Šta je novo?

Nokia 3

dejan87dex

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
16.12.2007
Poruke
11,779
Poena
580
Body: Metal frame, polycarbonate non-removable back, Corning Gorilla Glass on the front
Screen: 5" IPS LCD, 720p resolution, 294ppi
Chipset: Mediatek MT6737, Quad-core 1.3Ghz Cortex-A53 CPU; Mali-T720MP1 GPU
Camera: 8 MP, f/2.0, 1.12 um pixel size, autofocus; 720p @ 30 fps video capture
Selfie cam: 8 MP, f/2.0, 1.12 um pixel size, 84-degree field-of-view, autofocus; 720p @ 30 fps video capture
OS: Android 7.0 (Nougat)
Memory: 16GB of built-in, expandable storage (dedicated microSD slot), 2GB of RAM
Connectivity: Dual-SIM (optional); 4G LTE Cat.4 (150Mbps down/ 75Mbps up); Dual-Band Wi-Fi a/b/g/n; Bluetooth 4.0; GPS, A-GPS; FM radio; NFC
Battery: 2,650 mAh non-removable battery


Nokia-3-Beautyshot-all.png

 
Obecali su i da OREO stize na sve dosadasnje Nokije.
 
Naravno , rekli su do kraja godine da ce na sva cetiri modela doneti Oreo. Cak i na google blogu se pominje hmd po tom pitanju.
 
Ja sam drzao u ruci pre neki dan nokiu 3. Kvalitet izrade na jako visokom nivou za tu klasu telefona. Steta za taj MTK procesor
 
Brat je uzeo Nokiu 3 preko Vipa pre neki dan.

Telefonce me je prijatno iznenadilo, radi sasvim pristojno i deluje cvrsto.
Definitivno bolji izbor od Huawei Y5 II i ostalih low-end telefona koji su bili u ponudi.
 
Brat je uzeo Nokiu 3 preko Vipa pre neki dan.

Telefonce me je prijatno iznenadilo, radi sasvim pristojno i deluje cvrsto.
Definitivno bolji izbor od Huawei Y5 II i ostalih low-end telefona koji su bili u ponudi.
ijuuu kako si dopustio sa uzme kinesku nokiu [emoji23]

Testiraju oreo na n8 moguce da ce usskoro i update za ostale modele, cim su izbacili betu znaci blizu je to, mesec max dva...

https://nokiapoweruser.com/hmd-teases-android-oreo-update-nokia-8-images-beta/

bedak u celoj ovoj prici oko ovij nokia je bl unlock i root, nokia se namerno pravi luda, izgleda nista od toga.
 
Jel normalno da za dozvole(za kameru, kontakte itd.) mora da se ide u opcije da bi se dao pristup?

Kad iskoci prozor i kaze da app ne moze da radi bez kamere npr., nema opcije tu da se klikne Allow, nego mora u Settings?
 
Jel normalno da za dozvole(za kameru, kontakte itd.) mora da se ide u opcije da bi se dao pristup?

Kad iskoci prozor i kaze da app ne moze da radi bez kamere npr., nema opcije tu da se klikne Allow, nego mora u Settings?
Iskljuci joj sve dozvole , zatvori app i pokreni je, mora da izbaci ovako...

b3808b9b4d0aea2bbce987acbf38dd52.jpg
 
Mora da je on isao na Deny/Zabrani prvi put kad je otvorio aplikacije, Skype i Messenger su u pitanju.

Nemam telefon pri ruci da bih probao da skinem neku app koja zahteva dozvolu za nesto.
 
Poslednja izmena:
Jel postoji mogucnost da se otkljuca drugi sim na telenorovoj n3?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
jel ima neko ovaj mobitel?

zanima me kako radi surfanje i facebook, koliko baterija izgura, jeli baš toliko spor kao što ga kude po recenzijama, za koliko se baterija napuni, kakva je realno kamera?
 
Ja sam ga uzeo ženi. Telefon je mnogo lepši uživo nego na slikama (beli). Oseti se da je sporiji u odnosu na P10 Lite al ništa zbog čega bi čupao kosu.
Redovno ga ažuriraju, bila su dva updatea odma na startu. Taj mtk procesor sam imao već na dva kineza i meni je za surf dovoljan a jako je štedljiv pa i baterija fino drži. Za igre nije, one lagane lepo rade. Kamera sam mislio da će biti krš ali je sasvim ok, tek nešto lošija u odnosu na p10 lite
Ima dosta gluposti od aplikacija koje kad onemogućiš telelefon poleti.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Moj ćale uzeo, čačkao sam ga malo i iznenadio me prijatno. Mnogo lepši uživo i baš lepo leži u ruci. Što se performansi tiče za sve je sasvim ok osim za igrice, čak i one manje zahtevne ne rade lepo. Najveće iznenađenje je bio softver. Došao je sa avgustovskom zakrpom i 5 minuta nakon paljenja mi ponudio update na novembarski security patch što 90% flagship uredjaja još uvek nema. Kamera ništa specijalno. Prednja je korektna i više mi se svidela od zadnje. Bateriju nisam imao prilike da testiram, ali po onome što sam koristio biće dovoljna za dan normalne upotrebe.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
osoba za koju razmišljam da ga uzmem ne igra igrice, bitno je kako rade ove standardne aplikacije (viber, facebook, instagram, news portali, zatim mape s navigacijom), da li je tu spor?

da li je zadnje ažuriranje androida nešto sredilo/pokvarilo (jer out of box dolazi sa 7.0 verzijom)?
 
Nije ako koristi pojedinačno svaku aplikaciju, ali je preslab za bilo kakav multitasking. Po zvaničnoj ceni ovde to je baš slab hardware. Jedino ako uspeš da ga nađeš za manje para. Realno najviše plaćaš ime jer za te pare može da se uzme mnogo jači telefon od Nokia 3.
 
Ja sam naručio jedan na Black Friday akciji za 100e, deluje mi kao ok kupovina za te pare. Valjda ću imati priliku da isprobam malo pre nego što ode dalje.
 
Da li je neko imao problema sa mobilnim internetom na dual SIM modelu? Sestra ima telefon i kada joj podesim parametre internet proradi i posle pola dana, dan nece da radi.
 
Malo sam isprobavao sinoć Nokiju, i prvi utisci su prilično pozitivni. Izrada odlična, lepo i lagano kućište, metalni okvir i tamno plava boja koja mu odlično leži. Velika razlika u odnosu na L820 i L735 komplet plastikanere, i stvarno dobar utisak za osnovni model. Meni doduše ne toliko bitno, ja telefone nosim u masivnim oklopima, pa bi mi prvenstveno nezgodno bilo nalaženje adekvatne zaštite za zakrivljeno prednje staklo. U startu, dok se sistem i aplikacije nisu apdejtovali je bio spor, posle se situacija značajno popravila, i utisak je da je sasvim solidan u radu, (po principu koliko para toliko muzike, razumljivo). Sistem je čist, skoro nikakvu razliku nisam primetio u odnosu na Nexusa, nešto sitno Google bloatware, i to je sve. Prijatno iznenađenje je Google Wallpaper app, nisam ni znao da postoji, godinama nisam menjao pozadine na telefonima, a ovde ima lep izbor. Ekranom nisam zadovoljan, ispran LCD sa niskim default osvetljenjem, posebno primetno posle prelaska sa Amoled. Toliko za prvo javljanje.
 
Malo sam isprobavao sinoć Nokiju, i prvi utisci su prilično pozitivni. Izrada odlična, lepo i lagano kućište, metalni okvir i tamno plava boja koja mu odlično leži. Velika razlika u odnosu na L820 i L735 komplet plastikanere, i stvarno dobar utisak za osnovni model. Meni doduše ne toliko bitno, ja telefone nosim u masivnim oklopima, pa bi mi prvenstveno nezgodno bilo nalaženje adekvatne zaštite za zakrivljeno prednje staklo. U startu, dok se sistem i aplikacije nisu apdejtovali je bio spor, posle se situacija značajno popravila, i utisak je da je sasvim solidan u radu, (po principu koliko para toliko muzike, razumljivo). Sistem je čist, skoro nikakvu razliku nisam primetio u odnosu na Nexusa, nešto sitno Google bloatware, i to je sve. Prijatno iznenađenje je Google Wallpaper app, nisam ni znao da postoji, godinama nisam menjao pozadine na telefonima, a ovde ima lep izbor. Ekranom nisam zadovoljan, ispran LCD sa niskim default osvetljenjem, posebno primetno posle prelaska sa Amoled. Toliko za prvo javljanje.

koliko baterija traje i kako rade one zahtevnije aplikacije na njoj (facebook, instagram, mape, viber, vesti i sl.)?

čitao sam da se jako sporo puni?
 
Punjač je 1A pa mora sporo da puni, nekih 3 sata verovatno, nisam ga ni otpakovao.
Videću da instaliram nešto od pomenutog, Fb, Instagram i sl. pa da vidim kako rade.
Za bateriju nisam merodavan, ne koristim telefon, samo sam ga malo isprobao, sim karticu npr. nisam ni ubacio.
 
Punjač je 1A pa mora sporo da puni, nekih 3 sata verovatno, nisam ga ni otpakovao.
Videću da instaliram nešto od pomenutog, Fb, Instagram i sl. pa da vidim kako rade.
Za bateriju nisam merodavan, ne koristim telefon, samo sam ga malo isprobao, sim karticu npr. nisam ni ubacio.

i jesi li stigao isprobati?

bio je juče/prekjuče još jedan apdejt koji dodatno poboljšava performanse.
 
Nisam imao vremena da se igram, a Nokia ide za dan-dva...
 
kakve su ono priče po gsmarena komentarima da se ekran ne pali ako stiže dolazni poziv ili poruka, ili kad ode u sleep, već ostane zatamnjen?

obično trollanje ili šta je u pitanju?
 
Nokia 3 i Nokia 5 su 90% identicni telefoni a pomenuo sam je zato sto sam je duze cackao (i restartovao i resetovao i blokirao aplikacije i svasta). I pitao sam za RAM memoriju koju ne koriste aplikacije tj. koliko uzme Android a ne koji bolje kesira i koji duze drzi u memoriji pre resetovanja (ili kako vec to zovete kad je aplikacija otvorena ali mora da se ponovo ucitava sadrzaj).

bude slobodno oko 450mb rama, sistem koristi između 1,2 i 1,6gb rama, zavisi kako kad.

inače, telefon je savršeno izrađen, za ekran nikad ne bih rekao da je hd, tako je oštar da ekran ženinog j5 2017 izgleda smešno pored ovog. a tek oleofobski premaz i čitljivost na dnevnom svetlu, odavno nisam bolji telefon po tom pitanju imao, a imao sam svašta (jer relativno često menjam telefone).

najveće dve mane ovog telefona, što nokiji nikako ne mogu oprostiti, su nedostatak osvetljenja kapacitivnih tastera i nedostatak led diode notifikacija.
 
To sam i ja primetio, kao da su sistem optimizovali za Nokiu 6 (ona trosi toliko) pa samo skarabudzili na 5 i 3. Manje-vise svi u klasi (Huawei, Samsung, Motorola) trose manje tj. ostaje vise za aplikacije.
 
To sam i ja primetio, kao da su sistem optimizovali za Nokiu 6 (ona trosi toliko) pa samo skarabudzili na 5 i 3. Manje-vise svi u klasi (Huawei, Samsung, Motorola) trose manje tj. ostaje vise za aplikacije.

Ne zaboravi da su to x64 sistemi na nokiji , bar za N5 i 6 znam. A nokia 5 i 6 imaju isti SOC ...
Samsung low i mid modeli furaju 32bitni android ... tako da pored toga sto jede vise ram memorije x64 tako isto i vise interne memorije (rom) koristi sistem - 7GB je particija za sistem.
 
Nazad
Vrh Dno