voziš
 
@peja
A koliko je neki minimum sto se kvaliteta bubica tice potreban da bi se iskoristile mogucnosti tog plejera ? Planiram da uzmem SoundMagic E10C, kad ih nadjem, cini mi se da je taj FiiO mozda overkill ?
 
Ako si zadovoljan telefonom i želiš da prođeš sa manjom investicijom, možeš da dokupiš pojačalo, takođe ti ostaje za svaki drugi telefon koji gura slabo na izlazu:
https://www.amazon.com/FiiO-A1-Silver-Portable-Headphone/dp/B01CPUVPEM
https://www.amazon.com/FiiO-A1-Silver-Portable-Headphone/dp/B01CPUVPEM
Ima i kod nas na KP da se uzme...

iP SE odličan mali zaokružen uređaj, sve dobijaš u jednom, odličnu kameru, zvuk na slušalicama, bateriju, sve si zaokružio u jednom telefonu. Mana je svakako mali displej i što su oni u svađi sa flac formatom koje si naveo da koristiš, lično ne bih mogao više na tu dijagonalu, ako ti odgovara dijagonala i konvertovanje flac (mislim da iTunes sve odradi) uzimaj, ako ne onda pojačalo. Samsung S6 i ostali su odlični sa jačinom, to i dobre sluške je odlična kombinacija, ali računaj da je to polovan telefon sa slabom baterijom, svakako odličan dipslej, zvuk, kamera. LG V20 ovde hvale, ne znam, LG se nije proslavio crkavanjem raznih modela, nisam čuo taj V20, trebao bi neko ko je koristio još neke bolje telefoe da uporedi taj V20. Što se tiče SoundMagic E10, lično nisam bio zadovoljan sa njima, bile su slabe (valjda su bile original, kupio ovde na forumu), Sennheiser CX 300 II ih je drao u svakom pogledu, koje bih ti pre preporučio.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
@peja
A koliko je neki minimum sto se kvaliteta bubica tice potreban da bi se iskoristile mogucnosti tog plejera ? Planiram da uzmem SoundMagic E10C, kad ih nadjem, cini mi se da je taj FiiO mozda overkill ?

Dobro bi legle E10C na X1-II, sad da li bi bilo baš 100% iskorišćenje kvaliteta zvuka teško je reći bez poređenja sa nekim skupljim, ali ne verujem da bi bio nešto bitno zakinut.
Imaš i jeftiniji FiiO M3, mislim da bi ti i on bio puna kapa.
 
Pozdrav svima, zanima me koji bi telefon bio dobar za muzičku reprodukciju flac/mp3?Trenutno koristim P9 lite i on se ne može pohvaliti posebnim kvalitetom zvuka. Znam da Ajfoni imaju dobar audio čip i razmišljao sam se o kupovini SE modela, ali me takođe zanima koji od Androida u ovom cenovnom rangu može da se pohvali kvalitetnim i glasnim zvukom. Hvala unapred

Ako ti ne smeta 4'' displej slobodno mozes da predjes na SE, odlican kompakt telefon sa audio kvalitetom koji je u samom vrhu na trzistu (mada jacina izlaza/zvuka nije u samom vrhu ponude ali svakako vise nego dovoljna za bubice)

Od ostalih Androida, za taj novac, tu su jos polovnjaci - S7, htc 10 a od novih LG V20 (verovatno najbolji kada je audio kvalitet u pitanju).
Za sony garantujem odlican kvalitet zvuka ali oni iz nekog razloga ''zakljucavaju AMP'' na vecini modela pa je jacina zvuka u okviru proseka i iza htc-a/ajfona/LG V serije i Samsung Galaxy/Note, optimalna za in-ear slusalice, najcesce nedovoljna za over-ear iznad 50 oma.
Za Z seriju obicno postoje modovi na XDA koji otkljucavaju pojacalo i prema recima korisnika (i sa bench-a) zvuk je malo glasniji cak i od ajfona/htc ili bar u rangu sa njima, uz odlican kvalitet ali to je vec xda egzibicija koju vecina nece odraditi.
Iz nekog razloga jedino XA1 i XA1 ultra imaju fabricki ''odvrnut'' zvuk (1.16V izlaz) dok su po kvalitetu svakako bar malo iza flaship Z/XZ serije.

Inace, peja je napisao odlican prelog - kupovina FiiO plejera je najbolje resenje.
X1 II je zvucno provereno dobar samo sto ne znam da li su resili softverske probleme koje je taj model imao:
https://www.head-fi.org/showcase/fiio-x1-ii-high-resolution-lossless-music-player-2nd-generation-silver.21852/reviews
https://www.head-fi.org/threads/fiio-x1-ii-2nd-gen-w-bluetooth.819817/page-2

X3 II je bolji uredjaj i bolja kupovina, samo treba sacekati da se u domacim prodavnicama pojavi X3 III i cena MK2 verzije ce sigurno biti snizena na nekih 20-22k din.
https://www.head-fi.org/threads/the-fiio-x3-2nd-gen-ex-x3k-x3ii-thread-192k-24b-cs4398-native-dsd-usb-dac-with-lo-and-inline-remote.743704/
https://www.head-fi.org/showcase/fiio-x3-2nd-gen-ultraportable-hi-res-dap.20614/

A postoji i jos par opcija - kupovina malih, eksternih AMP ili DAC/AMP uredjaja koji se povezuju sa telefonom i vrse AMP ili DAC/AMP funkciju, neki od njih su velicine manjeg smartfona pa nosenje moze da smara i narusava egonomiju mada ima i modela koji su velicine manjeg usb flash-a.
 
Poslednja izmena:
Sačekaću da izađe Iphone 8/8s, da malo padnu cene. FiiO, koliko vidim odlični uređaji, ali pucam na što minimalnije i praktičnije, tako da bi mi je to pomalo nepraktično za nošenje, pošto telefon koristim za muziku kada nisam kod kuće...
V20 i SE su u opticaju. V20 deluje kao bolja kupovina za tih nekih 320E, dok je SE manji i kompaktniji i cena će mu uskoro pasti s tim da je ekran mali i bojim se da mi neće odgovarati. Neko još neki predlog?
 
Nazad
Vrh Dno