Šta je novo?

Huawei Mate 10/ Mate 10 Pro

Jedno pitanje za sve koji bi menjali m10pro... Na šta pucate? Koje su vam opcije? Ja sam se napenalio na mate 20x, ali kontam da ću teško do njega, jako je nedostupan. Ne znam kakva je situacija na tržištu osim m20p i sada samsunga 10...

Meni ispala kombinacija da za 50-60€ uzmem novi Mate 20 pa sam promenio iako je M10 pro radio i vise nego dobro.
Baterija na M20 otkida, ekran veci, iako IPS, nista ne zaostaje za amoledom, brzi je iako ima "samo" 4GB rama, kamera bolja u low ligt, sirokougaona kamera extra stvar, 2x zoom je isto ok stvar, video solidno bolji, ima klasican ulaz za sluske kome treba. Jedino sto nije vodootporan to je sto se mene tice jedina mana...
Ja sam zadovoljan.
M20 pro je super ali imam odbojnost prema edge ekranima.
M20X je i moja zelja bila ali je jako redak. Cena oko 900e je suluda i ne znam kako bi se naviko na velicinu pa nisam hteo da riziku.
@Vader fotokamera je na M20 pro najverovatnije najbolja trenutno i bolja od samsunga. Ne znam kakve kamere na S10, S10+ pa njih ne racunam
 
Vudeh sad. Po danu daje S10+ svetlije slike cini mi se malo bolje. Dok je u low ligt 20 pro prilicno bolji.
Ocekivano reko bih
 
Prodao sam p10 za 190€. S8 ni jedan ne mogu da nadjem sa 128 gb svi su 64 tako da sam odustao i od njega.
ono sto sam nasao u Nisu ovde je mate 10 pro 330€ i s8+ ima par modela 380-400€
Kupis s8 i karticu 64 ja sam tako uradio... i to sam nasao za nekih 1900 din opet imas 128. Neko napisa ovde po danu, pampo danu i nokia 620 mi je pravila extra slike... mante se uporedjivanja sa yt, tamo si ima gomila videa gde je m10pro bolji od s8 a relano nema veze...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pa po danu daje malo cistije slike, bar koliko sam ja testirao. Glupo je porediti Nokiu Lumiu 620...
Neko vise slika po danu, neko u zatvorenom. Svako ima svoje afinitete :)
 
Malo on tu preteruje :) ok i ja isto ali ja imam neke druge razloge. Mate 10 pro ima jako dobru kameru pri dnevnom svetlu, dok u zatvorenim prostorijama je dosta losa, bar onda je bila kad sam ja imao mate 10pro. mozda se kroz updejte to resili, ne znam.
Moje misljenje je da je m10p bolji telefon od s8.
 
Ma covek je nerealan. Napisao u drugoj temi da LG G4 pravi bolje slike u low light od Mate20 Pro.
M10pro ima problema sa slikanjem u proatotijama sa vestackim izvorom svetla u zatvorenim prostorijama. U low ligt nije los toliko (napolju u polumraku npr).
Video je isto slaba tacka u low light.
Kome su ove 2 stavke jako bitne onda treba da izbegne kupovinu ovog telefona. Kome ovi nedostatci ne predstavljaju problem (ne slika puno u takvim uslovima ili mu to nije bitno) onda je extra kupovina.
Telefon sam koristio 10-ak meseci i prezadovoljam sam iako su mi te mane smetale ali sam mogao da predjem preko njih :)
Znam da je tebi Custom podrska jako bitna i da si najvise zbog toga menjao telefon.
Ako neko volji da cacka i instalira custom romove onda m10p nikako nije dobar izbor.
Mislim da Huawei vise i ne otkljucava bootloader a i ovako zbog kirina je podrska slaba.
Steta sto Huawei ne izbaci jedan flagship sa SD.
Kakva bi to masina bila :D
 
Poslednja izmena:
Ma covek je nerealan. Napisao u drugoj temi da LG G4 pravi bolje slike u low light od Mate20 Pro.
M10pro ima problema sa slikanjem u proatotijama sa vestackim izvorom svetla u zatvorenim prostorijama. U low ligt nije los toliko (napolju u polumraku npr).
Video je isto slaba tacka u low light.
Kome su ove 2 stavke jako bitne onda treba da izbegne kupovinu ovog telefona. Kome ovi nedostatci ne predstavljaju problem (ne slika puno u takvim uslovima ili mu to nije bitno) onda je extra kupovina.
Telefon sam koristio 10-ak meseci i prezadovoljam sam iako su mi te mane smetale ali sam mogao da predjem preko njih :)
Znam da je tebi Custom podrska jako bitna i da si najvise zbog toga menjao telefon.
Ako neko volji da cacka i instalira custom romove onda m10p nikako nije dobar izbor.
Mislim da Huawei vise i ne otkljucava bootloader a i ovako zbog kirina je podrska slaba.
Steta sto Huawei ne izbaci jedan flagship sa SD.
Kakva bi to masina bila :D
Pri low light mislim na slikanje u slabijem ili vestackom osvetljenju, ili na srpskom slikanje u sobi recimo slavlje neko i slicno gde je ovaj telefon iza lg g4... i y najmanju ruku sramota za taj cenovni rang a pogotovo za reklamu za njega..a ti meni objasnjavas za neke scene gde se telefon koristi umesto profi aparata sto je bezveze.. i po u danu kazem opet i 620 mi je pravio prihvatljive slike tako da sada svaki tel to moze, da napravi prihvatljivu fotografiju po dnevnom svetlu... sad ti veruj u sta oces men to nije bitno... u zadnjih god dana sam koristio honor 10, s8, g6,, m10pro, s8+ i mogu ti reci da jedini koji me razocarao kamerom je m10pro i g6 ali sa prednjom...i da su svi iza s8.. bolja mu je opcija honor 10 od ovoga sto se kamere tice uvece... druga stvar je sto ja ne mogu da preporucim coveku telefon za taj novac a recimo uvece napravi fotke sa drugarima a ono mutne ili mrljave ili plasticne face na njima... pa ima da place za taj s9

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
U dugoj temi si napisao da je Mate20 pro (namerno sam gore boldirao) iza G4 u low light.
Moguce da si permutovao i mislio na M10p koji ima problem sa slikanjem u zatvorenom sa vestackim osvetljenjem ( sigurno su softverski nesto uke....li).
Lepo rekoh da kome su te slike vazne onda neka M10p zaobidje.
Kao i nekom kome je bitna baterija na S8 treba da ga zaobidje, pogotovo na 4G. Ili 64gb interne malo a trena mu dual sim...
Svi oni imaju svojih mana i prednosti.
Mozes ti da se hvatas za low light slikanje jer je tebi to presudno ali svi imaju svoje prioritete.
U tom cenovnom rangu su kompletniji MiMix 2s ili Mi8 npr.
 
Mozda sam pogresio misli sam na m10pro, m20pro nisam imao kao ni ova dva sto si naveo.. nit mi se svidjaju jer hoce da budu ajfon da ne kazem ukrali dizajn...kineska rabota, ranije sam imao te kineze tipa Zte Meizu i neke takve pa nestadose a nijedan nije gurao duze od 1 god a da nije doslo do nekog problema...jedino iskustvo je sto ima kolega Poco koji ima bleed a i kamera mu nije nesto

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ok ako si pogresio. Inace M20 pro ima mozda i najbolju kameru sto se tice low light. Tako da mi izjava da G4 ima bolju bila jako cudna.
Kako su krenuli Xioami ide stopama rasta koju je Hauwei imao pre par godina. Kvalitet podizu svakim danom a cene duplo nize od Samsunga/Huawei-a.
Mi 8 mi je jako ruzan zbog notcha ali kamera sa GCam sije S9+ npr.
Nego da ne idemo dalje od teme. Ovo je tema o M10Pro koji i pored svojih mana je odlicna kupovina za oko 300e
 
Ne snimam često videa ali juče sam malo uzeo da uporedim ovo što Mate 10 Pro ima na Pie, ne znam da li je tako bilo i na Oreo, a to je 1080p, 1080p60fps, 1080p u 18:9 omjeru, i UHD tj. 4K. Nisam probao 720p. Ono što me iznenadilo je koliko su sve te 1080p verzije lošije nego što sam očekivao. Ovaj 4K je daleko najbolji, a kada njega u Handbrake spustim na 1080p taj 1080p je mnogo bolji nego onaj koji napravi telefon (za isti bitrate).

Ne znam sad za kvalitet stabilizacije u ovim režimima, snimao sam statične i iste snimke da lakše uporedim kvalitet.

Da li je i kod vas tako?
 
Ja prodadoh moj, ode u druge ruke. Odlican telefon, ali me je kamera malo razocarala. Posle dugo godina vracam se na Samsung, poslednji je bio S4, a sada sam uzeo S9+.
 
I koliko je bolja kamera? Bolja u svim uslovima? A kakva je baterija u odnosu na M10Pro?
 
Kamera u low light i video su sigurno mnogo bolji. U uslovima dobrog svetla tesko da ima vidljive razlike. Svako zahtevniji su low liht uslovi
 
Tek sam uzeo telefon, tako da je rano za ocene.
Što se tiče Mate-a, bilo je neoprostivo da po danu, u bašti kafane, gde je bilo dovoljno svetla (sedeli na obodu), napravim sliku gde se ljudima ne vide lica, jer je slika toliko mutna da je to neverovatno. I vidi se toliko očigledno, da nije potrebno nikakvo zumiranje slike. Opet, napravim selfi, ista stvar. I o kakvom AI-ju i čudima da pričamo, kada je obična fotografija problem.

Sent from S9+ using Tapatalk
 
Ima li razlike u fluidnosti i brzini svakodnevnog rada između tog S9+ i Mate 10 Pro?
 
Tu su egal, i ako ima, ne primećuje se.

Sent from S9+ using Tapatalk
 
Imao si problematican model ili AI ti unistio sliku. Po danu kamera na M10 pro je odlicna. U low ligh je nje...ra :)
 
Nije problematičan model, nego to što smo obojica rekli, previše truda izgleda.

Sent from S9+ using Tapatalk
 
Meni je AI uvek na off. Vise stete nego koristi...
 
Moja zena ima cudan problem sa ovim telefonom (Mate 10 Lite), telefonu se random ukljucuje ekran, nekad je na 2 min, nekad na 5, zavisi ali nema nikakve notifikacije. Prvo sam pomislio da su za neki telefon disable-ovane notifikacije pa sam procesljao settings ali nisam nasao nista tako. Ne bih bas da radim odmah resetovanje na fabricka podesavanja, onda sam osudjen da narednih par dana podesavam jedno po jedno da je vratim na predjasnje stanje :D Da li imate ideju sta mogu da proverim ili preko kog programa? Telefon nije rootovan, kupljen u MTS-u.
 
Uradi beckup i sve gotovo za par sati. Mislim da ti HR ne gine
 
trazio sam malo po temi ali nisam uspeo da nadjem nista konkretno, zasto mi se nasumicno baguju notifikacije, tako da recimo radi sve normalno neko vreme, a onda odjednom ne dobijam poruke dok ne udjem u whatsapp ili viber, cackao sam na dva tri mesta neke dozvole i restrikcije, ali nista ne pomaze, mate 10 pro u pitanju
 
trazio sam malo po temi ali nisam uspeo da nadjem nista konkretno, zasto mi se nasumicno baguju notifikacije, tako da recimo radi sve normalno neko vreme, a onda odjednom ne dobijam poruke dok ne udjem u whatsapp ili viber, cackao sam na dva tri mesta neke dozvole i restrikcije, ali nista ne pomaze, mate 10 pro u pitanju
Moras factory reset. Zaglupi se system.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
trazio sam malo po temi ali nisam uspeo da nadjem nista konkretno, zasto mi se nasumicno baguju notifikacije, tako da recimo radi sve normalno neko vreme, a onda odjednom ne dobijam poruke dok ne udjem u whatsapp ili viber, cackao sam na dva tri mesta neke dozvole i restrikcije, ali nista ne pomaze, mate 10 pro u pitanju
stavi da ti se apk od koje trebas notifikacije pokrece sa sistemom i da je sistem ne gasi nakon nekog vremema.. mozes i apk zakljucat u ram manaderu..
nikakav crni factory reset..

Poslano sa mog BLA-L09 koristeći Tapatalk
 
Ili reinstaliras aplikaciju pa instalira ponovo. Nije do sistema...
 
trazio sam malo po temi ali nisam uspeo da nadjem nista konkretno, zasto mi se nasumicno baguju notifikacije, tako da recimo radi sve normalno neko vreme, a onda odjednom ne dobijam poruke dok ne udjem u whatsapp ili viber, cackao sam na dva tri mesta neke dozvole i restrikcije, ali nista ne pomaze, mate 10 pro u pitanju
Jesi uspeo? Povratne informacije...

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Jesi uspeo? Povratne informacije...

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Pa iskreno sada nemam vremena da se bavim factory resetom, podesio sam ove dve stvari sa slike koje bi trebalo da dodatno štite od agresivnog power saving sistema koji radi sta hoce, ali činilo se da to nije resilo problem. Danas mi radi telefon na Performance modu, koji trosi vise baterije, i nisam imao problem do sada, doduše sam bio u aplikaciji ceo dan, da kažem nisam joj dozvolio da se zaglupi pa ne mogu da tvrdim da je to resilo problem
Screenshot_20190422_195002_com.huawei.systemmanager.jpg Screenshot_20190422_195123_com.android.settings.jpg
 
Nazad
Vrh Dno