Šta je novo?

Huawei Mate 10/ Mate 10 Pro

Pored Mi Max 2, koji mi stoji u potpisu, uvek uporedo koristim i neki flagship.
Najpre sam dugo koristio Huawei P10 Plus 6/128, oko godinu dana.
Nakon toga sam koristio 2 nedelje Huawei Mate 10 Pro 6/128, i zaista sam imao utisak da imam isti telefon, ali bukvalno. Jedino sto mate 10 pro ima bolju autonomiju, i naravno drugi dizajn (izradom nisam zadovoljan). Sve ostalo su apsolutno nijanse, ali to je i sustina modernog doba, male razlike u tehnologiji se skupo naplacuju.
I tako ja posle 2 nedelje utvrdim da nisam razbio monotoniju koju mi je donelo dugo koriscenje p10 plusa.

Sta tada uradim? Uzmem Note 8. Ekran je zaista nesto sto je po mom subjektivnom misljenju 3 koplja iznad ekrana u huawei (bio to ips p10 plus ili amoled mate 10 pro), i to je ono sto me je kupilo, i po meni je samo ta razlika dovoljna da note 8 kosta vise od mate 10 pro.
Sto se kamere tice, sve su to nijanse, rekao bih da note 8 bolje radi portret mod. Na prvi pogled mate 10 pro je nesto bolji u low lightu, ali cesto je previse vestacki peglao low light za moj ukus.

Razmisli ti jos jednom o svemu, @alexva... :)

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@dom да сам те послушао када је било време.Данас одем до Теленора имају оба телефона у свему ми апсолутно више одговара Мате осим наравно једне ствари и наравно на коју ми није одговорено овде.Не могу два Вајбер налога :).Може Воц Ап, Фејсбук али не и Вајбер, Телеграм и остали.Тако да бришем оглас за Мате на моју велику жалост стварно је прелеп телефон и морам да идем на Ноте 8 код којег ово може да се изведе за све апликације које ми требају без проблема.
 
To sa dual app se rešava prilično lagano, ne treba root, samo elementarno poznavanje adb-a.
 
Губи ли се тим гаранција и можеш ли мени као лаику за те ствари у пар црта да објасниш како то да се изведе?
 
Svojevremeno sam gledao ovaj tutorial, s obzirom da je na xda trebalo bi da je legit.

Ne gubi se garancija naravno.
 
Poslednja izmena:
Delim mišljenje...previše bi bilo da padne još za 100e za 2 meseca...mada sa hawajem se nikad ne zna.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Ako ne budes jurio vakum pakovanje za 2 meseca je realno naci telefon manje od mesec dana koriscen sa validnom garancijom za oko 450e ako je nekom hitno mozda i koji € jeftinije. Vakum tesko ispod 500
 
Ne razumem profil ljudi koji ne bi dodali 50e-100e na 450e i uzeli neotpakovan i nekorišćen uredjaj.

Sent from my BAH-L09 using Tapatalk
 
50-100 ali za domacu garanciju
Za madjarsku je glupo dodavati...


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
50-ak € je ok dati za neotpakovan ali 100e je previse ako je tel xo mesec dana star sa garancijom u stanju 10/10. Svako ima svoje razloge
 
Ne smeta mi ako je odpakovan i korišćen mesec-dva, ali onda moram da lično preuzmem i testiram tel pre kupovine. Inače, prvo sam bio zagrejan za lg g6 koji sad može da se nađe na oglasima za 350 sa domaćom garancijom. A pošto sam, verovatno, kao većina ovde koji posećuju ovaj deo foruma, pomalo lud za tehnikom počeo da gledam i nešto skuplje. Tako dođoh do mate 10 pro! Već sam pomerio granicu od 350e na 500e jer mi se čini da taj deo ponude između g6 i mate10 nije ništa bolji od g6 a osetno slabiji od Mate 10pro. Samsung i apple ne uzimam u obzir.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Prešao sa S8 na Mate 10 Pro, i mogu reći da se nisam prevario, zvuk mi je odličan "stereo" znam dosta gledat YouTube pa onda dobro dođe. Baterija također odlična, ekran nije Samsung ali i dalje jako blizu. Kameru još nisam isprobao kako spada. Malo mi nedostaje Google cam posto sam nju manje više stalno koristio na S8 ali dobro to je manje bitno.
Također nije ekran edge tako da mi odlično paše.
Po meni nisam se prevario nimalo
 
Da li može neko ovde ili na PP da mi objasni kako da ubijem one android notifikacije glupave?
 
@MarcusS instaliraj...
d1e4787debf3851585e39c8407592ce4.jpg


Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Ima netko preporuku za weather widget sličan ovom stock na Huawei launcher?

Stavio sam Nova launcher pa moram zamijeniti Huawei-ev posto on ne radi u Nova.
 
Ja koristim Weather Timeline već dugo i dobar je, ima više izvora prognoze i pristojne vidžete.
 
Da li ce se uskoro pojaviti u vip mate 10, jel ima neko informaciju?
 
Mogu reći samo da se ne kajem i dalje što sam prešao sa S8 na Mate. Fluidnost je puno bolja, autofocus kamere radi odlično a na S8 je nekada znao zaštekati (znam garancija to može riješiti ali poslovni mobitel nema vremena za garanciju). Također na S8 sam uvijek morao neke stvari gasit da si produžim bateriju, što ovdje nije slučaj. Jedino što je veći ali dobro to mi ne smeta kad imam velike ruke. Sviđa mi se također kada je u džepu što sam pojača zvuk do kraja kada imam poziv.

Nedostatak mi je što ne mogu proširiti notifikacije na lock screen. To su za sada neke stvari koje sam primijetio.

Point and shoot:
https://flic.kr/p/HC9jNj
 
I tako, danas prvi put u životu 10+ sati sot (uobičajeno korišćenje, još sam fb lite zamenio sa redovnom fb aplikacijom + msg koji daleko više jedu bateriju). Da ne moram da spavam, buljavio bih još jedno sat vr u you tube da probam i 11 da srušim. Definitivno ima nešto do onoga da telefon uči vremenom i popravlja se...znam da bi mi samsung do sada bio 10-15% gori sigurno.

Inače gotovo ceo dan u zatvorenom na wifi (brightness možda 25%) ali i dalje po meni neprikosnoveno...bt podrazumevano on, gearfit 2 nakačen sve vreme.
e54023514384dd7b645ea2b29f7caa9a.jpg
a63af3627e9fc8be07d72ddb16841746.jpg
489628a0cad47304785d69de177faeb0.jpg
5d8d421428d03b0021b3179a20efe291.jpg


Sent from my Mate 10 Pro
 
Da li neko ima problem kad uđe u aplikaciju za poruke da mu se pojavi "UNKNOWN SENDER" blank poruka? Često se to desi, ako uđem u nju i izađem, sama nestane. Na telenoru sam mada sumnjam da je do ooeratera, istu karticu sam koristio i u s8 i u n8.

Sent from my Mate 10 Pro
 
Da li neko ima problem kad uđe u aplikaciju za poruke da mu se pojavi "UNKNOWN SENDER" blank poruka? Često se to desi, ako uđem u nju i izađem, sama nestane. Na telenoru sam mada sumnjam da je do ooeratera, istu karticu sam koristio i u s8 i u n8.

Sent from my Mate 10 Pro
Ako ti je google sms app onda izbrisi poruke ako ih imas u default huawei sms appu i trebalo bi posle da bide sve ok.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Imam ih u defoult huawei sms aplikaciji, samo te taj deo nisam razumeo ;)

Sent from my Mate 10 Pro
 
Kaže da promeniš telefon :d:D
Da ti neko nije poslao flash sms? Nestao je tekst, ako si video, video.
 
Pa sumnjam da bi se u tom slučaju poruka pojavljivala na svakih par dana i vraćala se posle brisanja. Čudno

Sent from my Mate 10 Pro
 
Nazad
Vrh Dno