Šta je novo?

Huawei Mate 10/ Mate 10 Pro

pozz..
vidim da je tema aktivna pa da dam svoj doprinos..
prije par dana presao sa Leeco Le 3 Pro na Mate 10 Pro pa cisto par mojih videnja i usporedbe..

Nisam nikad imao Huawei i mogu reci da sam u globalu zadovoljan, sve je puno bolje nego na Leeco i cini mi se da sam napravio dobar upgrejd ali samo zato jer sam Huawei dobio povoljno preko operatera.. Nikad nebih platio ovaj telefon koliko kosta novi, za pola tog novca se dobiju telefoni koji mu mogu parirat bez problema..
Cak i moj Leeco je izuzev kamera i ekrana rame uz rame s ovim telefonom..
Drugo je sve stvar ukusa, meni je EMUI dobro sjeo jer imam iskustav sa kineskim OS-om, cak je od Leeca OS ajmo rec kopija EMUI-ja..
Nista spektakularno ali sve je tu i radi odicno i ja zadovoljan..
Citao sam iznad da je netko pisao za Kirin da je uvijek hladan i moram rec da je stvarno tako, nemogu vjerovat da se ovaj telefon ne grije uopce u normalnom radu, igrice ne igram..
Nikad ga jos nisam uspio natjerat da se ugrije da se to osjeti na kucistu, fascinantno i vrlo korisno za sve dijelove telefona a posebno ekran..
Baterija je puno iznad prosjeka ali sam naucen na jake baterije pa mi je ovo dolazi pod normalno..

Zakljucaj je da je ovo vrlo dobro zaokruzen telefon i sa onom najavom o Huawei GPU updejtom postat ce vrlo vjerovatno jos bolji..

from my Mate 10 Pro
 
@sasha2511

Daj nam par primera tih duplo jeftinijih a da pružaju isto.

Što se tiče rezolucije, izvinjavam se, mislio sam na 1440p kako sam imao npr na nexusu 6p. Dojam mi je da je slika bila jasnija, oštrija i lepša nego na fullHD telefonima koje sam imao pre i posle.
 
@MarcusS pa recimo Xiaomi Mi8SE, vec spomenuti Leeco Pro 3, Nubia Z17/Lite..
svi oni mogu u trku s njime, naravno nisu toliko zaokruzeni ali to sam i napisao..

from my Mate 10 Pro
 
Kaži da nas svesno zezaš kad kažeš da neki tamo telefončić iz 2016. godine sa Snapdragon 821 procesorom i Adreno 530 grafikom nudi isto kao M10 Pro. Za ZTE Nubia Z17 lite (pošto si napisao Z17/lite) ili Mi8 SE sa Snapdragonom 710 tek ne bih komentarisao, čak ni uzevši u obzir da je Xiaomi model od pre par meseci...

Dude! Let's be serious...

Da ne pominjem nedostatak garancije kod prva dva modela jer ih ovde ne možeš nabaviti legalno preko ovlašćenog uvoznika...
 
Poslednja izmena:
pa ozbiljan sam, imao sam mid-range uredaje imao sam i flagshipove i razlika je samo u cijeni za prosjecnog korisnika..
normalno da nemos usporedit SD 710 sa ovim Kirinom ali koliko ljudi u normalnom radu vidi tu razliku?? jako malo njih..
poanta je bila samo da su ovakvi uredaji preskupi i da se moze dobit slicno mobilno iskustvo sa duplo manje para..
neda mi se natezat sta ima ovaj bolje a sta nema, dao sam svoje misljenje ako ti se ne svida *mjau**mjau**mjau*.. ;)

from my Mate 10 Pro
 
Ako tako gledamo onda ni između jednog uređaja nema nekakve posebne razlike jer "prosečan korisnik" ne vidi neku bitniju razliku u svakodnevnom radu... Naravno, navedeno je daleko od tačnog ali dobro sad, svako ima pravo na svoje mišljenje, pa makar bilo i pogrešno... Naročito ako se prvo napiše "mogu mu parirati bez problema"...
 
Poslednja izmena:
Ako tako gledamo onda ni između jednog uređaja nema nekakve posebne razlike jer "prosečan korisnik" ne vidi neku bitniju razliku u svakodnevnom radu... Naravno, navedeno je daleko od tačnog ali dobro sad, svako ima pravo na svoje mišljenje, pa makar bilo i pogrešno... Naročito ako se prvo napiše "mogu mu parirati bez problema"...
je, mozda sam se krivo izrazio bio prije uglavnom sad si valjda shvatio sta sam htio reci..
da ne trolamo vise temu ne..
odlican je ovo telefon, kamere su me najvise odusevile..


from my Mate 10 Pro
 
Jesu dovoljni i mogu da pariraju ko koristi nekoliko aplikacija svakodnevno (80% korisnika je takvo npr). Ali ako hoces da odigras neku igricu na najjacin podesavanjima ili radis neke zahtevnije stavari dolazi do izrazaja snaga i kvalitet uredjaja. Kamere tek ne mogu da pariraju, u low light pogotovo. Mate 10P konacno ima odlican Amoled ekran koji je menju najboljima u klasi. Mate 9 je tu npr debelo podbacio. Mada za 450e Mate 10p je best by uz MiMix2s
 
Ma gde bre mogu da pariraju. Neka popale malo više aplikacija, pa da vidiš kako pariraju, neka se uporedi ekran, neka se uporedi brzina rada, kamera, a verujem i baterija.

Mate 10 pro je jedan od ako ne i najbolji best buy baš zato što se dobija jako puno za manju cenu od konkurentnih modela, a onda se pojavi čovek da kaže da sve to ima za mnogo manje od mate 10 pro-a, važi. :)

Bottom line, razlike postoje, to što ih neko ne vidi ili nije u stanju da ih vidi nema veze sa time.
 
samo kamera i ekran je bolje od mog proslog telefona.. ovo drugo je tu negdje..
nije da ne vidim nego bas obrnuto..
ali sasvim nebitno je to sada, vracamo se unazad a nema nista od toga..


from my Mate 10 Pro
 
Ma gde bre mogu da pariraju. Neka popale malo više aplikacija, pa da vidiš kako pariraju, neka se uporedi ekran, neka se uporedi brzina rada, kamera, a verujem i baterija.

Mate 10 pro je jedan od ako ne i najbolji best buy baš zato što se dobija jako puno za manju cenu od konkurentnih modela, a onda se pojavi čovek da kaže da sve to ima za mnogo manje od mate 10 pro-a, važi. :)

Bottom line, razlike postoje, to što ih neko ne vidi ili nije u stanju da ih vidi nema veze sa time.

Pa ja sam imao Leeco le max 2 pre mate 10 i razlika je Bolja baterija i bolja kamera na mate 10 iako je leeco imao dobru kameru.

Da li je realno mate 10 vredeo 300e više od le max 2 . . .nije zato što je i on odličan telefon a mogao se kupiti i za nekih 130$ preko na akcijama.

Mate 10 je mnogo izbalansiraniji telefon ali to dolazi po paprenoj ceni.
 
Ne možeš da ga porediš sa telefonom za koji 80% ljudi nije čulo, za koji nemaš nikakvu servisnu podršku i koji verovatno možeš da baciš ako mu nešto bude već sa aktuelnim telefonima na tržištu koji spadaju u manje više istu grupu u smislu servisne podrške tj koji dolaze zvaničnim uvoznicima i sl. O veku trajanja, kvalitetu izrade i delovima da ne pričamo, verovatno sva ta ušteda dođe na naplatu u nekom momentu.

Dakle, baterija, kamera, ok. Jel nije brži mate pro sa kirinom 970? Jel ima bolji grafički čip? Jel ima bolji ekran? Ili ima sve to "isto" kao m10p? Koliko često se update-uje i koji ima software?

Btw, kojih 300e razlike, ne znam koliko košta taj Leeco, vidim 450$ na aliju. Ako ti je cena paprena, prodaj pa se vrati na stari a 300e potroši na nešto pametnije...

Da zaključim, neću da kažem da ti i sl Kinezi ne daju dosta za pare, ali ne možeš ih porediti sa flagshipovima komercijalnih, proverenih brendova. Reću da daju isto je obična glupost.
 
E svašta ću ja ovde pročitati!
Evo ja prvi bih dao 100e više za samsung s9+ koji ima IC nesretni (ali prc, toga nema)...takođe bi dao i 100e više za M10 pro koji ima 3.5mm ali ni toga nema i šta sad.
Hoću da kažem da nekom vredi ono što kupuje i zna šta hoće, nekome ne, ali porediti telefone od 200e sa onima od 500+ je ironično!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
ja sam bio napisao cisto moje zapazanje telefona koji sam koristio prije i koji koristim sada... isto tako sam napisao da ga nisam dobio povoljno nebi ga nikad kupio..
mislim da sam sve rekao..
uzivajte.. :)

from my Mate 10 Pro
 
Taj Leeco zavrsava tvoje potrebe i to je ok da si zadovoljan. Ali ne treba generalizovati. Nekom je dovoljan dumb od 20e za pozive i sms. Svako uzima ono sto mu treba. Glupo je porediti nesto ato nije za poredjenje. Nekom je dovoljan auto od 10 000 e nov i on treba da poredi sa nekim od 100+ K eura???
 
2 stavke izdvajaju flagship uređaj od uređaja srednje klase.
Kamera i ekran i tu taj leeco nema šta da traži.
Imao sam ja pre ovog telefona rn4 pro i bio sam prezadovoljan ali da kažem da je sve isto, pa baš i nije.
 
jedina stvar zasto sam ih usporedio je zato jer su:
1. oba flagship
2. isto ram memorije
3. ista baterija

ali ocito se o ukusima i koliko tko trosi na telefon ne raspravlja pa da zakljucimo pricu sa mojim izvinjenjem sta sam se usudio usporedit ova dva telefona..
necu vise nikad evo matere mi....

from my Mate 10 Pro
 
Evo i ja se izvinjavam što sam dirnuo u Huawei fanboj vernike i nisam znao da je tabu da se spomene cena jer ipak ne smemo da diramo u profit kompanije.

Ne možeš da ga porediš sa telefonom za koji 80% ljudi nije čulo, za koji nemaš nikakvu servisnu podršku i koji verovatno možeš da baciš ako mu nešto bude već sa aktuelnim telefonima na tržištu koji spadaju u manje više istu grupu u smislu servisne podrške tj koji dolaze zvaničnim uvoznicima i sl. O veku trajanja, kvalitetu izrade i delovima da ne pričamo, verovatno sva ta ušteda dođe na naplatu u nekom momentu.

Dakle, baterija, kamera, ok. Jel nije brži mate pro sa kirinom 970? Jel ima bolji grafički čip? Jel ima bolji ekran? Ili ima sve to "isto" kao m10p? Koliko često se update-uje i koji ima software?

Btw, kojih 300e razlike, ne znam koliko košta taj Leeco, vidim 450$ na aliju. Ako ti je cena paprena, prodaj pa se vrati na stari a 300e potroši na nešto pametnije...

Da zaključim, neću da kažem da ti i sl Kinezi ne daju dosta za pare, ali ne možeš ih porediti sa flagshipovima komercijalnih, proverenih brendova. Reću da daju isto je obična glupost.

Ok, kao prvo da mi je brzina procesora bila najbitnija uzeo bih telefon sa SD845, da mi je to presudno da ima amoled uzeo bih mate 10 pro a ne mate 10.

Cena lemax2 je trenutno 188$ (6+64GB) mate 10 me je izašao oko 500e. Ponoviću još jednom Le max 2 je odličan telefon sa slabom baterijom za koji postoji stotine romova + podrška za Android P gcam, itd.

2 stavke izdvajaju flagship uređaj od uređaja srednje klase.
Kamera i ekran i tu taj leeco nema šta da traži.
Imao sam ja pre ovog telefona rn4 pro i bio sam prezadovoljan ali da kažem da je sve isto, pa baš i nije.

Chobbz u pravu si za jedno kamera jeste mnogo bolja, i generalno leeco je imao mnogo kvalitetnije telefone od xiaomija.
 
Poslednja izmena:
8cbe138a8c1cf5683dfbd5f702a5d16f.jpg


Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Trebalo bi stigne svima uskoro

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Imam jedno pitanje, nekidan sam dobio Mate 10 Pro ali ovaj problem sam nedavno imao i na LG G4 tako da valjda nije do telefona, radi se o tome da 3G inače uspšte ne koristim jer mi je skup na mTel dopuni, ali kad sam nedavno na G4 uključio nije htio da radi, nema ni ikonice u status baru, zvao sam ih i poslali su mi podešavanja na telefon ali opet nije radilo, da bi nakon par dana radilo tek kad sam dobio od njih neke bonus megabajte, tada je sasvim dobro radilo ali nakon toga opet nije radilo kada uključim da trošim sa računa dopune. A evo danas sam ih zvao da mi pošalju APN podešavanja na Mate 10 Pro, poslali su, ali opet neće 3G da se uključi, samo se na dio sekunde u status baru pojavi oznaka 4G i brzo nestane. Ni reset telefona nije pomogao. Zna li neko u čemu bi mogao biti problem?

Uz to da je u redu da se u status baru pojavljuje oznaka 4G iako sam u opcijama za Preffered network type podesio "WCDMA/GSM auto" a ne onu iznad koja uz to ima i LTE? Čak vidim da iznad toga ima posebno opcija "Enable 4G" i ona mi je isključena, ali se u status baru pojavi 4G, i brzo nestane tako da ni nemam protoka, što i jeste glavni problem.
 
Koliko ti je stara sim kartica? Mada ako si već koristio 4g onda sumnjam da je do toga

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nisam koristio 4G. Zar to ima kod nas? :)
Mate 10 Pro u status baru napiše 4G kada pokušam da uključim mobile data, ali se odmah to skloni iz status bara, i protoka nemam.
Ako u "Preffered network mode" stavim "GSM only" tada mi u status baru na trenutak bljesne E, a kod svih ostalih mi bljesne 4G, pa me to buni, ne znam da li Mate 10 inače tako radi da prikazuje 4G za sve osim "GSM only".
SIM karticu sam dobio novu prije 5 godina, tada su mi zamijenili neku staru. I ja sam mislio da li je možda do nje ali nedavno su imali akciju da ako uplatim dopunu u tom nekom roku dobijam nekih 500 MB protoka, i tada mi je 3G radio sasvim dobro, ali kad je to isteklo opet ne radi.
 
@Vader Aha, istripovao sam da si napisao 4g a ono G4. Ima 4g (lte) već neko vreme kod nas i da bi radio moraš da imaš novu karticu, zato sam i pitao za istu.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Pa nije covek iz srb. U RS je...BiH nema 4g valjda jos uvek.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Meni se 4g ikonica pali samo kada izaberem 4g/3g/2g/auto ili 4g only.

Da li se nekome pali ikonica 4g+ ja to nisam uspeo da dobijem na mom mate 10 pro?


@Vader Aha, istripovao sam da si napisao 4g a ono G4. Ima 4g (lte) već neko vreme kod nas i da bi radio moraš da imaš novu karticu, zato sam i pitao za istu.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno