Šta je novo?

Huawei Mate 10/ Mate 10 Pro

Jeste zeznuo sam se ja al sam ga svakako uzeo, i ide na rate, ne dajem nikad toliki kes na telefon. :)



Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Ovako isto daješ keš, i to mnogo više, al ok, barem je na rate :)
 
Hteo sam da kazem kes na kamari :)

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Ako si imao neki fon pre toga i prodao ga, to onda i nije neki veliki keš.. Da obzirom koliko uštediš na npr manjem računu, i ceni fona kod provajdera..

Hawaii Mate 10 Pro
 
Imam nexus 6p koji ide na oglase, za ovaj telefon cu placati 16.5e mesecno vise MTS-u nego do sada, tih 16.5e necu ni osetiti a dobio sam vrhunski telefon, a 500e bih svakako osetio.

I naravno svestan sam da dajem vise para ali meni tako odgovara :)

Btw skinuo u subotu popodne sa punjaca, sad evo vec usli u ponedeljak a baterija na 15% i 6.5 SOTa...

Btw vi sto ga imate duze, da li ga nosite u silikonu ili nekoj zastiti? Mnogo mi je lep i zao mi da ga ruzim sa tim al ne bih ni da ga unakazim za par meseci...

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Zar nisi dobio onu fabricku silikonsku masku? Ja tu koristim.
 
Pa turi u taj fabrički silikon i uživaj

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Da li neko moze da mi kaze, da li se Mate 10 Pro puno greje? Hteo bih da menjam P20, posto se puno greje pri punjenju i malo vecem opterecenju. Na antutu stres testu mi izbio do 47°C sto i nije normalno.
 
Ne greje se.
 
Mini review mate 10 pro 6/128gb, imao ga nekih 10ak dana.

Inače preferiram iOS, prije ovog sam koristio 7+, pa možda usporedba neka.

Baterija, u usporedbi sa 7+ možda su identične, bar ono dnevna upotreba moja, čitav dan izdrži i jedna i druga intezivnog korištenja, opet mislim da je ovo jako dobra baterija
s obzirom da na androidu nisam baš bio najzadovoljniji s baterijom inače, i jedna stvar bar po meni kada probam iOS poslje androida je taj stand by time.

Kamera, meni nije nešto, nisam neki da previše slikam, većina slika po meni je bila na početku takva da sam nakon već okinutih slika morao tražiti šta je ovo upaljeno pa su face izgledale kao nakarminane, ili je neki filter bio upaljen, kao neki beauty efekt se dodaje, pogasio sam to, slike su ok,al ništa posebno. portrait mode po meni mnogo bolji na iphone 7+.

Čistač otiska prsta, mnogo brži i bolji od iphoneovog, iako više volim da je naprijed. Update-om dobio i face unlock, po danu radi odlično.

Perfomanse, nisam osjetio nekog štucanja u radu, fino radi, nisam nekog laga osjetio, iako sam odmah nova launcher stavio, otvara sve instantno, iako ne drži previše otvoreno po deafaultu u memoriji. Isto što mi se ne sviđa što notifikacijama nemogu manipultirati s lockscreena, ili ja to nisam znao namjestiti kako treba ili nemam pojma. Ono kucanje po ekranu za screenshot je vrh, ono svaki proizvođač treba uvesti.

Telefon jako ljepo leži u ruci, koristio sam ga sa onom maskicom što dođe u pakovanju, ova veličina mi je mnogo bolje ležala u ruci od iphone 7+, plus ova mocca brown boja mi je ono pravo pro, daje neki poslovni profinjeni izgled telefonu, neam pojma :D

Rješio sam ga se za iste pare koje sam ga uzeo (oko 450€) htio sam da ga probam, no ipak ću nešto drugo, iphone kamera me razmazila, tako da sada gonjam 8+, iako je izletio pixel2 xl (nema našu garanciju, al je telefon korišten manje od mjesec dana 128GB) za istu cjenu, no strah me uzeti tako skup telefon bez garancije, 8+ je ima do 2/2019, pa se mislim šta uzeti sljedeće, geek u meni govori idi na pixela 2 XL, (probaj tu kameru više) al to mi je jedino uz stock android dobro na ovom telefonu, i nema ih mnogo, gledam masu pixel 1 ima po oglasima nakon update-a ne radi mikrofon i sl, koda gledam potrefit će me tako nešto.
 
Poslednja izmena:
Mini review mate 10 pro 6/128gb, imao ga nekih 10ak dana.

Inače preferiram iOS, prije ovog sam koristio 7+, pa možda usporedba neka.

Baterija, u usporedbi sa 7+ možda su identične, bar ono dnevna upotreba moja, čitav dan izdrži i jedna i druga intezivnog korištenja, opet mislim da je ovo jako dobra baterija
s obzirom da na androidu nisam baš bio najzadovoljniji s baterijom inače, i jedna stvar bar po meni kada probam iOS poslje androida je taj stand by time.

Kamera, meni nije nešto, nisam neki da previše slikam, većina slika po meni je bila na početku takva da sam nakon već okinutih slika morao tražiti šta je ovo upaljeno pa su face izgledale kao nakarminane, ili je neki filter bio upaljen, kao neki beauty efekt se dodaje, pogasio sam to, slike su ok,al ništa posebno. portrait mode po meni mnogo bolji na iphone 7+.

Čistač otiska prsta, mnogo brži i bolji od iphoneovog, iako više volim da je naprijed. Update-om dobio i face unlock, po danu radi odlično.

Perfomanse, nisam osjetio nekog štucanja u radu, fino radi, nisam nekog laga osjetio, iako sam odmah nova launcher stavio, otvara sve instantno, iako ne drži previše otvoreno po deafaultu u memoriji. Isto što mi se ne sviđa što notifikacijama nemogu manipultirati s lockscreena, ili ja to nisam znao namjestiti kako treba ili nemam pojma. Ono kucanje po ekranu za screenshot je vrh, ono svaki proizvođač treba uvesti.

Telefon jako ljepo leži u ruci, koristio sam ga sa onom maskicom što dođe u pakovanju, ova veličina mi je mnogo bolje ležala u ruci od iphone 7+, plus ova mocca brown boja mi je ono pravo pro, daje neki poslovni profinjeni izgled telefonu, neam pojma :D

Rješio sam ga se za iste pare koje sam ga uzeo (oko 450€) htio sam da ga probam, no ipak ću nešto drugo, iphone kamera me razmazila, tako da sada gonjam 8+, iako je izletio pixel2 xl (nema našu garanciju, al je telefon korišten manje od mjesec dana 128GB) za istu cjenu, no strah me uzeti tako skup telefon bez garancije, 8+ je ima do 2/2019, pa se mislim šta uzeti sljedeće, geek u meni govori idi na pixela 2 XL, (probaj tu kameru više) al to mi je jedino uz stock android dobro na ovom telefonu, i nema ih mnogo, gledam masu pixel 1 ima po oglasima nakon update-a ne radi mikrofon i sl, koda gledam potrefit će me tako nešto.
Koliko para taj 2 xl 128gb? Nov, korišćen?
Edit: vidim da je korišćen mesec dana, ali me i dalje interesuje cena [emoji16]
Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mislim da nisi u pravu za kemeru. Ne znam sta si izukljucivao. Ali kamera je bolja nego na IP7+. Pogotovu u lowlight.
Baterija bi isto trebala da bude bolja od ip7+ za oko 20%.
 
Zanimljiv problem imam. Kada me neko nazove prvi put ne čuje me ništa. Nazove me odmah posle sve normalno.

Jel se desilo još nekome?

Sumnjam da je konektovanje preko bluetootha sa androidom u kolima napravilo neku konfuziju...
 
Nije mi se nikada desilo, a Bluetooth je non stop uključen zbog smart watch-a.

Huawei Mate 10 Pro
 
Stigao mi je OTA update 8.0.0.142 na BLA-L09 imam zapasanje da je zvuk losiji nego ranije. Kao da su zamenili dublje bas tonove sa visokim tonovima. Ovo se javlja pri pojacavanju od 80 do 100 % Pre ovoga sam imao negde treci po redu update mozda 8.0.0.127. Da li je neko primetio promenu zvuka? Kako je najlakse raditi downgrade firmware?
 
Bio sam odusevljen sa zvukom, slusanjem muzike ovih mesec dana, i onda ti dodje unapredjenje softvera i donese ti nesto losije sto ti je bilo mnogo dobro. Mislim da bih probao downgrade. Jos primecujem i da se baterija trosi brze, dane sam zavrsavao sa 40-30%, a ova dva dana sa 20-15%
 
Izgleda Huawei krenuo da uči od Samsunga :D :(

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Taj GPU turbo je marketing trik. Kakav crni turbo sa mali GPU :) jedino ako ljudi hoće da istroše 50% baterije za 30min igranja neke igre
 
Uspeo sam konacno da nadjem verziju gcam koja ne krashuje. Dobro jedino krashuje ako radi blic. Sve ostalo radi ok. prednja i zadnja kamera. Fotografije vuku na plavu boju, moze donekle da se ispravi obradom, jedino makro mod daje korektne boje. Prednja kamera isto fotografije vuku na plavu boju, i slika izgleda kao kroz maglu, ali ne krasuje aplikaciju kao neke ranije verzije.
Da li neko ima neku gcam aplikaciju a da daje normalne fotke, tj korektne boje.?

Ja sam nasao ovaj gcam radi ok, jedino mislim da opticka stabilizacija i xdr ne rade. Nisam primetio da ide na plavo. Dopada mi se jer mogu da iazberem 16:9 format koji kod stock kamera aplikacije nije moguce izabrati.

https://www.google.rs/amp/s/forum.xda-developers.com/p10/themes/google-camera-kirin-t3771927/amp/
 
Huawei je totalno pomahnitao.
"To provide better user experience and avoid issues caused by ROM flashing, the unlock code application service will be stopped for all products launched after 2018-5-24. For products released prior to this date, the service will be stopped 60 days after this announcement. Thank you for your understanding. We will continue to provide you with quality services."

Radio bih root telefona, negde sam procitao da unlock bootloader nije potreban za rutovanje vec za postavljanje custom rom sto meni nije potrebno. Spominje se neki king root. Da li je neko radio takvo rutovanje?
 
Radio bih root telefona, negde sam procitao da unlock bootloader nije potreban za rutovanje vec za postavljanje custom rom sto meni nije potrebno. Spominje se neki king root. Da li je neko radio takvo rutovanje?

King root je glupost, prilikom rutovanja ubacuje neke svoje bloatware aplikacije, a i u velikom broju slucajeva i ne uspe da rutuje tel. kad su u pitanju novije verzije androida...
Probaj da rutujes sa FHMate10Tool.
 
Taj GPU turbo je marketing trik. Kakav crni turbo sa mali GPU :) jedino ako ljudi hoće da istroše 50% baterije za 30min igranja neke igre

Pa dok ne stigne i ne probamo ga nećemo znati da li uopšte radi nešto od toga, inače daleko mi je zanimljiviji ovaj mod snimanja od 960 fps-a
 
Koliko para taj 2 xl 128gb? Nov, korišćen?
Edit: vidim da je korišćen mesec dana, ali me i dalje interesuje cena [emoji16]
Sent from my A0001 using Tapatalk
550€, doduše ovo je oglas iz BIH.

Mislim da nisi u pravu za kemeru. Ne znam sta si izukljucivao. Ali kamera je bolja nego na IP7+. Pogotovu u lowlight.
Baterija bi isto trebala da bude bolja od ip7+ za oko 20%.

Za mene, fotografije su bolje na iphone-u, ono uperi i okini, ali opet kažem, nisam neki oko fotografije znalac, mom oku su ljepše.
Što se baterije tiče, i dalje stojim za iphone 7+ da po mom korištenju baterija otprilike isto traje. Sad da sam gledao filmove, igrao igre, ili koristio navigacije, možda bi bilo totalno drugačije mišljenje.
 
Za 550 eur-a pixel 2 xl 128gb ja bih odmah uzeo. Još ako je "panda"...

Uzimaj, probaj pa kad ti se ne dopadne da prodaš meni.

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
nije panda, crni je. ma garancije ima ali neke češke, nebi se zezao s tim, ako mu nešto bude, preskupa je to igračka da nemam validne garancije
 
nije panda, crni je. ma garancije ima ali neke češke, nebi se zezao s tim, ako mu nešto bude, preskupa je to igračka da nemam validne garancije

Za Pixel je svaka garancija u Srbiji virtuelna.
 
Nazad
Vrh Dno