Šta je novo?

Huawei Mate 10/ Mate 10 Pro

Svasta...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Dobio i ja update. Facd unlock radi solidno i brzo
 
Tako je, na auto brightness nema nikakvih problema a ja tako i koristim, ne vidim logiku u ručnom cimanju slajdera tamo vamo non stop.
Jednom sam probao na manual, izašao napolje iz kuće i morao da se vratim unutra da pojačam svetlo jer se napolju ništa nije videlo :)
Non stop? Na svakom telefonu koji sam imao sam držao 60ak % I ne pamtim kada sam menjao. Poenta je da treba da imam izbor da podesim kako želim. Ako podesim a telefon mi sam menja podešavanja, onda to baš i nije pohvalno za proizvođača, da ne budem grub.



Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
60% verujem da peče oči noću, ja bih mozda držao na 20%, onda je to ujutru malo pa bih morao da podignem na 60% i treća stvar je kad izađem na sunce 60% je opet malo i moram da namestim na 100% da bi se nešto videlo. Ne vidim kako nije lakše uključiti auto brightness I pustiti telefon da o tome misli. Ako nešto na ovom telefonu radi super to je automatsko osvetljenje.
 
@ MarcusS

Ne menja već prilagođava svetlost ekrana uslovima spoljnjeg osvetljenja. 60% nije isto uveče u stanu kada je prigušeno veštačko svetlo i preko dana kada je baš jako sunce.
 
E pa dobar dan i ovde
358e8137767ef8e518cce19bac1dd55d.jpg


Sent from...
 
Pozdrav i čestitke na telefonu :)
 
Extra sale, neka te služi!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Eh, sve zaboravim da kažem da je sa update-om kako stvari stoje ispravljen jedan solidno iritirajući bug. Šerovanje screen shot-ova je zakucavalo, tj išlo jako sporo, sada je mnogo fluidnije i radi momentalno. Ranije je slika stajal par sekundi dok ne otvori share opcije i sl.

Ili se to samo meni dešavalo...
 
Imao oba, poprilična prednost na strani huawei-a...videćeš i sam. U početku će da te nerviraju neke stvari, ali kad ispodešavaš i daš mu šansu, gotovo sam siguran da znam ishod. Nova prime obavezno od početka

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Imao oba, poprilična prednost na strani huawei-a...videćeš i sam. U početku će da te nerviraju neke stvari, ali kad ispodešavaš i daš mu šansu, gotovo sam siguran da znam ishod. Nova prime obavezno od početka

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Verujem da ce biti tako. Za sada, dimenzije i ekran su na Samsungu bolji. Barem meni vise odgovara. Baterija za ovih nekoliko sati je svetlosnu godinu bolja na Mate-u

Cestitke i od mene, neka te lepo sluzi.
Hvala, hvala

gde i posto si pazario ako nije tajna,garancija.....?!?
Nije tajna. Na KP 510e iz mts-a 2god garancije
 
Pozdrav drugari, nisam se baš davno javljao u ovoj temi, ali sinoć sam uhvatio malo vremena za prčkanje po telefonu.

ubacim ja twrp i da probam Hyper plus kernel sa xda, međutim počeo tel da se zaglupljuje. . .

pročitam malo temu i kaže promenio Huawei source kod zadnjih romova i nije još ništa objavio :/

Inače sad nakon ubacivanja TWRP-a mislim da ću update da radim preko HuRuUpdater-a

kakva su iskustva ostalih? jel neko probao još neko taj kernel, hurupdater, kakva su vam iskustva?
 
Nisam probao ni jedan kernel, ali sam odradio updejt preko hurupdatera. Sve proslo bez problema.

Imao sam i mali softbrick jer sam pokusao Treble ROM, jer se zakljucao frp ( prilikom podesavanja treble roma, bilo je u nekoj poruci napisano da ako imam google nalog na romu koji je bio pre, da cu morati ponovo da se logujem na google nalog ( tako nesto), ali izgleda da i uz logovanje, frp se zakljuca i telefon ostaje bukvalno bez ikakve mogucnosti za neke instalacije.
Inace ne bi bas preporucio neko preterano igranje sa ovim telefonom, moze se reci da je u rangu Meizu sto se tice unbricka, no chance bez placanja.
 
Pa da, vidim da je Huawei krenuo nešto slično da radi, mislim pre svega što više neće dati da se otključava bootloader a baš zbog toga sam batalio Meizu posle MX4 koji je hardverski bio odličan.

Još nisam pokušao da stavim čist android jer mi se sviđa emui, ali ćemo videti kad mi bude dosadno šta ću da radim.
 
Ja cu bataliti i Mate 10 bas zbog tog bezobrazluka.

Stavio sam treble jer je podrzan za Mate10 , ali nije sve tako jednostavno
vidjam po netu uputstvo za preskakanje tog FRPa kod google-a ali nisam pokusao, misli necu da pokusavam.
 
Malo je komplikovaniji i lakši za brick, pa treba biti oprezan, ali kontam da će se naći rešenje i za to.

Ne ide razvoj custom romova baš tako brzo kako sam se nadao kad sam ga kupio, ali ipak mi je super telefon ima sve što mi treba trenutno.
 
Nisam nesto siguran, vidim i na XDA da ce ga mnogi bataliti. Ja ipak volim da isprobavam razne custom romove.
Mozda je bolja opcija za to neki Honor
 
Eventualno stariji, ovi noviji ce svi da dolaze sa zaključanim bootloaderom. Tako da što se toga tiče sve što prave za kirin 970 (honor v10, 10, mate 10, p20) će moći i na mate 10 zbog treble podrške.

Tako da ja neću moj obični mate 10 još da menjam možda dođe do nekog obrta.

Da dodam, trebalo bi da i mate 10 telefoni dobiju gpu turbo u narednim update-ima.

https://www.gizchina.com/2018/06/07/gpu-turbo-update-huawei-mate-10-series-begins-recruitment/
 
Poslednja izmena:
To da. Zato je bolje sad otkljucati bootloader, pa posle ako bude nesto custom jos bolje.
Sto se tice updejta za GPU, ne ocekujem nista pre nove godine :)
 
Koji SOT gurate na ovom telefonu? Jel se smanjilo vremenom vama sto ga vec imate par meseci? Uz moj paket u MTS-u je sad telefon 200e sto je smesno, ima neko snizenje do kraja juna, a mozda i smanjim paket tj uzmem Omorika 1 tu je 380e... Ne verujem da moze nesto bolje da se uzme sad.
 
Ne znam, ne opterecujem se koliki je SOT. Samo znam da baterija traje i traje :) Bilo je reci da vremenom postaje bolji.
 
Koji SOT gurate na ovom telefonu? Jel se smanjilo vremenom vama sto ga vec imate par meseci? Uz moj paket u MTS-u je sad telefon 200e sto je smesno, ima neko snizenje do kraja juna, a mozda i smanjim paket tj uzmem Omorika 1 tu je 380e... Ne verujem da moze nesto bolje da se uzme sad.

Ukratko, biće ti i više nego dovoljno. Imam par meseci i ništa se ne smanjuje...
 
Koji SOT gurate na ovom telefonu? Jel se smanjilo vremenom vama sto ga vec imate par meseci? Uz moj paket u MTS-u je sad telefon 200e sto je smesno, ima neko snizenje do kraja juna, a mozda i smanjim paket tj uzmem Omorika 1 tu je 380e... Ne verujem da moze nesto bolje da se uzme sad.
Samo znaj da je 45k na 3 godine ugovor, na 2 godine je 57k. Možda znaš, a možda si prevideo.
 
Jeftinije ispada ko ima kesha da kupi iz oglasa i uzme popust na predplatu. Vec ga ima ispod 500e sa 2 god garancije
 
Uvek bilo i biće

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno