Šta je novo?

Huawei Mate 10/ Mate 10 Pro

Meni se cini da imam neki drain.
Na mate 9 hardver mi je uvek trosio ~50% i softver isto toliko. Na mate 10p je 70:30 u korist softvera.
Screenshot_20180522-201217.jpg
 
Evo kako je kod mene.
Sad sam na 82 posto. Idem da spavam.
Videću ujutro koliko će opasti.
3c9254e3ff22f1de8705b5c5b7a23acb.jpg


Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
78% je sad baterija. Znač 4% od sinoć.
92d1d7fa217744a916a2b24709a4122d.jpg


Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Meni je potrosilo 12% za 8 sati. Mreza mi je doduse slaba ali opet mislim da je previse. Mate 9 mi je isto trosio 3-4% za noc sa istom mrezom. Neka ideja sta bi moglo da izaziva drain? Ono deljenje lokacije sam vec iskljucio ali opet isto
 
I kod mene je mreza slaba, stalno salta izmedju Orange i Bouygues. Ne znam sta bi moglo da ti trosi bateriju. Uvek si koristio Firefox? Koja ti je verzija FWa?
 
Ma jok. Vise koristim chrome. Nego eto malo bio na firefoxu i to ne dugo. Verzija 60.0.1 Probacu veceras da ga stavim na airplan mod pa da vidimo koliko ce pojesti. Ako ne pomaze moracu hard reset da radim *mjau**mjau**mjau*
 
To je verzija Firefox-a 60.0.1 . Koja ti je verzija Firmwarea na telefonu?
 
Ah sorry. Ja mislio za Firefox pitas :D
8.0.0.137(c432)

Eno Mate 9 mi stoji 4-5 dana na wifi bez kartice i sad je na 75% baterije. Znaci trosio 5% za 24h. Sve aplikacije imam kao i na mate 10p
 
Poslednja izmena:
Mozda je nesto do mobilnog interneta, ili mreze. Probaj da stavis karticu u mate 9, ili kao sto kazes stavi na avio mod pa ces videti da li je do mreze.
 
Videcu bas veceras. Mada koliko vidim hard reset ne gine
 
@ROCK a što ne upucas BBS i vidiš šta je razlog cuclanja baterije?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
I meni na note 5, na 2g, potroši par procenata, ali ako ga ostavim na 4g tokom noći, to bude i preko deset. U pitanju je Telekom mreža.

Sent from my SM-N920G using Tapatalk
 
Imaš na xda verziju, mislim da se ne plaća

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Naso sam. Za dosta opcija zahteva root. Videcu sta ce da pokaze
 
Daj mu permisije preko adb-a, radiće sve kao da imaš root. Ima tutorijal na netu kako se radi.
 
Nocas je bio na airplan modu i potrosio mi je samo 1% za 8 sati.veveras cu iskljuciti intenet skroz (wifi, mobilni pa da vidim da li je slaba mreza u pitanju ili nesto vucenetp trosi bateriju
 
Ljudi, jedno pitanje, gde mogu na brzinu da nabavim USB-C -> HDMI, ako sam dobro razumeo, samo mi je to potrebno za desktop mode? Subota uveče krećem na put, pa do tada moram da nabavim...
 
Jao kakvi ste, ajde priznajte lepo da mi je neko pokupio ispred nosa adapter sa KP koji je okačen pre dve nedelje :D
 
Huawei je totalno pomahnitao.
"To provide better user experience and avoid issues caused by ROM flashing, the unlock code application service will be stopped for all products launched after 2018-5-24. For products released prior to this date, the service will be stopped 60 days after this announcement. Thank you for your understanding. We will continue to provide you with quality services."
 
Oni brinu o korisnicima [emoji16]

Znaci poslednji mohikanac je P20 Pro.
 
Izbacivat ce oni jos telefona, ali ce im prodaja znatno opasti, verujem bas zbog toga.
 
Ma kakvi, broj korisnika koji rade unlock bootloadera je smešno mali.
 
Pa bas zato sto nemaju nikakvu podrsku od custom zajednice. Nemaju je bas zbog takvog odnosa prema korisnicima.
 
Ali šta će im? Ta zajednica je mala i nije im ciljna grupa. Mnogo više ima korisnika koji kupe telefon i koriste takav kakav je, mi koji znamo nešto i želimo da čačkamo smo u debeloj manjini.
 
Mislim da bi mnogo povećali prodaju

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Pa ionako se vec placa FunkyHuawei. Kontam da ce tako i biti, nece biti besplatnog otkljucavanja, ali ce biti uz FunkyHuawei.
 
Pa ionako se vec placa FunkyHuawei. Kontam da ce tako i biti, nece biti besplatnog otkljucavanja, ali ce biti uz FunkyHuawei.
Za sada se nista ne placa barem za vecinu Huawei modela. Placaju oni koji brikuju pa nemaju vremena i znanja da sami odglave telefon. A ako neko zeli da plati za obican upgrade ili debrand ili neki custom rom to je njegova stvar ali generalno uputstva za sve to postoje na Xda ili 4pda pa svako.moze sam da odradi.

Sent from my VKY-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno