Šta je novo?

Huawei Mate 10/ Mate 10 Pro

Više puta sam pomenuo ovde da se Huawei ne slaže sa nekim Launcher - ima. Ja sam taj problem rešio da ADW Launcher - om. Probajte ga. Vredi.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Juce sam ponovo poceo da koristim Nova launcher na Mate 10 Pro posle duzeg vremena, i danas mi izbaci notifikaciju nesto kao kriticna greska prouzrokovana nova launcherom, i uninstall .
Obrisao sam Novoi ponovo instalirao. Videt cu da li ce se ponovo pojaviti, pa cu napraviti skrin shot.
Mislim da cu kad se vratim u Srbiju, prodati telefon, odlican je al me nervira ta zatvorenost od strane huaweia, i tezina oko instalacije custom romova. Zato sam batalio Meizu, a izgleda da cu i huawei, i vratiti se starom dobrom xiaomi-u.
Ja kad sam govorio da pucaju custom launcheri na huaweiu kazu nije tako.Uostalom, kazu da se to najvise desava zbog default widgeta za vremensku prognozu koji je aktivan u trenutku postavljanja launchera.
Ako bas hocete da koristite custom launcher moracete da koristite I custom weather widget I onda ne bi trebalo da ima nikakvih problema.

Sent from my Nokia 6
 
Ja nikada ni jedan problem nisam imao na mate 10 sa novom prime. Korostio sam beautiful widgets pro za prognozu i ostalo.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nekoristim default widgete na telefonu, tj ni jedan. Do sad ni jednom nisam imao problema, ali moguce je da je do toga jer sam iz google now prebacio shorcut za wremensku prognozu na home screen nove launchera. Evo sad je koristim ponovo od juce uvece, i sve radi. probat cu ponovo da stavim tu vremensku prognozu sa google now na pocetni ekran.

P.S. Da li je neko probao CarbonROM sa Honor view10 xda foruma? kazu da moze na Mate10Pro.?
 
Poslednja izmena:
Kad se azurira Nova moguce je da pukne tj izadje ae iz aplikacije ali kad udjes ponovo nikakvih problema nema
 
Da, moguce je da je bio razlog azuriranje, jer posle toga sam video notifikaciju da je uspesno odradjen nova updejt.
 
To je razlog. I meni bilo jednom ali posle toga sve u redu kao i pre azuriranja
 
Izluđuje me ovo, ne pomaže onaj app što mi neko, preporučio... Još neka rešenja?

12bc9d7b3b5b53eb8489422557e21cd1.jpg


Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Ja sam provereno sa ovim rešio taj problem...
feff41ac3cdc2dee7799c2be195908ce.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Instalirao sam još onomad, kao da je jedno vreme bilo ok a posle po starom, ne znam da li je do nekih podešavanja.

Prebacio sam sad na "old hiding method".
 
Ma kakvi, ne pomaže ništa. Odlepiću koliko mi ide na q.
 
Meni je to extra na pixelu kako je odrađeno. Ima 20ak stavki u android sistem i za svaku možeš da skloniš notifikaciju. To na mejtu sam sklonio sa pomenutim programom,u suprotnom bi nervni slom dobio.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Pa nije ni isti problem, ovo što ta aplikacija rešava je "running in the background" notifikacija, a ovo što tebi smeta je nešto drugo.
 
Znam i kako se rešava, ugase se chat heads, jel... Da se ne bi zezao sa kojekakvim rešenjima.
 
Koliko vam u proseku potrosi bateriju preko noci? AOD na off. Ostalo ukljuceno (wifi, sinhronizacija mejlova)
 
Retko kad mi ostane telefon noću van punjača, imam ocd da mora biti na 100% ujutru
 
Meni zna da ode i 10% nekad za 7-8 sati. Po meni to je puno s obzirom da AOD nije ukljucen.
 
Ni ja ne koristim AOD, kad sam ulogovan na Fejs i Instagram onda bude oko 4%

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Meni nesto je...e bateriju. Mislim da mi je na Mate 9 bila malo bolja
 
Bas cu proveriti veceras, sa ukljucenim FB i Instagramom.
 
Овај телефон има српски јел' тако? Мислим на мени, тј. оперативни систем.

Јел' има само латиничну верзију српског или и ћириличну?
 
Ima srpski, to znam jer odma preporuci Srpski jezik zbog kartice, ali ja nikad ne koristim Srpski jezik, tako da ne znam da li ima Cirilica. Za tastaturu znam da ima.
 
Meni nesto je...e bateriju. Mislim da mi je na Mate 9 bila malo bolja

Meni osetno bolja, mada je bila ok i na mate 9. Tj odlična. Ja ne znam da ne igram coc i cr, mislim da bi mi trajala pet dana.
 
Evo, u 20i30 baterija 100% videt ću ujutro u 6h kad ustanem koliko je potrošeno. Sve uključeno, fb i instagram.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Ima srpski, to znam jer odma preporuci Srpski jezik zbog kartice, ali ja nikad ne koristim Srpski jezik, tako da ne znam da li ima Cirilica. Za tastaturu znam da ima.

Хвала на одговору. Ипак би' волео знати да ли има и ћириличну верзију система (не мислим само на тастатуру).
 
Dobro jutro. 6h je baterija još uvek na 100% ni sam ne mogu da poverujem. Od 20:30-6h.

@dukicas u promeni jezika, nema srpski cirilica, samo latinica, tako da nema izgleda cirilica

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Taj prvi procenat drži dosta dugo. Možda da probaš kada baterija bude ispod 100% da ostaviš preko noći pa da ujutru vidiš.
 
Ok, večeras ću probati tako

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno