Šta je novo?

Huawei Mate 10/ Mate 10 Pro

Staklo glossy, fp napred... Ruglo...
Po meni izgubljena prepoznatljivost serije mate...
Vidim ja da ce se mate 9 još dugo dugo koristiti :)
O ceni, smešno je i polemisati, ne samo o Huawei, vec o svakom brendu...
Stvarno me zanima kakav će mi biti prvi utisak kad vidim uživo sva tri modela mate serije 10....

Huawei Mediapad M2 10.1 LTE
 
Po meni izgubljena prepoznatljivost serije mate...
+1 i ne samo zbog izgleda vec i ovog pro i lite modela...pa imali su P seriju za to.
Ovako ce sa ovim pro modelom samo da gurnu u senku obican model a pro ce biti preskup ,kao sto je LG uradio sa G6 zbog V30,G6 im vise nije premium uredjaj.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pro ce da bude jedno 1.200e , stvarno je ruzan "obican" , mogao je Huawei ovo i bolje...
 
Ne moze covek da nauci engleski pa to ti je...jedva razumem sta prica


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako nista bar nisu u patikama i majici.[emoji2] ...smaraju ove prezentacije, ubijaju, morace da menjaju koncept prezentovanja, upali su svi u kolotecinu.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Ovom kinezu treba zakonom zabraniti da drži prezentacije.. kakav pakao.

Šteta što su pravili i pro i običan ,pilicari

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Sreca pa imam kontakte sa kinezima, pa ih kapiram...al ovo je cemer.Bajo predstavi ga tamo za vas u Kini, a za globalno dajte nekoga ko nije indijac i ko ume da prica.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Huawei Mate 10

Ali kad je pricao o fingerprintu [emoji23]
Vaj no fejs ajdi? Biks this fastr
 
Poslednja izmena:
[youtube]M8qvDHnWQOE[/youtube]

Izašli svi klipovi na youtube...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ovo su skandalozni modeli..

Običan ima 3.5mm ulaz , ima mesto za sd, IPS displej 2k ,nema ip67 i nema stereo zvučnike(nije još 100% sigurno )

Pro nema 2k ekran ( oled 1080p na tolikoj površini + pentile ) , nema 3.5mm , nema mesto za sd , ali ima ip67 i stereo zvučnike.
Kakva ludost :)

Za pohvalu obe kamere imaju f1.6..
https://m.gsmarena.com/huawei_mate_10_pro_porsche-review-1669.php

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Huawei Mate 10

Bas to,meni ovaj obican deluje kao da su uzeli prototip nekog drugog modela i stavili da bude Mate 10 a da je Mate 10 pro ustvari trebao da bude obican Mate 10. Skroz nepovezane podele u specifikacijama jednog i drugog. Cas mi bolji jedan cas drugi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bila bi fora da google assistant govori kao ovaj CEO Huaweija..[emoji2]

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Cene.

€699 (4GB/64GB) običan (Release October)

€799 (6GB/128GB) pro ( mid November )

Baš mala razlika u ceni pri tome se dobija 6gb i dodatnih 64gb prostora .
čudno

Edit:
The Mate 10 packs a 5.9-inch 1440p LCD not unlike the one on the last-gen Mate 9. It's still a 16:9 ratio panel, but Huawei says the brightness has been boosted by 40% to 730 nits. That's impressive for an LCD, and I can confirm it gets incredibly bright in person. The phone is pretty wide, so it's not very easy to use with one hand. The Mate 10 Pro has a slightly larger 6-inch panel, but it doesn't feel larger. That's because this screen has a taller 18:9 aspect ratio, so the narrower frame makes it easier to handle. This panel is also an OLED, but in the first of several perplexing decisions, the resolution is only 2160x1080—a taller 1080p. The Pro's display looked bright and vibrant to me, but there's also some visible fuzziness from the OLED matrix when you look really closely.

Inside is a Kirin 970 SoC, which Huawei unveiled a few weeks ago. In addition to CPU and GPU cores, this chip has what the company calls a Neural Processing Unit (NPU). It's basically a dedicated piece of silicon for AI on the device. As a result, the Mate 10 includes some interesting AI software features that I'll get into a bit later. There's also 4GB of RAM in the regular Mate 10 and 6GB in the Pro. Both phones are dual-SIM, and both SIM cards can connect to 4G networks. For storage, you've got 64GB in the standard model and 128GB in the Pro. Strangely, the Mate 10 has a microSD card slot, but the Mate 10 Pro does not. Again, why is this called the "Pro?"
Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa i nije tako velika cena za Pro , glupo je sto jedan ima slot drugi ne , ali opet mislim da je dovoljna kombinacija od 6 GB i 128 GB za regularnog korisnika , pogotovo jer ide sad sve na cloude i slicno....meni bi bilo i vise nego dovoljno....
 
Jedini problem koji vidim je taj da će Pro da guraju samo u Kini i USA , eventualno u germaniji( mada možda njima ostave običan i Porsche) Nešto ne verujem da će dolaziti ovde , ali ajde da sačekamo

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije ni ta Germanija na kraj sveta , mislim da ce biti kod nas 'obican' , ali Pro tesko...
 
Bice Pro kod nas

Sent from my ERT-L09 using Tapatalk
 
Cene su skroz ok za danasnje cene po mom nekom misljenju i izabrao bih pre Pro zbog ram-a , ali nema 3.5mm jack :/
 
gsmarena_101.jpg


gsmarena_102.jpg
 
Bas nesto sad gledam i osecanja su mi pomesana. Nikako ne moze da mi se svidi obicni Mate 10. Prednja strana i nekako. Mozda bi i progutao rerardirani fp senzor koji ne znam sta ce tu kad je pozadi prakticnije i lepse. Ali ta glosy ledja deluju bas gadno. Kao U11 ili V30. Pro model bi mogo da prodje u crnoj boji. Opet i ako jr dovoljno 128gb sto nisu ostavili mogucnost prosirenja?
Kinezi poceli uzasno da pilicare. Mate 9 je bio prosle gidine bolji midel nego sad mate 10.
Cena za pro model 800,€. Nije tako strasno u odnosu na konkurenciju. Bice ok kupovina za 6 meseci za oko 500€ :)
Porsche mi je gotivan ali 600€ vise zbog imena i vece interne memorije je gluost dati
 
Poslednja izmena:
Cek cek staklena ledja a nema wireless?
 
Da, nažalost!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Zanimljivi phableti sa ocekivanim cenama. Respect za 4000 mAh baterije u kucistima ovih dimenzija koja uz to imaju i IP67 zastitu, dual kamere + OIS.. zaista kapacitet baterije za pohvalu.
Ipak IP67 ima samo pro model ali svejedno, Mate 10 je malo kompaktnijih dimenzija a takodje ima 4000 mAh.

Vidim da M10 Pro model nema 3.5mm dzek, steta ali jasno je da ce uskoro vecina proizvodjaca preci na nova resenja i da ce se forsirati BT slusalice/LDAC.
 
Poslednja izmena:
Nije valjda da nema wirelles punjenje? Koja poenta staklenih ledja onda? :D
Kakvi nelogicni potezi...
 
Da se brze masti i prlja. I lakse polomi.
 
Koji je ovo poluproizvod u odnosu na N8...

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Iskreno nisam impresioniran.. Interesuje me kako ce se pokazati kamera s'obzirom na f1.6..
Baterija doduse je zmaj..
Jel ima negde antutu test?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Normalno da telefon nije nista posebno,nije ostavio utisak kao prethodni mejtovi,ali zato i kosta ovoliko i zato ce mu cena jako brzo jos pasti. Pogotovo običnom modelu. A ko ne voli staklo za mesec dva ce biti pravi trenutak da uzme Mate 9.
Mislim da sam vec video neke ogrebotine na snimcima sa jutjuba na poleđini,ako ono nije bila neka dlaka zalepljena ili sta vec. Ne uliva mi Huawei i staklo neko poverenje.



Sent from my iPad using Tapatalk
 
Moje neko mišljenje je da je lakše/jeftinije napraviti ip67/ip68 mob ako je od " stakla " . Još ako u tom slučaju izbacis 3.5mm to ti dođe još jeftinije. ( Mate 10 pro )

Da, lepo si video ogrebotine , mislim da se vide na svim klipovima youtubera koji su bili na onoj prezentaciji u NY.

[youtube]xdc7YawPcCc[/youtube]

Makar dolaze sluske u pakovanju :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno