Šta je novo?

Nokia 3

J3 i J5 2017 furaju 32bitni android? I Huawei P9 lite, P9 lite mini, Y6 2017, Motorola G5S i E4? Bice pre da su u Nokiji nesto zabrljali.
 
J3 i J5 2017 furaju 32bitni android? I Huawei P9 lite, P9 lite mini, Y6 2017, Motorola G5S i E4? Bice pre da su u Nokiji nesto zabrljali.
Za Samsung znam bar sto se tice J serije da furaju 32bitni os iako je hw x64.
Ne znam sta su po tebi zabrljali , 2GB ram je malo ali radi dobro, nemas u toj klasi sa tim SOC nista bolje.
Svaki mesec redovno security azuriranja , evo i Oreo stize, u odnosu i na jace za sada su itekako ok.

retko kad system zauzima vise od 700MB..

69d6ae607ac223fbce7e123d626ad1f7.jpg
 
Poslednja izmena:
zna li neko kako da postavim da slike, video klipovi i mape idu na sd karticu, a ne na internu memoriju?

u opcijama kamere zaključano mi je da biram memoriju, a kod recimo here mapa imam opciju samo za internu memoriju.
 
zna li neko kako da postavim da slike, video klipovi i mape idu na sd karticu, a ne na internu memoriju?

u opcijama kamere zaključano mi je da biram memoriju, a kod recimo here mapa imam opciju samo za internu memoriju.

Here/Settings/Storage memory pa odaberi Internal ili SD Card ili kako je vec sistem prepoznaje.

Nemas univerzalno resenje gde se sta snima... svaka app ima svoja podesavanja gde da snima fajlove... na internu ili sd karticu.
 
Poslednja izmena:
Here/Settings/Storage memory pa odaberi Internal ili SD Card ili kako je vec sistem prepoznaje.

Nemas univerzalno resenje gde se sta snima... svaka app ima svoja podesavanja gde da snima fajlove... na internu ili sd karticu.

nisi me razumeo, znam ja gde se u npr. here mapama bira memorija, nego sam napisao da nemam opcije za sd u here mapama, nego samo internu nudi. a postavkama kamere, opcije za memoriju su zasivljene (zaključane).
 
nisi me razumeo, znam ja gde se u npr. here mapama bira memorija, nego sam napisao da nemam opcije za sd u here mapama, nego samo internu nudi. a postavkama kamere, opcije za memoriju su zasivljene (zaključane).

Pa sam si kriv --- kada si stavio karticu u telefon imao si dve opcije, da bude kao portable ili internal.

internal - ti je da se sd kartica pridruzi internoj memoriji telefona

portable - da bude nezavisna memorija - externa

use_micro_SD_card_as_internal_storage_in_Android_Marshmallow_2_select_use_as_internal_storage.jpg

Ako nije nista od ovoga sto sam naveo ... onda lepo uzmi karticu spasi podatke sa nje (backup) , formatiraj je - ugasi telefon - ubaci karticu i startuj fon, i izaberi kao portable storage.
Format radi ili na telefonu ili na kompu ili laptopu ... kako god.
 
Poslednja izmena:
Da to je korisna opcija, ali nikad ne bih jeftinu SD karticu koja može lako da crkne koristio kao deo interne memorije.

Inače, zadovoljan sam ovim telefonom koliko čovek može da bude zadovoljan Androidom. :d Mada nisam zahtevan korisnik pa mi ništa i ne treba. Što se memorije tiče, retko dođe 1.5-1.6 GB, uglavnom je na 1.3-1.4 GB. Tako da je 2GB sasvim dovoljno. Čini mi se da mi je Skype Lite memorijski najzahtevnija aplikacija i jedna od onih koje najređe koristim :) Inače, čini mi se da boljim izborom aplikacija (gašenjem Gugl đubreta i instaliranjem kršetnih sa F-Droida) telefon bolje radi. Tj. čini mi se da moja Nokia 3 radi bolje od ženine N5. Znam da je RAM isti, ali on nije usko grlo, a N5 ima bolji CPU. A možda mi samo tako izgleda :D

Što se mapa tiče, pored Here koje su odlične držim i OsmAnd+. Malo je sporije prikazivanje ali imaju gomilu korisnih opcija. A i POI je nekad bolji od onoga što nude Here ili Google (koji sam ugasio)

Inače dvoumio sam se izmđeu N3 i Huawei Y5 (2017). Mislim da je Nokia bolji izbor, posebno što je bila i malo jeftinija. I naravno, ne mogu da podnesem činjenicu da telefon neće dobiti upgrade OS-a, tj. to je ono što me najviše odvraća od Huawei telefona, iako su i oni odlični (bar ono što sam video)
 
Poslednja izmena:
Da to je korisna opcija, ali nikad ne bih jeftinu SD karticu koja može lako da crkne koristio kao deo interne memorije.

Inače, zadovoljan sam ovim telefonom koliko čovek može da bude zadovoljan Androidom. :d Mada nisam zahtevan korisnik pa mi ništa i ne treba. Što se memorije tiče, retko dođe 1.5-1.6 GB, uglavnom je na 1.3-1.4 GB. Tako da je 2GB sasvim dovoljno. Čini mi se da mi je Skype Lite memorijski najzahtevnija aplikacija i jedna od onih koje najređe koristim :) Inače, čini mi se da boljim izborom aplikacija (gašenjem Gugl đubreta i instaliranjem kršetnih sa F-Droida) telefon bolje radi. Tj. čini mi se da moja Nokia 3 radi bolje od ženine N5. Znam da je RAM isti, ali on nije usko grlo, a N5 ima bolji CPU. A možda mi samo tako izgleda :D

Što se mapa tiče, pored Here koje su odlične držim i OsmAnd+. Malo je sporije prikazivanje ali imaju gomilu korisnih opcija. A i POI je nekad bolji od onoga što nude Here ili Google (koji sam ugasio)

Inače dvoumio sam se izmđeu N3 i Huawei Y5 (2017). Mislim da je Nokia bolji izbor, posebno što je bila i malo jeftinija. I naravno, ne mogu da podnesem činjenicu da telefon neće dobiti upgrade OS-a, tj. to je ono što me najviše odvraća od Huawei telefona, iako su i oni odlični (bar ono što sam video)

Daj neku safe listu sta se moze ugasiti od google servisa a da telefon radi normalno ...

Imam i ja par aplikacija sa F droida, ziveo FOSS ;)
 
Calendar, Chrome, Cloud Print, Drive, Duo, Gmail, Google, Google Handwriting Input, Google Indic Keyboard, Google Keyboard, Google Pinyin Input, Google Play Games, Google Play Music, Google Play Newsstand, Google Zhuyin Input, Keep, Maps, Messages, Photos, Youtube :D

Što se ostalih popularnih servisa tiče, našao sam zamenu za Pocket (Wallabag), tako da će i on leteti kad pročitam sve. Mada mana je što besplatan server (framabag) ne čuva fotografije, a drugi (wallabag.it) se plaća. I bez OneNote-a ne mogu još uvek, mada i on me nervira u poslednje vreme, tako da i tu tražim alternativu
 
Pa sam si kriv --- kada si stavio karticu u telefon imao si dve opcije, da bude kao portable ili internal.

internal - ti je da se sd kartica pridruzi internoj memoriji telefona

portable - da bude nezavisna memorija - externa

Pogledajte prilog 243747

Ako nije nista od ovoga sto sam naveo ... onda lepo uzmi karticu spasi podatke sa nje (backup) , formatiraj je - ugasi telefon - ubaci karticu i startuj fon, i izaberi kao portable storage.
Format radi ili na telefonu ili na kompu ili laptopu ... kako god.

ma to je to, bio sam stavio kao internu memoriju, misleći da to opet ne menja toliko stvari (da ću moći birati gde idu slike, klipovi, mape...) ali očigledno ta opcija to ne dopušta. vratio sam na prenosivu i sad je sve onako kako treba da bude.

nego šta bi od onog obećanja da će oreo do kraja (već prošle) godine? :)
 
ma to je to, bio sam stavio kao internu memoriju, misleći da to opet ne menja toliko stvari (da ću moći birati gde idu slike, klipovi, mape...) ali očigledno ta opcija to ne dopušta. vratio sam na prenosivu i sad je sve onako kako treba da bude.

nego šta bi od onog obećanja da će oreo do kraja (već prošle) godine? :)

Omanuli ... ali ocekujem da ce uskoro final build za koji dan.
 
Što se mene tiče, ne moraju baš mnogo da žure, jer uvek ima aplikacija koje nisu 100% spremne za novi OS. Posebno ove sa F-droida koje malo sporije dobijaju update
 
Poslednja izmena:
Za Samsung znam bar sto se tice J serije da furaju 32bitni os iako je hw x64.
Ne znam sta su po tebi zabrljali , 2GB ram je malo ali radi dobro, nemas u toj klasi sa tim SOC nista bolje.
Svaki mesec redovno security azuriranja , evo i Oreo stize, u odnosu i na jace za sada su itekako ok.

retko kad system zauzima vise od 700MB..

69d6ae607ac223fbce7e123d626ad1f7.jpg
Gde ti je to tako detaljno, bas da pogledam sutra kad opet dodju gosti sa Nokiom 3. Ja sam gledao samo ono uopsteno o memoriji, 1.3 zauzeto, 500-600MB slobodno.
 
jučer stigao januarski security patch, 5.1.2018. čekamo taj oreo konačno, nešto baš zapelo.

inače, nikako ne mogu da nađem odgovarajuće zaštitno staklo, juče sam bacio pare za jedno gde ostaje luft po ivicama.
 
stigao februarski security update :)

još samo da malo požure s oreom...
 
Calendar, Chrome, Cloud Print, Drive, Duo, Gmail, Google, Google Handwriting Input, Google Indic Keyboard, Google Keyboard, Google Pinyin Input, Google Play Games, Google Play Music, Google Play Newsstand, Google Zhuyin Input, Keep, Maps, Messages, Photos, Youtube :D

Što se ostalih popularnih servisa tiče, našao sam zamenu za Pocket (Wallabag), tako da će i on leteti kad pročitam sve. Mada mana je što besplatan server (framabag) ne čuva fotografije, a drugi (wallabag.it) se plaća. I bez OneNote-a ne mogu još uvek, mada i on me nervira u poslednje vreme, tako da i tu tražim alternativu


Jel oce servise gasite/deinstalirate kroz sistem ili nekom posebnom aplikacijom?
 
već dve sedmice kako je oreo beta na telefonu, niti jednog jedinog ažuriranja :D, pravo neka dobra beta :D
 
Jel' postoji mogućnost da na ovom telefonu dobijem ono što se kod lumija telefona zvalo "glance screen" ?
 
More li se nokia 3 single sim prekrstiti nekom metodom u dual sim?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Telenor pustio android 8 update

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Stigao i kod mene. Svaka čast HMD-u što su na ovom jeftinom modelu pustili novi OS. Nema dileme, ako već moram da koristim Android, samo Nokia doalzi u obzir. Inače, prvi utisak je da je 8.0 sa korisničkog iskustva korak nazad u odnosu na Nougat, nadam se da će stići i 8.1 i ispraviti neke Guglove gluposti
More li se nokia 3 single sim prekrstiti nekom metodom u dual sim?
Ne
 
Posle update neprocitane notifikacije nisu brojevi nego tackice, kako rešiti ?

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
 
Kakav je zvuk i jačuna zvuka u toku razgovora? Može li poređenje sa nekim telefonim koji ste koristili?
 
Kakav je zvuk i jačuna zvuka u toku razgovora? Može li poređenje sa nekim telefonim koji ste koristili?

to ti ovisi i šta sagovornik ima.

inače je vrlo dobar, nemaš brige.

a sad da nabrajam i poredim sve modele koje sam koristio od 2001 pa naovamo, mislim da nema smisla.
 
Uzeo sam pre 2 dana ovaj telefon,
dosta je dobro urađen.
Staklo je super zaobljeno, prija u radu, i ne mrlja se puno.
Za moje potrebe dovoljno brz.
Oduševilo me je što automatsko osvetljenje reaguje na slajder odvojeno od osvetljenja kada je isključeno adaptivno osvetljenje, pa je moguće lepo podesiti za razliku od nekih ranijih telefona sa samo jednom vrednošću automatike.

Od problema, dva puta mi se zaglupeo kada ga priključim na punjač. Morao sam da restartujem sa power+VolUp. Nisam uspeo posle da sam reprodukujem problem, moguće da se to desi ako je zagrejan pa se onda priključi, ne znam.
Drugi problem, uključio sam danas mobile data i nije hteo da radi, morao sam da restartujem telefon da bi proradilo, to sam još negde pročitao da je neko imao problem, pitanje je da li je rešiv.

Eto telefon je za ove pare od 135e ekstra, osim što utisak kvare gore navedena dva problema.
 
TRISEOLY For Nokia 6 5 3 Case Top Quality Embossed 3D Carved Dragon Phone Back Cover For Nokia 6 5 Nokia 3
http://s.aliexpress.com/BJvIFb2i?fromSns=Copy to Clipboard

Stigao case koji sam porucio bratu pre 20ak dana. Odlican je, lepo lezi u ruci, dugmici odlicni, (subjektivno) lepo izgleda, mozda se nekom nece dopasti zbog malih izbocina na uglovima.
13b62d6246bc1dd746e0432c2dec1755.jpg
Uzeli smo ovaj model.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno